Steatoda grossa fałszywa czarna wdowa

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
kubus1827522
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2011, o 21:40

Steatoda grossa fałszywa czarna wdowa

Post autor: kubus1827522 »

witam wszystkim,
znalazłem dzisiaj przypadkiem takiego oto kolegę lub koleżankę

Może komuś uda się go rozpoznać na tych zdjęciach. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Dodam, że pajączek został znaleziony pod zlewozmywakiem wraz z kilkoma kokonami więc zakładam, że jest to samica. błyskotliwy jestem, prawda
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: intrygujący pajączek ;)

Post autor: eszel »

wygląd i kokony świadczą, że to pająk z rodzaju Steatoda - rodzina Theridiidae

może Steatoda triangulosa, nie wiem, ale popytam tu i ówdzie
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: intrygujący pajączek ;)

Post autor: eszel »

Teraz już wiem na 100%, że jest to jednak Steatoda grossa, tzw. fałszywa czarna wdowa, ale spokojnie, nie jest groźna, wyczytałem, że w pierwszych kokonach, z jajeczek może wykluć się nawet.100 młodych pajączków
kubus1827522
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2011, o 21:40

Re: intrygujący pajączek ;)

Post autor: kubus1827522 »

dzięki za cenne informacje
co do pajączka i kokonów to przeniosłem je teraz do małego akwarium po złotej rybce. A z jednego z kokonów wykluły się dzisiaj młode. W tej chwili jest ich około 30-40 szt, ale to tylko jeden kokon i jeszcze nie wszystkie wyszły.
Zasadnicze pytanie: czy jako podłoże nadaje się torf? Trochę mi go zostało z hodowli patyczaków.
A drugie pytanko: czym powinienem karmić moje pociechy, żeby wyrosły duże i zdrowe
pozdrawiam
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: intrygujący pajączek ;)

Post autor: eszel »

Pająki te są doskonałe do amatorskiej hodowli – są duże, wytrzymałe i bardzo ciekawe. Karmienie nie przysparza kłopotu – odżywiają się wszystkim, co się rusza i może zawisnąć na sieci – muchami, osami, ćmami, komarami, chrząszczami dorosłymi i larwami (np. mącznikiem), konikami polnymi, świerszczami. Młode karmi się muszkami owocowymi, pinkami i małymi mącznikami oraz małymi świerszczami lub karaczanami. Nie wymagają szczególnych warunków hodowli: świetnie sprawdzi się jakikolwiek pojemnik z kilkoma otworami wentylacyjnymi. Ciekawie obserwuje się je w wysokich przezroczystych pojemnikach np. słoikach, akrylowych pudełkach, szklanych mini-terrariach.

(.) pająk i tak łowi w sieć. Za elementy podporowe konstrukcji sieci mogą posłużyć patyki, listewki, kawałki korka, druciki, sztuczne roślinki lub nawet zgięty „w kącik” kawałek tektury. Za podłoże z powodzeniem zaś kawałki papieru, kartonu, waty, ligniny, chusteczek, ręcznika papierowego, piasku, ziemi torfu – jednym słowem: czegokolwiek. Temperatura i wilgotność może być pokojowa, nie zaszkodzi jednak delikatnie zrosić raz na tydzień lub dwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości