vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012 2013

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
aspiring17
Posty: 176
Rejestracja: 11 lis 2010, o 13:42

vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012 2013

Post autor: aspiring17 »

chcę w przyszłym roku zdawac maturke z biologii rozszerz. wiem ze bedzie ciezko, ale mam nadzieje ze dam jakos rade oby bylo lepiej niz jakos heh mam do Was pytanie czy w vademecum maturalnym operonu znajde wszystkie potrzebne materialy do nauki? czy jest tam wszystko fajnie zrozumiale opisane? ktos sie uczy z tego vademecum? co mi polecacie?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: york »

tak, napewno się przyda, warto, było już wiele tematów o książkach
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: nxxx »

Moim zdaniem nie warto, za duzo nawalonych zbednych rzeczy i obrazkow, zwiezlosc ksiazki wlasciwie zerowa. najlepiej sprobuj od kogos pozyczyc i sam oceń, bo jak widzisz, opinie sa skrajnie rozne
Awatar użytkownika
Arya_D
Posty: 39
Rejestracja: 22 lis 2010, o 18:57

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: Arya_D »

Według mnie nie jest najgorsze, ale w sumie za te pieniądze można znaleźć lepsze. Ja wolę tablice biologiczne MEN, wszystko jest napisane przystępnym językiem i ma dużo pomocnych ilustracji.
Z Operonu, to jedynie fajne są testy dla maturzystów. Moja nauczycielka z biologii bardzo często bierze z nich zadania na sprawdzianie

Ale najlepiej będzie jak sama pójdziesz do księgarni i zobaczysz czy takie wydanie Ci odpowiada.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: lith »

Ja odwrotnie- na testy operonu- niezależnie od przedmiotu- jestem chyba uczulony. A vademecum polecam
Awatar użytkownika
Arya_D
Posty: 39
Rejestracja: 22 lis 2010, o 18:57

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: Arya_D »

Hi hi kwestia gustu, dlatego lepiej samemu sprawdzić
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: LinKaDr »

Ja osobiście jestem dosyć zadowolona z Operonu, wszystko (w miarę) uporządkowane, czasem fakt - za dużo zbędnych i mało istotnych informacji, stąd też do samej nauki może niezbyt dobre, ale do powtórek, szczególnie na tydzień przed maturą, jest ok.
mch
Posty: 5
Rejestracja: 8 lip 2011, o 17:24

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: mch »

Vademecum dobre, ale oprócz tego przyda się jeszcze coś albo raczej kilka cosiów pomocnych w przygotowaniach
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: persil1991 »

czy w vademecum maturalnym operonu znajde wszystkie potrzebne materialy do nauki?
nie, Vademecum jest bardziej do powtórki, usystematyzowania wiedzy
Baza to podręczniki, notatki (:D) etc.
cynaide
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2011, o 13:28

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: cynaide »

ja zdaję maturę rozszerzona w tym roku i według mnie to vademecum jest świetne. Wszystko zebrane w schematy, tabele, fajnie mozna sobie usystematyzowac wiedze a i czasem jest tez tam podanych wiecej informacji niz w ksiazke na jakis temat
eff93
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2011, o 18:46

Re: vademecum operonu - opinie, czy warto do matury 2012?

Post autor: eff93 »

Ja mam repetytorium z operonu z 2009 roku i fajnie sie z niego uczy, tylko muszę sporo rzeczy dopisywać sobie i wklejać do repetytorium, bo mam wrazenie, ze w sumie. nic tam nie ma d
. widzialam repetytorium z 2012 roku. porazka, w sumie nic tam nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości