Rtęć w żarówkach energooszczędnych

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
alice6188
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2011, o 18:55

Re: Rtęć w żarówkach energooszczędnych

Post autor: alice6188 »

chcialam wtracic swoje 5 groszy.
po pierwsze. zwykle zarowki moglyby i kiedys dzialaly dlugie lata nie psujac sie (w ameryce do dzis w jednej ze strazy pozarnych zwykla zarowka swieci sie. o ile sie nie myle kilkadziesiat lat). korporacje i ich liderzy zdecydowali ze jesli beda sie tak dlugo swiecily to szybko zbankrutuja wiec skrocili umyslnie lata dzialania zwyklej zarowki to samo tyczy sie wielu sprzetow jak np. drukarki i komputery, specjanie zaprogramowane aby po kilku latach sie wyczerpaly".

po drogie co do zarowek energooszczednych. co mnie strasznie niepokoi. sa trujace bo zawieraja rtec. i nie sam fakt ze to metel ciezki niebezpieczny dla zywych organizmow ale to iz tak niewielu ludzi posiada wiedze o tym aby ich nie wyrzucac do zwyklych pojemnikow na smieci! ogladalam w necie kilka zdjec osob ktore niechcaco depnely na zarowke. i powiem wam szczeze ze mnie zemdlilo

moim skromnym zdaniem kazdy kto kupuje taka zarowke powinien byc poinformowany i tym jakie niebezpieczenstwo niesie za soba uszkodzenie takiej zarowki i jak ja utylizowac.
pozdrawiam
buds29
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2011, o 09:17

Re: Rtęć w żarówkach energooszczędnych

Post autor: buds29 »

no właśnie. dlaczego na opakowaniach żarówek energooszczędnych nie zamieszane są takie informacje.
również potwierdzam, że bardzo mało osób wie, jak należny utylizować zużyte żarówki. dobrze , że chociaż w dużych sklepach pojawiły się pojemniki na zużyte baterie. to już jest sukces.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości