przewlekłe zmęczenie

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
buds29
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2011, o 09:17

przewlekłe zmęczenie

Post autor: buds29 »

czy ktoś mi może powiedzieć, jakie badania się powinno zrobić w przypadku chronicznego zmęczenia? jestem ogólnie zdrowa, tylko stale zmęczona. nie wysypiam się, mimo że śpię zalecane 8 godzin. nie prowadzę jakiegoś nadzwyczajnie wyczerpującego trybu życia. bywam na basenie i siłowni. biorę nawet żeń-szeń żeby czuć się lepiej, ale nie pomaga:(
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: dzikus »

Wydaje mi się, że powinnaś udać się do pracowni EEG.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Mårran »

Ja bym proponowała udać się do swojego lekarza po prostu, a nie robić na pałę milion badań ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: dzikus »

Wiadomo, ze trzeba skierowanie P. Wiec mysle, ze autorka wie ze do lekarza musi isc, ale zasugerowac lekarzowi czasem tez cos mozna : )
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Medycyna Lwów »

EEG - niby po co? dzikus jakie masz kompetencje by sugerować komuś badanie o którym podejrzewam nic/mało wiesz?

Lekarz - zbierze wywiad i zdecyduje, skryningowo zrobić morfologie z rozmazem i TSH, EKG + RR.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Mårran »

dzikus, autorka pisze wyraźnie, że pyta o robienie sobie badań - dlatego napisałam o pójściu do lekarza, a nie bieganiu od EEG do gastroskopii czy innego PETa i kolekcjonowaniu karteczek
Pani Buka
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: dzikus »

Kaamil, No, chyba mam pojecie bo jestem elektroradiologiem i wiem, ze w niektorych przypadkach padaczek glownym objawem bywa zmeczenie.

Skoro autorka zapytala o badanie to napisalam jakie mi przyszlo do glowy.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Mårran »

Wiesz, diagnozować sobie można najprzeróżniejsze rzeczy, bo zmęczenie jest objawem 90% chorób Diagnozowanie jednej choroby badaniem dość specjalistycznym (w dodatku samodzielnie, bez zbadania przez lekarza, złożenia z innymi objawami itp. może jak by nie patrzeć:

a) opóźnić pójście do lekarza
b) spowodować, że autorka tematu stwierdzi no tak, to na pewno padaczka z takim objawem", a jak pacjent sobie czasem coś wkręci, to trudno lekarzom odkręcić
c) niepotrzebne koszty, jeśli badanie będzie robione prywatnie
d) jeszcze większe koszty, jeśli coś tam w EEG wyjdzie (a często wychodzi ) i autorka z różnych forów zbierze sobie pliczek badań, które koniecznie trzeba wykonać, żeby się upewnić ^^
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Medycyna Lwów »

elektroradiolog o ile wiem może i zna techniczne podstawy EEG - natomiast to lekarz wykorzystuje to narzędzie i diagnozuje pacjentów.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: dzikus »

[at], mylisz sie, lekarz nie wykorzystuje wiekszosci sprzetow elektromedycznych (chyba, ze np. wykonuje bardzo specjalistyczne badania np. naswietla zoladki/przelyk, cos gdzie potrzebna skopia etc), tylko my sie tym zajmujemy. Lekarze interpretuja badania ktore wykonuja elektroradiolodzy. Taki juz los elektroradiologa ze odbebnia cale badania za mala kase a lekarz bierze gotowe i analizuje i wykonuje opis P. Tak wiec umiem przypiac wszystkie elektrody i samodzielnie wykonac cale badanie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: Medycyna Lwów »

no wybacz, ale po to są różni technicy właśnie. I jeśli myślisz że przypięcie elektrod jest trudniejsze niż wykonanie opisu dowolnego badania czy to EEG czy EKG czy coś innego to jestes w dużym błędzie.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: przewlekłe zmęczenie

Post autor: dzikus »

Nie mysle, aby moja praca byla trudniejsza. Wiem, ze lekarz ciezej pracuje glowiac sie nad wynikiem badan. Mimo wszystko prawda jest taka ze praca technika czesto jest niedoceniana i zarabia podobnie do sprzataczki w szpitalu. A prace mamy bardziej odpowiedzialna od salowej : P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości