co to jest ECTS?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
acotusiewpisuje
Posty: 15
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:31

Re: co to jest ECTS?

Post autor: acotusiewpisuje »

Tutaj nie chodzi o to, kto ma rację. Bo rację mają wszyscy i nikt.
Wszystko zależne jest od uczelni i wydziału. Na mojej wygląda to tak:

"WAŻNE !
liczba punktów nie jest rodzajem oceny. Student, który zdał celująco i ten, który ledwie zdał, uzyskują tę samą liczbę punktów (oceny będą jednak brane pod uwagę przy obliczaniu średniej oceny z przebiegu studiów)
punkty przyznawane są tylko pod warunkiem zaliczenia kursu i spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych (np. zdanie egzaminu kończącego dany kurs). Student, który nie spełnił wszystkich wymogów, nie otrzymuje żadnych punktów
wartość punktowa kursu wyraża się zawsze liczbą całkowitą."

"UWAGA! Zmieniając kierunek, stopień czy system studiów należy pamiętać, że liczbę punktów zaliczonych do dorobku akademickiego ustala dziekan na nowym kierunku czy stopniu lub w danym systemie studiów."

Przykładowe laborki, gdzie różnica ECTS jest różna:
Chemia fizyczna 3 ECTS
Inż. chem 2 ECTS

Czyli za powtarzanie fizycznej jest 180 zł, natomiast za powtarzanie inżynierii jest 120 zł.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: co to jest ECTS?

Post autor: lith »

No punkty, którymi można się gdzieś pochwalić są doliczane po zaliczeniu przedmiotu, ale jak przejdziesz przedmiot i go nie zaliczysz to i tak one są z limitu odejmowane, więc tych punktów na co innego już nie wykorzystasz. Nie wiem od którego momentu się liczy, że się na przedmiot uczęszczało.
Raj
Posty: 120
Rejestracja: 18 gru 2010, o 14:05

Re: co to jest ECTS?

Post autor: Raj »

a wie ktoś może ile kosztuje punkt ects na lekarskim w łodzi? bo wiem, że różne są ceny w zależności od uczelni.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości