biologia, chemia i studia...

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
crocos
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, o 20:43

biologia, chemia i studia...

Post autor: crocos »

Witam.
Aktualnie jestem w klasie z rozszerzoną geografią, angielski i polski. Ale w 3 klasie liceum natchnęło mnie na.biologię rozszerzoną. Pisałem test próbny - na około 54%. Ale to było operonu, więc łatwe.
Ale moja pani z biologii mówiła, że raczej sobie nie poradzę, że na studiach się nie wyrobię itp. Słowem.zrujnowało to moje poglądy na przyszłość, wszystko zrujnowane w 1 dzień! A ja marzę o biomedycynie lub biotechnologii. Zdawał bym biologię rozszerzona, chemia podstawa i angielski rozszerzony. Więc gdybym zdawał podstawową biologię, to nigdzie bym się nie dostał. nie wiem co robić.podstawowa biologia to 0 przyszłości!

Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: biologia, chemia i studia...

Post autor: Bartek_DST »

Nauczyciel to nauczyciel swoich problemów nie pamieta a podcina skrzydła,ja tam nie bardzo się przejmuje ich słowami jezeli mają mnie urazić i są raczej nieobiektywne
Idź na te studia,powodzenia trzymam za Ciebie kciuki dasz sobie rade,wazne wierzyć w siebie a skoro umiesz liczyć licz na siebie heh Pozdrawiam
caT_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, o 17:17

Re: biologia, chemia i studia...

Post autor: caT_ »

Możesz na własną rękę przerobić materiał z bioli, ewentualnie działać pod okiem korepetytora.
crocos
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, o 20:43

Re: biologia, chemia i studia...

Post autor: crocos »

Ale boję się, że mój nauczyciel może mieć racjęa może rzeczywiście za mało umiem, nie zdążę z materiałem?

Awatar użytkownika
SarCadar
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 10:33

Re: biologia, chemia i studia...

Post autor: SarCadar »

Człowieku o czym ty myślisz? Twój nauczyciel mówi? O twojej przyszłości nie decyduje twój nauczyciel - jego to gówno obchodzi. To tak jakby lekarz powiedziałby ci, że jutro umrzesz, jednak on tego nie wie, czy ty umrzesz. On tylko wyraża swoje przypuszczenie. Zrujnowała ci poglądy? To jest jej/jego opinia. Powiedziała ci, że nie poradzisz sobie na studiach? Nie wydaje mi się, żeby na takiej biotechnologii było ciężej niż na filologii angielskiej, czy na co tam chcesz iść. Masz jeszcze 5 miesięcy. Fakt faktem to mało czasu, ale nie masz nic do stracenia. Jak ktoś wyżej napisał - masz 2 wyjścia: nie uczyć się i później żałować, że przejąłeś się opinią nauczyciela, lub nauczyć się i spróbować zdać maturę. Oczywiście nie zapominaj, że oprócz biologii zdajesz jeszcze angielski.
majours
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2011, o 21:13

Re: biologia, chemia i studia...

Post autor: majours »

Łatwo się mówi, jednak wiem, że nauczyciel niektórych może porządnie zdemotywować. Są tez tacy, którzy potrafią zachęcić. Szkoda, że nie ma ich zbyt wielu. W każdym bądź razie, weź się za siebie i postaraj się nie przejmować słowami nauczyciela. Musisz uwierzyć w siebie, swoje możliwości i przede wszystkim dużo pracować. Zawsze możesz czekać rok w domu i poprawiać maturę jakby coś nie wyszło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość