Farmacja - rynek pracy, zarobki

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: altena »

Pytanie kieruje do osób mocno zorientowanych w temacie

a mianowicie, jak wyglada zapotrezbowanie na farmaceutów na dzień dzisiejszy, czy jest duże i czy zmniejsza się
jak wyglądają mniej więcej zarobki po farmacji Mówi się że są coraz gorsze ale czy to prawda?

Od niedawana zaczełam zastanawiać się czy nie udać się na ten kierunek, zaczełam się interesować tym rynkiem, jednakże nie wiem czy warto iść na te studia. Aktualnie jestem absolwentką innego medycznego kierunku i teraz bedąc bezrobotną 24 letnią osobą, chcę zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dobrze płatnej pracy, z stąd moje pytania
Poza tym czy w moim wieku warto iśc na te studia, czy osoba w wieku 25 lat nie wygladałaby dziwnie na 1 roku studiów?

Proszę o informacje
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: olciaaaa »

Jezeli chodzi o wiek to nie widzę żadnego problemu Jestem na 1 roku i w swojej grupie mam chłopaka 28 lat) Najstarsza osoba która zaczęła rok ma 40 lat
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: Nasty »

wiek nie jest przeszkodą, ludzie zaczynają studiować w różnym wieku:) wiesz mówi się, że niby farmacja to taki przyszłościowy kierunek, nie ma problemów z pracą tylko, że dotyczy głownie to pracy w aptece. Zastanów się dobrze czy chcesz stać na kasie do emerytury? Studia nie należą do łatwych i przyjemnych. Zarobki dla mgr w aptece w większości to około 3 tys. Im dalej od miasta akademickiego tym większe:) Zapotrzebowanie na farmaceutów jest i będzie, ale co będzie za 5 lat ciężko powiedzieć. Gdybyś miała więcej pyt to zapraszam na pw:)
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Jestem ciekawa ,czy po wprowadzeniu w tym roku nowej ustawy refundacyjnej ,będzie mniej chętnych na wydz. farmaceutyczne ? Ofert pracy jest niestety o wiele mniej i proponowane są gorsze warunki. Rynek szybko zareagował .

Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: zazu24 »

mir1 pisze:Jestem ciekawa ,czy po wprowadzeniu w tym roku nowej ustawy refundacyjnej ,będzie mniej chętnych na wydz. farmaceutyczne ? Ofert pracy jest niestety o wiele mniej i proponowane są gorsze warunki. Rynek szybko zareagował .
mir1, wiem, że siedzi Pani w temacie, jak drastyczna była te reakcja rynku, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na farmaceutów i warunki ich pracy? martwię się, bo jestem dopiero na pierwszym roku, a co dopiero będzie się działo za 4 lata /
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Witam Niestety,narazie nowa ustawa b.sparaliżowała pracę w aptekach. Nie rozumiem dlaczego są takie niskie marże na leki ref.? Np. są leki ,których cena detal.wynosi 16zł. a zakupu 15.80zł. Chyba Biedronka tyle na bułce zarabia i nie musi bać się NFZ. Z powodów ekonom. apteki muszą ratować się sprzedażą wątpliwych supl.diety-wyższy zysk. Druga sprawa to coraz więcej biurokracji,dla pacjenta brak czasu.Następnie ,pracodawca jest często z innej branży i nigdy nie doceni i nie zrozumie farm.,liczy się obrót. Te i inne problemy czynią z apteki tylko sklep. Apel do młodych, do rządu trzeba wybierać bardziej kompetentnych ludzi, boiska to nie wszystko

Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: Glina »

Po ostatnim roku sam się zastanawiam na farmacją, choć zawsze była moim wymarzonym kierunkiem
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Dla pasjonatów zawsze znajdzie się miejsce w aptece. Ponad 20lat temu, za czasów aptek państwowych ,pensje były raczej skromne. Jednak prestiż zawodu większy. Aptekarza szanowali pacjenci. To były prawdziwe apteki, farmaceuci mieli większą możliwość wykorzystania swojej wiedzy. A teraz przykro gdy trzeba wciskać pacjentowi niepotrzebne mu środki,bo szef zamówił w promocji prawie wagon .

mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Martwię sie dodatkowo, gdyż moja córka studiuje farmację. Pieniądze to nie wszystko ,ale nie byłoby motywujące podjęcie pracy za najniższą krajową ,praca na ilość a nie jakość. Studia ciężkie, praca odpowiedzialna-ale trudno to zrozumieć właścicielowi stolarni i kilku aptek jednocześnie.

mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Nie chciałabym zniechęcać Was do zawodu, ale realia nie są za ciekawe. Jednak nie zamieniłabym tej pracy na inną. Coś w niej jest
Mnie cieszy zadowolony pacjent
Mam też nadzieję, że z czasem wrócimy do normalności. Potrzebne są dobre decyzje rządowe.

OceanSoul
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2011, o 21:33

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: OceanSoul »

Nie straszcie. Naprawdę jest aż tak źle z pracą i zarobkami po farmacji

Jestem dopiero na 2 roku, ale boje się że zanim skończę te studia to pozmienia się wszystko na jeszcze gorsze i wyląduje z niczym. A naprawdę nie odstrasza mnie wizja pracy w aptece, chciałabym to robić, ale też spokojnie żyć z tego Tylko nie chciałabym za 4 lata zderzyć z brutalna rzeczywistością, że tak sie nie da.

Na dodatek (i chyba niestety.) nie widze siebie np na lekarskim czy gdzie indziej, farmacja mi się bardzo podoba i to jest to dla mnie
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: mir1 »

Hmm, dobrze nie jest. Znam aptekę , która wypłaca pensję z kilkumiesięcznym opóźnieniem. MZ szuka oszczędności i ten trend będzie raczej kontynuowany. Złote czasy dla aptek pewnie szybko nie wrócą. Czytałam prognozę ekonomistów dot. aptek. Przewidują , że przez ok. 10lat kryzys będzie się pogłębiał. Po tym czasie nastąpi odbicie od dna i sytuacja ekonomiczna aptek (tych ,które zostaną) zacznie się powoli poprawiać. Będzie to wynikiem przystosowania się do zmian. Apteki obiorą kurs bardziej drogieryjny.To się bardziej opłaca. A gdzie placówka ochrony? zdrowia ?
Może ta prognoza nie potwierdzi się ,przecież niestety ludzie chorują i będą potrzebować leków i porad.

OceanSoul
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2011, o 21:33

Re: Farmacja - rynek pracy, zarobki

Post autor: OceanSoul »

Jednym słowem zero motywacji do czegokolwiek. Czyli co, bardziej opłaca się zmienić te studia? Tylko jakoś nie znajduję alternatywy.
U mnie problem jest w tym, że naprawdę mi się to podoba. Tylko żyć też z czegoś potem będzie trzeba

Ja liczyłam, że Polska będzie zmierzać w kierunku, w jakim poszły inne kraje - opieki farmaceutycznej itp. Nie łudziłam się, że od razu po studiach mnie to zastanie, ale że będzie się coś w tym kierunku zmieniać. A tu zupelnie odwrotnie i to na totalnie gorsze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości