doswiadczenie- KHCO3/roslina

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
toban
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2006, o 16:53

doswiadczenie- KHCO3/roslina

Post autor: toban »

witam!mam takie doswiadczenie do zrobienia gdzie w 1 probowce jest roslina zamoczna w wodzie a w 2 probowce roslina zamoczna w khco3.obie probowki oswietlane sa energia sloneczna.wiem ze chodzi o fotosynteze ale na czym dokladnie polega to doswidczenie?i co to jest khco3?mam sformulowac problem badawczy i podac hipoteze badawcza.POmozciedzieki z goru
Ostatnio zmieniony 9 paź 2006, o 20:33 przez toban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: doswiadczenie- KHCO3/roslina

Post autor: MiRACiDiUM »

KHCO3 - kwaśny węglan potasowy (wodorowęglan potasu, podobnie jak NaHCO3 (soda oczyszczona) rozkłada się z wydzieleniem CO2. Zatem doświadczenie bada pewnie wpływ oświetlenia i stężenia CO2 na intensywność fotosyntezy.
wicia

Re: doswiadczenie- KHCO3/roslina

Post autor: wicia »

Potrzebne jest mi zastosowanie Na HCO3
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: doswiadczenie- KHCO3/roslina

Post autor: grzyb_m »

NaHCO3 - składnik proszków do pieczenia, napojów gazowanych oraz preparatów zobojętniających w lecznictwie. Ponadto używany w fotografii, do zmiękczania wody, w analizie chemicznej, w gaśnicach pianowych, do nautralizowania opazen kwasemi lub zasadami, ma zastosowania w przypadku opuchniec.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości