Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: zetsu »

W krajach zachodnich taki inżynier to norma obok anestezjologa, chirurga i pielęgniarki na bloku operacyjnym.
Czym by mógł się zajmować ? Chociażby kontrolą aparatury medycznej do której jest podłączony pacjent, pomagać lekarzowi odpowiednio zaprogramować rozrusznik serca czy pomóc w optymalnym dopasowaniu implantu. Oprócz tego na oddziale zajmuje się obsługą sztucznej nerki, wątroby, programowaniem kardiomonitorów, obsługą tomografów itp. Oczywiście jak na razie to wszystko w Polsce jest science fiction, aczkolwiek obecne źródła jak te wyżej przeze mnie przedstawione informują, że ma się to w Polsce niebawem zmienić.
Congito

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: Congito »

Jesli ktokolwiek uwaza, ze dwa newsy na portalach o nieznanej reputacji maja potwierdzic wprowadzenie takiej dyrektywy oraz ze mit o braku inzynierow biomedycznych w stosunku do ich zapotrzebowania ma zawazyc na, jakby nie patrzec, calym jego dalszym zyciu, to powinien zrezygnowac z wysilku umyslowego, jakim sa JAKIEKOLWIEK studia!

Podobne obitnice i mity mozna poczytac na stronach innych kierunkow. Dla tego nadchodzacego wielkiego zapotrzebowania ludzie do dzisiaj pracuja w McDonaldach, czekajac na te LEPSZE CZASY. Obecnie, dyrektorom placowek medycznych, kiedy znajda sie na to fundusze, bardziej oplaca sie zatrudnic nowego lekarza, ew technika po zawodowce za grosze, nie mowiac juz o absolwentach kierunkow mechanika, mechatronika, budowa maszyn itd.

Zawod ten jest stworzony z mysla o panstwach wysoko rozwinietych, wiec z Pl nie wiazcie przez najblizsze 15 lat zadnych nadziei. I jeszce jedna kwestia - inz.biom. zaczynaja wyrastac jak grzyby po deszcu i powoli zacynaja dzielic losy biotechnologii.

Sam zastanawiam sie nad przejsciem na inny kierunek, ew poprawieniu matury i startowaniu na medycyne.

Pozdrowienia - rozżalony student.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości