pamiec fotograficzna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

pamiec fotograficzna

Post autor: arti »

Czy znacie jakieś ćwiczenia na poprawienie pamięci fotograficznej?
Definicja podaje ze tylko 0.1 % populacji jest w stanie w pełni zapamiętać widziany obraz.
U reszty ludzi pamięć ejdetyczna ma znacznie mniejszy udział w zapamiętywaniu informacji a u niektórych prawie żaden (np. wiele ludzi może opanować w szybkim tempie ortografie czytając książki a u osoby z słabszymi zdolnościami do wyobrażeń ejdetycznych zajmuje to dużo więcej czasu) brak zdolności do takiego zapamiętywania jest zastępowany przez inne np. zapamiętywanie ze słuchu ale jednak opanowanie sposobu na zapamiętywanie wielu obrazów w krótkim czasie może być bardzo przydatne w zyciu
Meredith.
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2009, o 21:20

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: Meredith. »

Ja nie znam, ale chyba nie ma takich ćwiczeń. Ja myślę, żeby poprawić pamięć fotograficzną, należy, np. pisać długie ciągi cyfr, patrzyć na nie i np za tydzień je powiedzieć itp.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: tin »

Wszystko można wyćwiczyć.
Poczytajcie o Giannim Golfera i jego systemie, fajny artykuł był wFokusie (marcowym chyba).
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: Theos »

tin pisze:Wszystko można wyćwiczyć.
Poczytajcie o Giannim Golfera i jego systemie, fajny artykuł był wFokusie (marcowym chyba).
Również polecam, polega to na myśleniu obrazami.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: malgosi35 »

dzięki pamięci fotograficznej zdałam egzamin na 4, nie odpowiadając na zadane pytanie.
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: keykey »

Jest wiele prostych ćwiczeń, przecież to można samemu wymyślać. Np. wytnij sobie obrazki jakieś lub na początek kolorowe karteczki, weź w kupkę, rejestruj wzrokiem zmieniając je (odkładając pod spód, by kolejność się zachowała), potem spróbuj z pamięci mówić bardzo szczegółowo co jest na następnym obrazku, zanim go zobaczysz.
Albo jedź autobusem i zwracaj uwagę na mijane billboardy, spróbuj zapamiętać jak najwięcej szczegółów.
No mnóstwo tego:)
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: Ilradil »

Bierzesz zdjęcie, patrzysz na nie i próbujesz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, a potem je wymieniasz, potem jeszcze raz i podajesz jeszcze więcej szczegółów i jeszcze i jeszcze, i tak wiele zdjęć. Ćwiczysz w ten sposób spostrzegawczość, pamięć wzrokową, zapamiętywanie szczegółów. Ćwiczenia proste, ale wymagają też dużego skupiania, które jest niezbędne do przypominania sobie owych szczegółów.
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: keykey »

.i czasu, jeśli mowa o ćwiczeniach wymagających przygotowania, braku wykonywania innych czynności itp. Dlatego ja jestem zwolenniczką prób fotograficznego zapamiętywania otaczających nas dookoła reklam itp:P
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: arti »

Ilradil pisze:Bierzesz zdjęcie, patrzysz na nie i próbujesz zapamiętać jak najwięcej szczegółów
moja pamiec fotograficzna jest tak słaba ze widzac osobe na zdjeciu nie potrafił bym podac po kilku min jaki ma kolor włosow chyba ze skupiał bym sie bardzo na tym szczegule ale jesli dziennie widzę mnóstwo obrazów to skupianie sie na kazdym było by potwornym wysiłkiem dla umysłu
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: keykey »

To skupiaj się wybiórczo]
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: arti »

jak widze wszystkie te reklamy skarpetek z poliestru za 50gr, albo innych ciekawych rzeczy to sie ciesze ze nie zapamiętuje większości obrazów
pamięc fotograficzna
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2012, o 15:24

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: pamięc fotograficzna »

Ja nie chwaląc się mam taką pamiec. Mam pamięc fotograficzną. Wsytarczy, że raz przeczytam i wszystko pamiętam I to jest zajebiste! Ma się niezłą średnią, aż 5,90. Pozdrawiam. Ale nieraz to jest trochę głupio, bo jak się nie chce czegoś zapamięta czy usłyszy to nie ma innego wyjścia wszystko koduje się w głowie. Ja tam nie wiem jak sobie mozna ja porwic nie wiem ja tam za jednym zamachem wszystko zapamietuje. To dar od boga
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: pamiec fotograficzna

Post autor: Mihhu »

pamięc fotograficzna, w pierwszej klasie podstawówki, wszystko wydaje się takie proste.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości