Ogórki Polan F1

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
ctofi

Ogórki Polan F1

Post autor: ctofi »

Cześć! Mam pytanie co do ogórka Polan F1. Obie moje babcie hodują taki gatunek. Z czego jedna mieszkająca w Warszawie otrzymuje je zawsze chudziutkie i dość małe a babcia mieszkająca w Krynicy Morskiej duże i beczkowate. Od czego to zależy. Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje! :)
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak hodować prymulkę?

Post autor: Bartek_DST »

ctofi, od gleby,nasłonecznienia,i pożywienia jakie ogórek dostaje od babuń poza tym inne jest powietrze w W-wie a inne w Krynicy sam się domyśl gdzie jest czystsze.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jak hodować prymulkę?

Post autor: WojtekB »

Czy obie babcie kupują nasiona tej odmiany od tego samego producenta ? Jeżeli nie to możliwe, że jedne nasiona są zaprawiane (pokryte środkiem owado- i grzybobójczym), a drugie nie. Jednak przy restrykcyjnych zmianach prawa coraz rzadziej się spotyka w sprzedaży nasiona warzyw pokryte takimi środkami.

Po prostu ogórki rosną w innych warunkach i owocem ich uprawy są warzywa o różnej wielkości i innych kształtach.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Ogórki Polan F1

Post autor: malgosi35 »

Obie moje babcie hodują taki gatunek.
A świstek na to - niemożliwe

Nie hodują tylko uprawiają, i nie gatunek tylko chodzi ci o odmianę i to heterozyjną.
jedna mieszkająca w Warszawie otrzymuje je zawsze chudziutkie i dość małe a babcia mieszkająca w Krynicy Morskiej duże i beczkowate.
Kupują nasiona co rok czy z własnego rozmnożenia?

Może Babcia w warszawie zrywa ogórki wcześniej a w ktynicy później, dopiero kiedy dorosną?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Ogórki Polan F1

Post autor: DMchemik »

Tak, to samo napisałem na sąsiednim forum w tym samym temacie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość