Koszty utrzymania tchórzofretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: hmmtt »

prazm, wiem co piszę, a Ty jeżeli się czepiasz to wypadałoby napisać czego konkretnie, a nie, że cosik Ci się wydaję - dla mnie to właśnie jest jałowa dyskusja.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: prazm »

Proszę Cię bardzo, skoro tak chcesz wiedzieć jakie bzdury opowiadasz to: 1. pierwsze uważnie przeczytaj post M_Q i mój, a dowiesz się, że hodowla hodowli nierówna. 2. użyj troszkę podstawowej wiedzy szkolnej na temat hodowli wsobne, alleli letalnych czy efektu heterozji, a zorientujesz się, że hodowla fermowa mająca na celu selekcję jednej określonej cechy to hodowla o wysokiej wsobności, a więc prowadząca do ujawniania się cech niekorzystnych. To można nazwać hodowlą sztuczną, mimoże się będziesz burzyła z językowego punktu widzenia. Poczytaj o hodowli fretek na futro, a dowiesz się, że poza stadem podstawowym liczącym 5-10% całego stada inne fretki nie żyją nawet roku. Zresztą stado podstawowe jest wymieniane co 2-3 lata. Dowiesz się również, że zazwyczaj krzyżowane są ze sobą zwierzęta blisko spokrewnione. To można nazwać hodowlą sztuczną bo z tym co się dzieje w naturze nie ma nic wspólnego. Rozumiem, że chodzi Ci o polszczyznę, ale z łaski swojej jeśli piszesz na portalu biologicznym to zaznacz, że o to Ci chodzi bo inaczej ludzie Cię mylnie rozumieją i to co piszesz jest bzdurą. Nie wysyłaj ludzi do lasu bo tak fretek nie znajdą, a jeśli chodzi o terminologię to istnieje, co prawda niezbyt często używany termin hodowla naturalna, który określa sposób prowadzenia hodowli zapweniający wysoką heterozygotyczność stada.
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: hmmtt »

Nie rozumiem czemu jesteś cały czas utwierdzony w tym, że ja cały czas nie kumam co się do mnie pisze? Czy ja coś zaprzeczyłem twojej i dygresjiM_Q, ? Czy ja napisałem, że hodowla hodowli równa? Co do pkt3 czy ja napisałem, że tak nie jest?
Właściwie tylko to jest na temat:
jeśli chodzi o terminologię to istnieje, co prawda niezbyt często używany termin hodowla naturalna, który określa sposób prowadzenia hodowli zapweniający wysoką heterozygotyczność stada.
Dzięki za wyjaśnienie, następnym razem nie czytaj miedzy wierszami, bo mój tekst nie był metaforyczny, tylko bardzo mało skomplikowaną dygresją co do sztuczności hodowli, termin ten do tej pory wydawało mi się absurdalny.
mimoże się będziesz burzyła z
Koło mojego nicka jest taki symbol oznaczający moją płeć, ale widze, że to też można bardzo swobodnie zinterpretować.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: prazm »

hmmtt pisze:prazm, wiem co piszę, a Ty jeżeli się czepiasz to wypadałoby napisać czego konkretnie, a nie, że cosik Ci się wydaję - dla mnie to właśnie jest jałowa dyskusja.
Hm, już nie pamiętasz co napisałeś? Prosiłeś o konkrety. I jeszcze jedno. Mnie się nie wydaje, ja WIEM.
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: hmmtt »

Dobra rozumiem po prostu taki jesteś i możesz kontynuować tą gadkę bez końca. Do porozumienia nie dojdziemy zatem się zamykam bo offtop się zaczyna.
Virsu
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 13:58

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Virsu »

1)0-600zł. Możesz zaadoptować,ja za mojego zapłaciłam 150zł.
2)100-1500zł.
3) 70-200zł.
4) Różnie,może być też karma dla kotów.
5) Różnie.
6) 19-30zł.
7) około 20zł.
około 15zł.
9) do 30zł.
10) w Krakowie Odrobaczenie-10zł,Szczepienie Na Nosówkę-35 zł,Szczepienie na Wścieklizne-20zł.
11)Kastracja-70zł,Sterelizacja-130zł (Kraków) Szeleczki-do 50zł,ja za moje zapłaciłam 11zł . Noi to chyba wszystko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości