DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
pinkfrog
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2012, o 17:48

DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: pinkfrog »

Oto moje doświadczenie. W każdym razie ma ono mówić o konkurencji wewnątrzgatunkowej. Mam wziąć rzeżuchę i trzy talerzyki wyłożone wilgotną bibułą. Na pierwszym wysypać nasiona równomiernie, na drugim ilość dwa razy większą losowo i na trzecim trzy razy więcej także losowo. Co więcej, zrobiłam to, szczęśliwa stoi na parapecie i rośnie.

Mam tylko wątpliwości co do wniosku. Czy ma on brzmieć mniej więcej tak, że na wskutek konkurencji wew. rośliny walczą o światło, pożywienie i miejsce wybijając się do góry?

Największe rzeżuchy wyrosły mi na trzecim talerzyku, na pierwszym najmniejsze.

Dzięki za pomoc.
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: Redia »

ja bym napisała na skutek konkurencji wew rośliny zmuszone są do rywalizacji o zasoby środowiska w tym przypadku o dostęp światła", i tak zgadza się jeśli jest ich duże zagęszczenie w III próbie to robią wszystko by wyrosnąć ponad swoich konkurentów i w pełni asymilować promienie słoneczne, pozdrawiam
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: Redia »

no Ty już się nie chwal kulturą i tak Ci się nic nie dostanie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: Stalowy »

Dzisiaj jadłem z białym seremltmniam
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: zoo_ »

Ja zakupiłam po długich poszukiwaniach nasionka z zamiarem poeksperymentowania. Przejrzałam całego biologa i jednak ją zjem
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: DOŚWIADCZENIE O RZEŻUSZE

Post autor: Redia »

lepsze to niż białe michałki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości