Etap centralny OWE

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Etap centralny OWE

Post autor: mariola2608 »

Pytanie do tych, którzy byli uczestnikami:
Chodzi mi o to, jak tam jest?
W sensie: poziom trudności (domyślam się że wysoki, ale czy aż tak bardzo?), jakie dostawaliście eksponaty do rozpoznania, czy jakie głosy ptaków/innych zwierząt musieliście rozpoznać, jak oceniliście siebie, a jak innych.
Po prostu podnieście mnie na duchu (jeśli można to zrobić), bo ja jak czytałam artykuły z poprzednich edycji, to stwierdziłam, że nic nie umiem
dawid_xxx9
Posty: 16
Rejestracja: 1 maja 2012, o 13:24

Re: Etap centralny OWE

Post autor: dawid_xxx9 »

Hehe, spokojnie, bez stresu.
Wiadomo, poziom zależy od pozostałych uczestników. I zapewne oni nic nie umieją. Wszystko zależy od wbicia się w temat i problematykę. Trochę nadziei i będzie git

Ale chyba wszelkie rozpoznawanie jest tylko na papierze(oprócz głosów).
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: Etap centralny OWE

Post autor: KamilB »

W sensie: poziom trudności (domyślam się że wysoki, ale czy aż tak bardzo?)
Jeśli chodzi o test to nie jest aż taki trudny. Ja miałem tyle samo punktów co na wojewódzkim (jednak moim zdaniem był błąd w kluczu i powinienem mieć więcej, ale mniejsza z tym)
jakie dostawaliście eksponaty do rozpoznania, czy jakie głosy ptaków/innych zwierząt musieliście rozpoznać, jak oceniliście siebie, a jak innych
Ostatnie pytanie jest co roku inne. Chyba jedynym stałym podpunktem są głosy zwierząt, ale dwa pozostałe trochę zmieniają się. Kilka lat temu było rozpoznawanie roślin i chyba tez owadów, a już w tamtym roku mieliśmy odegrać krótką scenkę, np. jesteś inspektorem, który stwierdził, że w jakiejś firmie nie przestrzega się zasad ochrony środowiska (źle składowane odpady, itp.) i musisz przeprowadzić rozmowę z właścicielem i ewentualnie nałożyć karę - coś w tym rodzaju.
Drugim zadaniem były leśne obrazy", czyli na zdjęciu był obiekt, który można zobaczy w lesie i trzeba było powiedzieć co to jest, np. budka dla nietoperzy, żerowisko kornika, buchtowisko.
Ogólnie większość uczestników nieźle sobie z tym wszystkim poradziła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość