Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Onaaa »

Czy wie ktos jakie sa warunki przeniesienia z innej uczelni do Katowic Wiadomo, że taka możliwość jest dopiero po wyrównaniu materiału czyli po 2 roku, ale co jeszcze.z 2 przedmiotów mam 162pkt (77% biol). Mam szanse na przeniesienie Może ktos juz próbował?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: henryka »

Podobno średnia 4.0, są osoby, które przeniosły się po pierwszym tylko jakieś tam różnice muszą w trakcie uzupełniać, ale nie ma z tym większych problemów. Do Katowic raczej zbyt wiele osób się nie pcha, raczej więcej się stąd wynosi A na jakiej uczelni studiujesz?
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Onaaa »

4.0 to raczej nie bede miała . Teraz jestem w Lublinie na płatnych. po pierwszym roku chyba nie ma sensu sie przenosić, bo na fizjologii z tego co słyszalam duzo osób siada w Katowicach więc wole sobie przeczekac w Lublinie ten okres selekcji
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: henryka »

No tak, radzę ominąć katowicką fizjologię, a przede wszystkim biochemię jeśli tylko się da Hm, ale jeśli jesteś na płatnych to przenieść się chyba możesz tylko na płatne czy się mylę.?
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Onaaa »

Wydaje mi się, że to na jakich jestem teraz nie ma na to wpływu. W tym roku na lekarski zabrakło mi tylko 1pkt na dzienne do kat.może nie bedą się aż tak czepiac. Np w krk w warunkach przeniesienia pisza, że można mieć max 15pkt mniej niz wymagają w danym roku na pierwszy rok więc może w kat tez mają jakis margines punktowy
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: york »

jak jesteś na płatnych to na płatne możesz się bez problemu przenieść, nawet do krk, uczelnie chętnie przyjmują płatnych, poprawiaj też maturę dużo brakło ci na płatne na cmuj?
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Onaaa »

jest taki problem, że jestem rocznik 89 i nie pisałam matematyki ani fizyki. Poza tym jeśli mogłabym przenieść się do Katowic na dzienne to wolałabym jednak ta opcję niż patne w Krk.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Aszyn »

Nie wiem jak z przenoszeniem na dzienne, ale 4,0 fajnie gdyby było. Ja się przeniosłem i już wiele o tym w innym temacie pisałem.

Fizjo jest lajtowe. Nie wiem skąd bajki o ciężkim fizjo. Gdzie indziej jest o wiele gorzej. Inna sprawa to biochemia. Tego nie chce się tu przeżywać. W sumie jakbym miał możliwość zmiany decyzji to i tak bym nie zmienił, ale jest ciężko.

Spróbuj poprawić maturę, zrekrutować się i spróbować wskoczyć od razu na dany rok. Wiem, że tak moi kumple zrobili we Wrocławiu i w Warszawie.
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Onaaa »

A mógłby mi ktos napisać jakie sa przedmioty na 1 i na 2 roku?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: henryka »

Aszyn, nie wiem czy orientujesz się jak w zeszłym roku wypadł egzamin praktyczny z fizjo i ile osób w tym roku powtarza. No właśnie.

On, na 1: anatomia, biologia, chemia, łacina, angielski, 1 semestr histologii, wf, biofizyka, informatyka ze statystyką. Na 2: 2 semestr histologii, biochemia, angielski, fizjologia, psychologia, socjologia, pierwsza pomoc.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Aszyn »

henryka, wiem orientuję się, ale przyznaj mi, że można stwierdzić, że fizjo w ciągu roku akademickiego krzywdy nie robi (bądź co bądź do egzaminu trzeba niexle przez to przysiąść) - egzamin potrafi dopiec.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: alexxz »

a czy da się przenieść z Zabrza do Kato po 2 roku?
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: Przeniesienie z innej uczelni do Katowic

Post autor: Carlota »

Słyszałam, że są takie osoby, ale nie wiem jakie są warunki przeniesienia, wiem że coś z przedmiotami się nie zgadza i na coś dodatkowo chodzić, nie wiem czy to nie o angielski chodzi, bo tutaj on jest na 1 i 2 roku, a w Zabrzu chyba jakoś inaczej. Ale najlepiej jakby się ktoś inny wypowiedział na ten temat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości