Progi punktowe na farmację 2012

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

HoffmanLaRoche pisze:No i co z tego?Człowieku to nie jest żaden wyznacznik jak matury poszły.Mogła pójść źle,ale np będzie bardzo dużo kandydatów na 1 miejsce na farmacji.Bo to nie o wynik chodzi tylko o ilość kandydatów.Progi ustalamy my sami.
Jesteś uroczy
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Hogwartnik »

irmina_p pisze: średnia to jedno, a ilość osób które naprawdę dobrze napisały to drugie, równie dobrze może być dużo osób z wynikami około 60 % i mało z tymi najniższymi i najwyższymi i przez to średnia jest jaka jest
Podane jest też odchylenie standardowe, które w tym roku jest chyba wyższe, zatem więcej skrajnych wyników.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

Kontrargument nie do podważenia
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

HoffmanLaRoche pisze:Kontrargument nie do podważenia
Nie bardzo było co podważać. Nie ma znaczenia jak poszły matury".
irmina_p
Posty: 304
Rejestracja: 6 cze 2012, o 12:51

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: irmina_p »

dużo się okaże po pierwszych listach
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Kester »

Też nie wiele, pierwsze listy to taka abstrakcja może być, jak w tamtym roku z farmą w Łodzi, 159 i nagle jeb 151.
Matura może na porównywalnym poziomie co w tamtym roku, ale i tak ciężka, więc raczej się, aż tak dużo te progi nie podniosą, to że osoby poprawiające widziały tamto roczną i się do niej przygotowały, to nie znaczy tak dużo, bo tego roczni też pełni lamentów i nie wiele osób ma wybitne wyniki. Trzeba czekać, i czekać, koło sierpnia można kminić kto się ostatecznie doczeka, a kto nie.
irmina_p
Posty: 304
Rejestracja: 6 cze 2012, o 12:51

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: irmina_p »

chcę wiedzieć która będę na rezerwie
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

kester pisze:Też nie wiele, pierwsze listy to taka abstrakcja może być, jak w tamtym roku z farmą w Łodzi, 159 i nagle jeb 151.
Matura może na porównywalnym poziomie co w tamtym roku, ale i tak ciężka, więc raczej się, aż tak dużo te progi nie podniosą, to że osoby poprawiające widziały tamto roczną i się do niej przygotowały, to nie znaczy tak dużo, bo tego roczni też pełni lamentów i nie wiele osób ma wybitne wyniki. Trzeba czekać, i czekać, koło sierpnia można kminić kto się ostatecznie doczeka, a kto nie.
No więc właśnie, jeśli brać pod uwagę tylko poziom matury (chociaż według niektórych nie ma on znaczenia ), to progi mogą zostać takie same albo wzrosnąć. Na tą ustawę w tym roku też bym jednak nie liczył, limitu miejsc jakoś drastycznie nie podnieśli (wiem tylko o +10 do Wrocławia).
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: seelaaf »

złożyć każdy może. błagam Was, moje koleżanki pozdawały na 40+% matury i skladaja na wete, farmę itp. i takich osob jest naprawde sporo, wystarczy spojrzeć na listy. ja tam wierze, ze te progi spadna. nie wiem, czy 6 pkt. ale kto wie? prawdopodobnie przekonamy się o tym dopiero pod koniec wrzesnia, bo pierwszym progiem nie ma sie co sugerowac.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: mis koala »

searleaf pisze:złożyć każdy może. błagam Was, moje koleżanki pozdawały na 40+% matury i skladaja na wete, farmę itp. i takich osob jest naprawde sporo, wystarczy spojrzeć na listy. ja tam wierze, ze te progi spadna. nie wiem, czy 6 pkt. ale kto wie? prawdopodobnie przekonamy się o tym dopiero pod koniec wrzesnia, bo pierwszym progiem nie ma sie co sugerowac.
To ja wam powiem - ja w tamtym roku byłam 1051 na liście na leku na WUM-ie i wiedziałam że się nie dostanę ale i tak złożyłam i było fajnie
Nie no to już był desperacja z mojej strony i trochę głupie wyrzucenie kasy w błoto - ale miałam pocieszenie byli ludzie którzy ostali się 1500 któryś tam na liście Także 6 punktów - no a nóż widelec spadnie No sytuacja przyznam nieciekawa, ale spróbowac zawsze można
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: reisha »

Dokładnie, ludzie nawet z ledwo zdaną maturą z tych przedmiotów składają na takie kierunki typu farmacja.nie wiem czy to kwestia nieumiejętności ocenienia swoich realnych szans czy raczej nadzieja, że może jednak się uda.
no ale już wynik 140 pkt to co innego, zawsze można zaryzykować i złożyć tam gdzie najniższy próg, sama mam 143 pkt i wiem że są małe szanse ale złożyłam do Białegostoku bo przecież nic nie tracę a nigdy nie wiadomo jak to będzie z tymi progami
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Kester »

mis koala, to może i Ja na prawo złoże, a może ktoś się pomyli i mnie wpiszę na listę przyjętych
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Wasyl »

HoffmanLaRoche pisze:No i co z tego?Człowieku to nie jest żaden wyznacznik jak matury poszły.Mogła pójść źle,ale np będzie bardzo dużo kandydatów na 1 miejsce na farmacji.Bo to nie o wynik chodzi tylko o ilość kandydatów.Progi ustalamy my sami.
Niż demograficzny nam sprzyja
Tylko parę osób pochwaliło się dobrym wynikiem Może reszta po prostu nie ma się czym chwalić?
Ja poprawiałam maturę, więc nie wiem jak ogólnie poszła chemia i biologia, tyle tylko wiem co w internecie wyczytam. Jak tam wasi znajomi, którzy też startują na kierunki medyczne?
A tak btw. to gdzie zawsze są najniższe progi? Nie chodzi mi tylko o progi z ubiegłego roku, tylko o ogół.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość