Konkurs z biologii, etap szkolny

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lejker22 »

Dinah111644 pisze:Hejka Wszystkim ! D Ja jestem ze Śląska. Startowałam w poprzednim roku, udało mi się dojsć do II st., ale później załamka Może w tym roku szczęście dopisze
Co do książek to mam zamiar uczyć się przede wszystkim: Operon - vademecum biologia - egzamin gimnazjalny, atlas tajemnice ciała z nowej ery, podręczniki szkolne, ewentualnie książki dla szkół ponadgimnazjalnych polecam:
P. Golinowski - Biologia od A do Z
E. Pyłka - Gutowska - Vademecum maturalne - biologia
z Grega - Repetytorium maturzysty
co do ekologii to oczywiście Pyłki-Gutowskiej
Ja jak na razie z nauką sb odpusciłam, bo i tak nie wiem co dadzą w tym roku na I etapie, a przecież to tylko kwestia powtórki. Oprócz biologii wybieram się także na chemię i j.polski.
A właśnie mam pytanie. U Was kiedy podadzą zakresy wiedzy? Bo u mnie napisali, że dopiero po 15 sierpnia (trochę późno, wydaje mi sie że w tamtym roku były one podane wcześniej ale sama nie wiem)

No to cóż. Życzę Wam wszystkim wytrwałej nauki, szczęścia na konkursie (bo ono bardzoo jest potrzebne ) i tytułów laureata nie tylko z biologii Pozdr. :*
Witaj Na pewno dasz radę U mnie chyba dopiero pod koniec sierpnia, ale i tak mniej więcej wiem co i jak więc nie rozpaczam aż tak heeh, startuję w tych samych konkurach, tzn. polski, biologia i chemia
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lidzik »

Dinah111644 pisze:Hejka Wszystkim ! D Ja jestem ze Śląska. Startowałam w poprzednim roku, udało mi się dojsć do II st., ale później załamka Może w tym roku szczęście dopisze
Co do książek to mam zamiar uczyć się przede wszystkim: Operon - vademecum biologia - egzamin gimnazjalny, atlas tajemnice ciała z nowej ery, podręczniki szkolne, ewentualnie książki dla szkół ponadgimnazjalnych polecam:
P. Golinowski - Biologia od A do Z
E. Pyłka - Gutowska - Vademecum maturalne - biologia
z Grega - Repetytorium maturzysty
co do ekologii to oczywiście Pyłki-Gutowskiej
Ja jak na razie z nauką sb odpusciłam, bo i tak nie wiem co dadzą w tym roku na I etapie, a przecież to tylko kwestia powtórki. Oprócz biologii wybieram się także na chemię i j.polski.
A właśnie mam pytanie. U Was kiedy podadzą zakresy wiedzy? Bo u mnie napisali, że dopiero po 15 sierpnia (trochę późno, wydaje mi sie że w tamtym roku były one podane wcześniej ale sama nie wiem)

No to cóż. Życzę Wam wszystkim wytrwałej nauki, szczęścia na konkursie (bo ono bardzoo jest potrzebne ) i tytułów laureata nie tylko z biologii Pozdr. :*
Witam i dziękuję

Powodzenia we wszystkich konkursach!
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lejker22 »

Jejku, naprawdę masz beznadziejną sytuację
Chyba bym podarła wszystkie książki, gdybym znalazła się w takiej sytuacji jak tamta dziewczyna, coś okropnego |
Jednak nie martw się, na pewno napiszesz tak, że nawet oni się nie przyczepią
PS. Możesz podać swój numer gg i brać udział w naszych konferencjach
Dinah111644
Posty: 20
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:16

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: Dinah111644 »

Słuchajcie Kochani ! Nacisnęłam przez przypadek i usunął się ten post Ale spróbuję jeszcze raz opisać to wszystko, co było w tym poście Na początek dziękuję i jeszcze raz życzę Wszystkim powodzenia. Otóż pisałam, że macie szczęście, że nie jesteście ze Śląska. U nas biologię prowadzi ten durnowaty, debilowaty (i brak już określeń! metis. Każdego roku moja nauczycielka traci przez niego bardzoo dużo zdrowia. Zacznę od tego, że dowiedziała się ona, iż przewodniczącym komisji jest babka, która nie ma nawet wykształcenia biologicznego (wynajęła biologa, żeby napisał test, zapłaciła kasę i po sprawie). Nie dość, że metis ocenia surowo, bardzo dokładnie, NIESPRAWIEDLIWIE, to jeszcze rzadko przyjmuje odwołania! Przykładowo, moja koleżanka z III kl., po sprawdzeniu komisji w regionalnym miała 50 pkt., ale gdy zaczęła sprawdzać komisja metisowska, dostała ona 48 pkt. i nie zakwalifikowała się do III et cóż kicha. To nie jedyny przypadek. Dwa lata temu tak samo miał mój kolega. Moja nauczycielka pisała odwołania, jeździła do Katowic za własną kasę. wszystko na marne. Najlepsze jest to, ze w całym Śląsku dzieją się takie rzeczy. Na spotkaniu komisyjnym w tamtym roku, oprócz mojej nauczycielki, wygłoszenia przeciwko metisowi, przedstawiło jeszcze kilknaście innych. Podobno przyznali oni, że faktycznie w roku 2010/11 popełnili dużo błędów, ale teraz będą starali się sprawdzać dokładnie i nie tak surowo. No cóż. widać nie zrealizowali swych planów.
Tak na szybko spróbowałam opisać to, co było w usuniętym poście.
Wniosek z tego wszystkiego taki, żę na konkursie można pisać tylko definicje słownikowe, bo jeżeli doda sie coś od siebie, to metis da nam O pkt. Cóż
Mam nadzieję, że nie zanudziłam was na śmierć Pozdrawiam gorąco *
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: Kasia888 »

Dinah111644, kurde przesrane krótko mówiąc też mnie wkurzają ci wszyscy którzy myślą że wszystko im wolno i postradali wszystkie rozumy .
Massskrr !
Dinah111644
Posty: 20
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:16

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: Dinah111644 »

No masakra ale uszy do góry i pędzimy po laureata!
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lejker22 »

Dinah111644 pisze:No masakra ale uszy do góry i pędzimy po laureata!
No jasne
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lidzik »

Dinah111644 pisze:No masakra ale uszy do góry i pędzimy po laureata!
No pewnie!
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lidzik »

Nic się nie dzieje w tym wątku.

Co dziś robicie?
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lejker22 »

No właśnie cisza jak makiem zasiał

Ja dzisiaj odpoczywam!
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lejker22 »

Dawno pisaliśmy w tym wątku D
Zapomniałam napisać, iż zamówiłam rano książkę z konkursami

lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: lonely01 »

Dinah111644 pisze:Słuchajcie Kochani ! Nacisnęłam przez przypadek i usunął się ten post Ale spróbuję jeszcze raz opisać to wszystko, co było w tym poście Na początek dziękuję i jeszcze raz życzę Wszystkim powodzenia. Otóż pisałam, że macie szczęście, że nie jesteście ze Śląska. U nas biologię prowadzi ten durnowaty, debilowaty (i brak już określeń! metis. Każdego roku moja nauczycielka traci przez niego bardzoo dużo zdrowia. Zacznę od tego, że dowiedziała się ona, iż przewodniczącym komisji jest babka, która nie ma nawet wykształcenia biologicznego (wynajęła biologa, żeby napisał test, zapłaciła kasę i po sprawie). Nie dość, że metis ocenia surowo, bardzo dokładnie, NIESPRAWIEDLIWIE, to jeszcze rzadko przyjmuje odwołania! Przykładowo, moja koleżanka z III kl., po sprawdzeniu komisji w regionalnym miała 50 pkt., ale gdy zaczęła sprawdzać komisja metisowska, dostała ona 48 pkt. i nie zakwalifikowała się do III et cóż kicha. To nie jedyny przypadek. Dwa lata temu tak samo miał mój kolega. Moja nauczycielka pisała odwołania, jeździła do Katowic za własną kasę. wszystko na marne. Najlepsze jest to, ze w całym Śląsku dzieją się takie rzeczy. Na spotkaniu komisyjnym w tamtym roku, oprócz mojej nauczycielki, wygłoszenia przeciwko metisowi, przedstawiło jeszcze kilknaście innych. Podobno przyznali oni, że faktycznie w roku 2010/11 popełnili dużo błędów, ale teraz będą starali się sprawdzać dokładnie i nie tak surowo. No cóż. widać nie zrealizowali swych planów.
Tak na szybko spróbowałam opisać to, co było w usuniętym poście.
Wniosek z tego wszystkiego taki, żę na konkursie można pisać tylko definicje słownikowe, bo jeżeli doda sie coś od siebie, to metis da nam O pkt. Cóż
Mam nadzieję, że nie zanudziłam was na śmierć Pozdrawiam gorąco *
wybaczcie, że teraz tu piszę ale tak właśnie zajrzałam

o kurde jak ja poszłam się do siebie z angielskim się odwołać to mi dodali jeden punkt bez problemu ( odpowiedź prawidłowa gramatycznie, ale nie taka jak w kluczu )

kiepsko rzeczywiście z tym metisem jakby mi tak sprawdzili to bym taką aferę zrobiła

nie wiem czemu tak się dzieje, przecież uczniom tak zależy na tych konkursach
PaulBiol
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2012, o 12:38

Re: Konkurs z biologii, etap szkolny

Post autor: PaulBiol »

Cześć! Co myślicie o regulaminie z Katowic?
Macie jakieś propozycje książek? Poukładane chyba według podręczników 1etap- kl. 1 itd
Taki zakres mamy na 1 etap:
"1. Związki chemiczne budujące organizmy (najważniejsze pierwiastki budujące ciała organizmów, kluczowa rola węgla, biologiczne znaczenie wody, grupy związków chemicznych – węglowodany, białka, tłuszcze, kwasy nukleinowe, witaminy, sole mineralne – i ich funkcje).
2. Budowa i funkcjonowanie komórki (charakterystyczne cechy budowy i funkcje błony komórkowej, ściany komórkowej, cytoplazmy, jądra, chloroplastu, mitochondrium, wakuoli, lizosomu).
3. Porównanie budowy komórki bakterii, roślin i zwierząt.
4. Tkanki roślinne i zwierzęce.
5. Wirusy.
6. Przegląd królestw świata żywego (bakterie, protista, grzyby, rośliny, zwierzęta).
7. Jedność i różnorodność organizmów – porównanie sposobów odżywiania, oddychania i rozmnażania.
8. Podstawowe procesy chemiczne zachodzące w organizmach (fotosynteza, oddychanie tlenowe, fermentacja mlekowa i alkoholowa jako procesy dostarczające energii, czynniki niezbędne do życia dla organizmów samożywnych i cudzożywnych)."
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość