świnka morska a dziecko

Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

świnka morska a dziecko

Post autor: Iwus »

planuje zakup świnki morskiej dla 5-latka,pytanie dla włascicieli śwonek morskich czy to dobry pomysł i czy dużo obowiązków jest przy takim zwierzaku oraz jak zachowują się one w stosunku do dzieci.
Jeśli odradzacie to podajcie dlaczego
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: Szyszek1993 »

Powiem tak. Mój brat ma 6 lat i jakoś mnie nie podobał się pomysł zakupu jemu świnki. Fakt faktem że sytuacja była napięta gdyż Sebastianowi zdechł chomiki była wileka rozpacz. Trzeba było szybko działać i to był błąd. n poczatku zainteresownaie wielkie bo wszyscy chcieli ja pogłaskać itp. Jednak po jakiś 2 tygodniiach entuzjazm wszytskich zmalał zatem Seba tez przestał się jia interesować. Z łaski swojej da jej jeść czy tez pić ale nie chce mu się jej brac na ręce, głaskac i puszczac na wybieg. Wszystko robi moja mama. Sprząta mu oswaja. Ja nie polecam chyba że to dziecko miało zwiezraka i się nim opieowało to bez problemu!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: Kiara »

Ja powiem tak.Świnka morska jest jak każde zwierzę:potrzebuje zainteresowania,stałej opieki itp.
Teoretycznie te zwierzęta szybko się oswajają,szczególnie samiczki.Samce wydzielają intensywną woń,co jest raczej zrozumiałe.Świnki są milusińskie,lubią pieszczoty,głaskanie.

Podstawowe pytanie brzmi czy czy 5-latek sam będzie się tym zajmował czy będą mu pomagać rodzicę?Jeśli to drugie to można spróbowac ze świnką.Zazwyczaj zaczyna się od chomika bo on je,pobiega sobie.i koniec.
Świnka jest jednak delikatna,trzeba z nią uważać.

Moja rodzina uwielbia te zwierzątka,co można stwierdzić po niemałej hodowli.
Jeżeli dziecko jest w pewien sposób odpowiedzialne to nie powinno być problemów.
Rzucanie pupilkami przez małe dzieci to nie żadkość.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: dawidw »

I ja podziele sie spostrzezeniami, bo równiez mialem kiedys swinke. Najlepiej wybrac samiczke. Są to zwierzatka przemile w dotyku, wcale nie gryza jak to niektorzy mowia i wydaja bardzo charakterystyczne chrumkanie- co zapewne spodoba sie malemu dziecku. Od strony terarium- no cóż, jak swinka poje i popije to jest problem, bo jak tych kupek z sikami sie zbyt duzo zgromadzi, to troszke smierdzi. I w tym jest chyba najwiekszy problem, bo niektorym albo przeszkadzaja takie zapachy albo nie chcce im sie wymieniac sianka czy trocin na now

Świnki bardzo lubia pobiegac po milej, zielonej trawce w ogródku- co bedzie również niezła atrakcją dla małego dziecka.

Apropo mojej swinki- byla kochaniutka. Niestety kiedys mlodszy brat wypuscil ja na pole i zaatakowal ja kot. Mimo wielokrotnych wizyt u weterynarza świnka zdechla. Powiem wam szczerze, ze jak jestem(bylem) twardy, plakalem wtedy jak male dziecko. Przwiazany bylem ogromnie do zwierzaczka. Teraz z powodu braku tylko braku czasu nie kupuje nowej swinki. A sa to zwierzeta bardzo inteligentne, uczuciowe- jeżeli masz w domu innego zwierzaczka, to swinka moze byc o niego zazdrosna. Ale jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: Pablo »

Ja miałem 2 swinki, niestety obydwie zachorowały i zdechły. Lecz sądze że, swinki są bardzo miłymi stworzeniami, łatwo się przyswajają. Moja swinka sama wychodziła z klatki i chodziła po całym pokoju, a potem wracałą sama do klatki.

Co do obowiązku wiadomo trzeba czyscic klatke, karmic, i dawać wode. Ale sądze że, nie jest dużo pracy przy swinkach. Jeden minus jak jest klatka to swinka chałasuje bo gryzie pręty od klatki.

Ale ogólnie polecam
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: dawidw »

Ja mialem swoja swinke w akwarium, wiec nie bylo problemów z hałasowaniem
dagmara

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: dagmara »

kto m swinke morska wybral najlepsze zwierrze niech sie cieszy z niej tak jak ja :evil:
dobra rada dagmary

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: dobra rada dagmary »

ja maialam kiedys swinke morska ale mi ja w brutalny sposub zagryzl pies sasiadow poniewaz byla na dzworze i kupilam se nowa jest taka sliczna i bardzo ja kocham ale juz jej na dzwor nie wypuszczam kto ma swinke morska niech jej nie wypuszcza bo z tanie sie z niom tak jak z moja :/
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: dream »

co za nieiodpowiedzialność biedne zwierzątka które umierają z powodu głupoty właścicieli ((

co do świnki: słyszałam, że są milusie, łagodne, komunikatywne, przywiązują się do własciela i lubią pieszczoty ale problemem moze byc to, że bardzo często: częściej niż przy innych zwierzakach trzeba im sprzątać.
majka(spike)

Re: świnka morska a dziecko

Post autor: majka(spike) »

Moim zdaniem swinka morska to dobry zwierzak dla dziecka, poniewaz sa bardzo lagodne i lubia by glaskane. Ale najbardziej nadaja sie dla dzieck aniz kroliki. , szczury,szynszyle itd. Jednak musimy wziasc pod uwage to ze dziecku zwierzatka moze sie znudzic wtedy ty bedziesz sie musiala nim opiekowac:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości