Rospuda kto powinien podjąc decyzje???

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
agnes_joan17
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, o 11:11

Rospuda kto powinien podjąc decyzje???

Post autor: agnes_joan17 »

Wiele zamieszania w naszym kraju uczyniła oczywiście sprawa dotycząca Rospudy.

Bo kto ma racjePolityce krzyczacy, ze zbudujemy obwodnicę, mieszkańcy Augustowa

krzyczący, że mają dosć tirów, ekolodzy dzielnie protestujący czy może Komisja Unii

Europejskiej?

Nie rozumiem dlaczego referendum w tej sprawie zostało przeprowadzone tylko dla

tego obszarudolina Rospudy jest własnością nas wszystkich , a nie tylko mieszkańców

Augustowa.Zastanawiam się jako mieszkanka województwa zachodniopomorskiego czy

gdybyśmy my zdecydowali się zasypać Bałtyk, mówiac że mamy dosć letnich turystów to

czy powiedzianoby nam, że to nasza sprawa i czy przeprowadzone zostało referendum

tylko dla tych mieszkających nad Bałtykiem.
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Rospuda kto powinien podjąc decyzje???

Post autor: Mała Mi »

masz racje referendum powinno odbyć się na większym obszarze. co do samej Rospudy to dosyć już zabijania gatunków, niszczenia takiego miejsca bo potrzebna jest jakaś autostrada. ja też mam tiry w pobliżu domu mimo tego że 18 lat zasypiałam i budziłam się w całkowitej ciszy. niech ktoś wreszcie pomyśli o tym jak zachamować proces schodzenia ludzkości na dno. bo od takich autostrad się zaczyna. boję się pomysleć, co na miejscu Doliny będzie za kilkadziesiąt lat
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Rospuda kto powinien podjąc decyzje???

Post autor: Savok »

To referendum wogole nie mialo prawa bytu. Dolina Rospudy jest terenem chronionym konwencjami europejskimi i niezaleznie od tego, czy komos tiry jezdza pod domem czy nie, nikt nie ma prawa tknac tego terenu chocby lopata.

Pomijajac to, ze pomysly budowy estakady w bagnie jest absurdalny. Ciekawe kto by te buldozery wyciagal z bagnisk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości