Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Jane Doe »

wypad mi z dyskusją do działu bioetyki, ja tu pilnuję!



gej, ok, wyślę, ale musisz podać mi Twojego maila, najlepiej przez pw
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Evolutio »

.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2012, o 23:07 przez Evolutio, łącznie zmieniany 1 raz.
maak
Posty: 26
Rejestracja: 15 lut 2011, o 12:44

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: maak »

Nie było mnie na forum jakiś czas, a tu widzę grube dyskusje się dzieją. Evolutio, to jest Internet. Pozwól, że będę Twoim przewodnikiem, bo chyba jesteś nowy. Tutaj, jeśli coś nie ma potwierdzonej bibliografii to trzeba brać to z przymrużeniem oka. W dodatku afiszowanie się w Internecie ze swoją rzekomą orientacją jest jawnym trollingiem i na to trzeba patrzeć już prawie z zamkniętymi oczyma. Myślisz, że eksponowanie w tak wyraźny sposób swoich upodobań jest manifestem wolności słowa? Zwykły pretekst do tego typu dyskusji. No chyba, że Ty też trollujesz i razem z gejem prowadzicie próbę sił - w takim wypadku dałem się nabrać i okazałem się najsłabszy.

gej, zero oryginalności. Jeden z bardziej klasycznych pomysłów na wywołanie Internetowej burdy. Społeczność biologa widać jeszcze nie jest przyzwyczajona do takich zagrywek (nie dziwię się, specyfika forum czyniła je nieatrakcyjnym i niepodatnym na takie zabawy). Tylko dlatego kontrowersyjny nick, kolorek, avatar, podpis czy pełen zarzutów ton wypowiedzi wystarczały aby ktoś się odezwał. Idź gdzie indziej, bo tu mało osób zagląda i sprawa szybko wygaśnie. Nie będziesz miał zbyt wielu szans, żeby bronić swoich przekonań.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: bioman »

maak, gej mógłby coś zwojować gdyby zaczął się udzielać na forum katolickim czy coś w tym stylu. Nie wydaje mi się, że gdyby miał na celu to co napisałeś/łaś pchałby się drzwiami i oknami akurat na to forum (dosyć specyficzne). Wydaje mi się po prostu, że sam jeszcze do końca nie doszedł do siebie po tym jak stwierdził, że jest homoseksualistą i prowadzi tutaj, nazwałbym to psychologiczną ankietę - łatwiej zmierzyć się z ludźmi na forum niż w realnym życiu.
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Evolutio »

maak masz rację - według mnie to była próba sił jak to nazwałeś. gej, najlepiej skasuj konto żeby nie prowokować innych.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Jane Doe »

szczerze mówiąc nie czytałam żadnego z postów, jestem chyba starą weteranką.

maak, pomyślałam, że to Cię rozśmieszy chociaż w połowie jak mnie.

a co do OB, bo może się tego nie spodziewacie, ale jest to dział dotyczący właśnie tego tematu - nie wysyłam już więcej testu z centralki 2012, bo mi się zwyczajnie nie chce, za dużo ludzi się zgłasza, moglibyście się tak zgłaszać do moich notatek. Tym, którym obiecałam oczywiście jeszcze wyślę
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: bioman »

Jane Doe, szykuje się na te Twoje notatki, ale tak ciężko uzbierać i potem wydać to 30zł
maak
Posty: 26
Rejestracja: 15 lut 2011, o 12:44

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: maak »

bioman, a nie zwojował? Zachęcił i mnie, i Ciebie, i kilka innych osób do dyskusji. Cel osiągnięty. I to właśnie my jesteśmy żałośni i infantylni", bo daliśmy się wciągnąć.

Evolutio, próba sił - czyli Ty też nas cały czas trollujesz? Nie odpowiadaj, bo to pytanie retoryczne.

Jane Doe, Tobie i reszcie (razem z gejem) na dobrą noc zostawiam odpowiedź na palące pytania.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Jane Doe »

bioman, zapewniam Ci, że nie pożałujesz. a w razie co możesz napisać swoją opinię i popsuć reputację moich notatek ale do tego z pewnością nie dojdzie
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: bioman »

Patrząc na próbki, które podesłałaś to w tym momencie mogę już polepszyć reputację twoją i twoich notatek. Próbka zawierała akurat treści dotyczące replikacji, transkrypcji, translacji, więc się doskonale złożyło, bo mogłem na świeżo ocenić ich przydatność, ponieważ akurat wszedłem w te tematy przy nauce do OB - notatki zawierają esencję tego co jest w Krótkich Wykładach.

Już mogę polecić.
szymek84
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2012, o 09:44

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: szymek84 »

Czy mogę zacytować zdanie z pracy o podobnej tematyce opublikowanej w internecie a nie z książki? Praca ta jest wykonana przez pracownika naukowego więc raczej wiarygodne źródło tylko nie wiem czy nie uznają tego za kopiowanie pracy.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: bioman »

Możesz. Sam nie byłem pewien, ale wielu użytkowników pisało, że to nawet wskazane i dobrze z takich publikacji korzystać. Oczywiście mówimy tutaj o opieraniu się o czyjeś prace, inspiracje itp. Przepisywanie tabelek z wynikami czy wniosków, których ty sam nie uzyskałeś robiąc obserwacje, eksperyment nie jest już dobrym pomysłem -)

No i co tu dużo mówić, ale każda taka publikacja naukowa też zawiera wiele cytowanych pozycji, bo przecież zawsze na końcu jest coś takiego jak piśmiennictwo". -)
MimozaW
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2012, o 12:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: MimozaW »

Hej, chcialam napisać pracę w której będzie mi potrzebna analiza kurzu, stąd pytanie, czy jestem w stanie zrobić to sama w domu z mikroskopem? Ale wtedy przecież nie rozpoznam wszystkich mikroorganizmów. Mój znajomy badał mikroorganizmy z rzeki, chodził do oczyszczalni ścieków i tam mieli taki katalog z któregokorzystał do rozpoznawania. Co mam zrobić?

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości