Pieprzyk

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Pieprzyk

Post autor: dziewanna »

Wasyl pisze: I jeszcze jedno- istnieje jakiś sposób pozbycia się takiego nadmiaru pieprzyków?
Wszystko zależy od charakteru znamion:
Np laserowo
mozna tez sprobowac je rozjasnic, ale ponoc ta metoda jest malo skuteczna.
ma³olata

...

Post autor: ma³olata »

ja takŻe mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź.

odkąd pamiętam miałam na brzuchu pieprzyk, zupełnie zwyczajnej wielkości i nie wypukły, czyli przebarwienie. Dokładnie znajdował się na lini, gdzie kończy się brzuszek a zaczynają włosy łonowe. Ostatnio zaczęłam uŻywać depilatora, a wiadomo, Że po tej depilacji pojedyncze włoski wrastają i wrósł mi właśnie włosek zaraz pod tym pieprzkiem i utworzył się mały zaczerwieniony bąbelek stykający się ze znamieniem (na zasadzie cyfry 8). rozdrapałam to by wyjąć ten włosek, oczywiście starałam się nierozdrapywać zaraz przy pieprzku (musiałam lekko naciąć skórkę bąbelka). teraz to miejsce nadal jest podraŻnione, ale bez zgrubienia. czy mogą być tego jakieś następstwa?
anita_chelm
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2007, o 19:27

Re: Pieprzyk

Post autor: anita_chelm »

Od kilku lat mam nie duzy pieprzyk, w dosc niewygodnym miejscu. pod pacha. nie taki zwykly lekko wypuklony. jest mocno odstajacy i ma obrzydliwy kształt. trzyma sie na cieniutkiej skorce i czasami strasznie mnie swedzi. oczywiscie nie drapie pieprzyka bo boje sie go naruszac. Troche mi On przeszkadza bo nieladnie wyglada i sprawia wrazenie jakby ledwo sie trzymal Zastanawiam sie nad usunieciem go, wiec chcialabym sie zapytac czy taki zabieg jest ryzykowny? Czy lepiej go wyciac czy zostawic w spokoju? Oczywiscie jestem gotowa poswiecic wlasna niewygode dla zdrowia. bo jesli nienaruszony pieprzyk nie jest rakotworczy a wyciecie go moze sprawic jakiekolwiek problemy to wole go zostawic w spokoju. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pieprzyk

Post autor: Savok »

lepiej wyciac. ciagle szturchanie nie robi mu lepiej. ryzyka podczas wycinania nie ma zadnego.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Pieprzyk

Post autor: huba021292 »

Oparzyłem sobie skórę ręki na której znajdują się 3 małe płaskie brązowe znamiona znamiona(co za pech). Czy one mogą sie zezłośliwić (oczywiście wybieram sie do lekarza).
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pieprzyk

Post autor: lung »

To nie znamiona tylko skore przykopciles, a skoro sie do lekarza wybierasz to po co pytasz tutaj
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Pieprzyk

Post autor: melemanka »

Zalezy czym oparzyles. Jeśli za dużo solarium to wspolczuje
Lepiej zapytać lekarza, chociaż mi nic nie było, jak sobie wycięłam znamie nożyczkami w młodości
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Pieprzyk

Post autor: huba021292 »

To poparzenie II stopnia wodą.
I znamiona też zostały oparzone.
weraph
Posty: 30
Rejestracja: 24 cze 2008, o 13:05

Re: Pieprzyk

Post autor: weraph »

Skrupulatnie pozbywam sie swoich znamion,
przy pierwszym (prawie 4 cm długosci i 2 szerokosci) dowiedziałam sie ze mam skłonnosci do czerniaka gdyz wykryto w nim pewien rodzaj komorek. Nie znam sie na tym.
Pozostały mi po kilku wycieciach większe i mniejsze blizny ktore planuje zamienic na ozdobne skaryfikacje.
Radze wycinac. Zycie jest spokojniejsze a nie trzeba sie bawic w maskowanie czy drogie badź co bądź filtry z wysokim faktorem.
mmadzka
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2008, o 11:17

Re: Pieprzyk

Post autor: mmadzka »

Witam. Potrzebuje porady w sprawie pieprzyka. Otóz jakis czas temu pojawilo mi się przebarwienie na czole. Na początku bylo bardzo male i prawie niewidoczne, jednak z czasem powiększyło się. W chwili obecnej wygląda to jak pieprzyk na środku czoła, niczym trzecie oko. Irytuje mnie ten fakt, a co więcej martwi mnie. Czy to może być groźne? powinnam iść do lekarza? Warto nadmienić, iż w linii kobiecej w mojej rodzinie są skłonnosci do czerniaka:/ dodam również, że dosyć często korzystam z solarium. Poradzcie mi cos, prosze. pozdrawiam. Magda.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Pieprzyk

Post autor: huba021292 »

Jeżeli masz skłonność do znamion to 0 solarium oraz krem na twarz i odsłonięte części ciała z SPF 50+ jeżeli w twojej najbliższej rodzinie jest skłonność do czerniaka to powinnaś udać sie do dermatologa w celu badania i ewentualnego usunięcia zmian. Najlepiej jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Pieprzyk

Post autor: Sucharki z Myszkami »

A ja mam pytanie literackie:
Literackie, bo naszło mnie podczas lektury Ulissesa.
Czemu pieprzyki nie znikają ? Skoro skóra cały czas jest w przebudowie, jedne komórki giną, a nowe powstają, to czemu pieprzyki w większości zostają tam gdzie były ?
Bubell
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2008, o 19:26

Re: Pieprzyk

Post autor: Bubell »

Witam. Zdrapalem sobie malutkiego pieprzyka na karku. Byl on malutki i lekko odstawal. Czy cos mi teraz grozi? Prosze o szybka i niebanalna odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość