Pielęgniarka-instrumentariuszka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mlody5222
Posty: 53
Rejestracja: 16 cze 2012, o 19:06

Re: Pielęgniarka-instrumentariuszka

Post autor: mlody5222 »

Witam chcialbym wznowic temat bo mam takie pytanko czy instrumentariuszka / pielegniarka operacyjna moze asystowac chirurgowi?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Pielęgniarka-instrumentariuszka

Post autor: Przemeqq »

Od biedy coś przytrzyma, ale z reguły nie ma problemów z asystą któregoś z młodych lekarzy. Nie zmienia to faktu, że umiejętne podawanie/progotowywanie narzędzi jest czasami wazniejsze od samej asysty.
Awatar użytkownika
kora6
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2015, o 12:12

Re: Pielęgniarka-instrumentariuszka

Post autor: kora6 »

Wiem, że temat trochę odkopany jednak chciałbym poruszyć ważną kwestię jaką są dodatkowe kursy dla pielęgniarek. Nie jest to duży koszt, nie są to stracone godziny tylko masa dodatkowej wiedzy i ciągłe doskonalenie, które jest bardzo ważne podczas pracy jako pielęgniarka. Takie kursy to nie tylko wiedza teoretyczna jednak również masa wiedzy praktycznej i ćwiczenia, które pozwalają na doskonalenie umiejętności. I tak jak wspomniał mlody5222 niedokształcona pielęgniarka nie ma prawa asystować chirurgowi dopiero specjalne kursy kwalifikacyjne chirurgiczne przygotowują ją do tej roli.
w_ronika
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2022, o 18:22

Re: Pielęgniarka-instrumentariuszka

Post autor: w_ronika »

Zgadzam się z poprzednikiem. Kursy to absolutnie nie są stracone godziny tylko masa dodatkowej wiedzy i ciągłe doskonalenie, które jest bardzo ważne w pracy pielęgniarki. Ja zdecydowałam się na realizację szkolenia w Krajowym Instytucie Medycznym, bo to najbardziej zaufana instytucja szkoleniowa, dodatkowo cena kursu była promocyjna. Uzyskałam kompletną dokumentację potwierdzającą zdobytą wiedzę i kompetencje. Dyrekcja szpitala chętnie przyjęła mnie do pracy. Na zarobki nie narzekam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości