Siewka rzepichy ziemnowodnej

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
elendarka
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:07

Siewka rzepichy ziemnowodnej

Post autor: elendarka »

a dokładniej 2, których nazwy nie jestem pewna, i 1, których nie mogę znaleźć. wszystkie znalezione tuż przy brzegu jeziora
ps. czy jest sens wkładać do zielnika glon taśmę Enteromorpha intestinalis, jeśli posiadam tylko jedną nitkę", o dł. ok. 12 cm? czy nie jest to przerost formy nad treścią?
Załączniki
2.jpg
1.jpg
3.jpg
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Rośliny wodne

Post autor: DrTrutek »

Pierwszy to chyba siewka rzepichy ziemnowodnej.
Magda_J
Posty: 57
Rejestracja: 20 cze 2010, o 13:43

Re: Rośliny wodne

Post autor: Magda_J »

Podzielam zdanie DrTrutek o siewce rzepichy ziemnowodnej. Trzecie zdjęcie to rzeczywiście żabiściek pływający, natomiast odnośnie mchu przeważnie nie można mieć 100% pewności co do gatunku, jeśli nie wykona się badań pod mikroskopem.
Generalnie zielnik powinien zawierać rośliny zielne (na co wskazuje nazwa), co wyklucza mchy i glony, w tym taśmę o którą pytasz. No chyba, że masz zrobić zielnik o tak szerokim spektrum?
elendarka
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:07

Re: Rośliny wodne

Post autor: elendarka »

Dzięki wielkie, w zasadzie głupia sprawa z tą rzepichą, w życiu bym nie zgadła, że to to
Temat mojego zielnika to wybrane makrofity Polski", 10 roślin. Chyba rzeczywiście masz rację, że lepiej nie umieszczać tam taśmy i mszaków.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości