Egzamin gimnazjalny w 2013

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: lejker22 »

Jaki język zdajecie? Bo ja chyba wybiorę niemiecki z tego względu, że niemiecki piszemy podstawowy nie no wolę niemiecki od angielskiego
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: Kasia888 »

lejker22 pisze:Jaki język zdajecie? Bo ja chyba wybiorę niemiecki z tego względu, że niemiecki piszemy podstawowy nie no wolę niemiecki od angielskiego
właśnie się zastanawiam . niemiecki uczę się krócej niż angielski ale go wolę i mam dylemat
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: lejker22 »

No ja niemieckiego uczę się od 1 gimnazjum, a angielskiego od 1 podstawówki. No ale angielski pisalibyśmy rozszerzony, a niemiecki podstawowy.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: Kasia888 »

lejker22 pisze:No ja niemieckiego uczę się od 1 gimnazjum, a angielskiego od 1 podstawówki. No ale angielski pisalibyśmy rozszerzony, a niemiecki podstawowy.
no ale z anglika piszesz rozszerzenie i podstawę a liczy ci się tylko podstawa a rozszerzenie piszesz dla siebie i nie liczą się z niego punkty (ale mimo wszystko idą do lo)
sory za nadużycie wyrazu ale
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: Ath »

narzekacie że takie trudne olimpiady na mazowszu, a widzieliście ile laureatów? :O pod koniec roku na rozdaniu dyplomów były setki laureatów, aż ciężko uwierzyć że to ludzie tylko z naszego województwa. ja pisałam niemiecki, imo pierwszy etap banalnie prosty, drugi naprawdę trudny i ledwo przeszłam, a trzeci łatwiejszy od drugiego i zajęłam takie miejsce, jakiego nigdy bym się nie spodziewała. dzięki temu wynik egzaminu nie ma znaczenia a i dodatkowy dzień wolny mam tak więc podchodzę do tego z trochę większym luzem, aczkolwiek nie zamierzam odpuszczać z żadnego przedmiotu i utrzymać oceny na dotychczasowym poziomie i ten egzamin jakoś przyzwoicie napisać. przyzwoicie to dla mnie bardzo dobrze.
poza tym jest jeszcze ten rok na olimpiady. fizyka czeka!

co do samego egzaminu to na razie pod tym kątem (i zarazem pod olimpiadę, ale traktuję to na luzie) będę się uczyć tylko fizyki. jak już się dowiem, czy schrzaniłam konkurs z fizyki czy nie, to zobaczymy co dalej.

ten egzamin jest niesamowicie głupi i niepotrzebny, a wynik zależy w sporej części od szczęścia. w ogóle gimnazjum jest beznadziejnym pomysłem, gimnazjum niszczy ludzi. w tym wieku dzieci powinny mieć czas na rozwijanie pasji, sport i inne takie rzeczy, a nie myśleć o egzaminie. to głupie, że trzeba wybierać pomiędzy dobrymi wynikami w nauce (i co za tym idzie, dobrym liceum) a fajnym, przyjemnym spędzeniem końcówki dzieciństwa. no cóż, szkoda.
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: lejker22 »

Ath, powodzenia na konkursie z fizyki. Ja także miałam zamiar startować, ale z racji, iż biorę udział jeszcze w kilku innych musiałam coś odrzucić.

Ostatni akapit chyba wydrukuję i oprawię w ramkę
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: Ath »

nie dziękuję a tobie powodzenia w biologii, chemii i polskim. wszystkie te trzy konkursy bierzesz tak bardziej na poważnie i się do nich przygotowujesz? podziwiam. może z tej fizyki też spróbuj? tak zupełnie na luzie, wydaje mi się że warto, pierwszy etap nie jest trudny.

ja tak bardziej z grzeczności piszę jeszcze polski, matematykę, niemiecki, geografię, filozofię, być może również wos, wiedzę biblijną i chemię. ale piszę to tylko dlatego że tak wypada. głupio mi odmawiać jak nauczyciel pyta czy napiszę konkurs z jego przedmiotu. no nic, może z czegoś się poszczęści ^^
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Egzamin gimnazjalny w 2013

Post autor: lejker22 »

No właśnie ja też mam dużo propozycji. W sumie to mam jeszcze pisać konkurs z matematyki, biblijny i może z niemieckiego. Z fizyki też pewnie bym pisała, ale nauczycielka uczy mnie fizyki i chemii, więc postanowiłam z jednego zrezygnować. Chyba jednak nie. A co jeżeli przejdę? Nie dam rady zupełnie.
Biologię wzięłam naprawdę do serca, z chemii zaczynam robić zadania na poważnie, ale tak naprawdę zacznę naukę jeżeli przejdę do II etapu , z polskiego idę tylko dlatego, że moja nauczycielka się strasznie uparła, uważa że mam spore szanse , a ja polskiego po prostu nie trawię |

Na pewno ci się poszczęści, z któregoś z tych grzecznościowych", jednak życzę ci powodzenia we wszystkich.

PS. Jakbyś chciała popisać to moje gg: 42302239
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości