Zakres materiału na maturę podstawową z fizyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Zakres materiału na maturę podstawową z fizyki

Post autor: asiula9222 »

Czy na ktoś może zapisane dokładnie jaki zakres jest na maturę podstawowa z fizyki? Nie umiem tego nigdzie znaleźć! Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: asiula9222 »

nieaktualne
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: wojtak »

Możesz się podzielić tym?
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: asiula9222 »

Drganie i fale sa na podstawie? Wiem, że sa ale w jakim zakresie?
Chromosom
Posty: 104
Rejestracja: 22 sty 2012, o 15:18

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: Chromosom »

Dawno nie miałem do czynienia z fizyką w szkole średniej. Wydaje mi się jednak że nie jest potrzebne nic oprócz równań określających położenie, prędkość i przyspieszenie w przypadku ruchu drgającego.

Najlepiej przeglądnij przykładowe zestawy z poprzednich lat. Możesz też wypożyczyć odpowiedni podręcznik w bibliotece.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: mila1305 »

może ktoś odpowiedziałby lub znalazł jakis link, szukam i nic
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: randomlogin »

CKE Egzamin maturalny Informatory i aneksy i jest wszystko. Tylko dzisiaj cos im strona szaleje, wiec nie moge dac linka.
zobacz-ten-plik.pdf
(948.78 KiB) Pobrany 23 razy
Jesli cos sie nie wczytuje to trzeba kilka razy odswiezyc i pojdzie, tak jak pisalem cos im sie ze strona dzieje.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2012, o 12:09 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: mila1305 »

bardzo ogolnie jest
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: randomlogin »

.ok, to nie rozumiem pytania. To co tam mialoby byc napisane? Tak na przyklad. I czy Wiesz, ze taka rozpiska jakiej szukasz w ogole istnieje? Czy to jest tylko zyczenie, zeby istniala? Naprawde jestem totalnie skolowany teraz. Ja w tych informatorach znalazlem wszystko czeo potrzebowalem. To jest tez to co decyduje o tym, czy jakies zadanie miesci sie w zakresie podstawy lub rozszerzenia.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: mila1305 »

nie oceniaj, z fizyką mam mało do czynienia
szukam czegoś co istenieje z innych przedmiotów, zakres działow, bardziej konkretny tak jak w bio czy chem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zakres materiału.Pilne

Post autor: randomlogin »

Daleki jestem od ocenienia. Tez mialem z fizyka w szkole malo do czynienia, przygotowywalem sie sam. Uczylem sie z ksiazek Resnicka i Halllidaya (lubie rozumiec, a akurat aparat matematyczny na tym poziomie mialem opanowany), ktore sa zdecydowanie zbyt obszerne, i chcialem wiedziec ile z tego jest mi potrzebne, czego sie uczyc. I po prostu mowie, ze ten informator IMO spelnia to zadanie. Z biologii i chemii wiecej rzeczy trzeba zapamietac, i to w obrebie jakiegos dzialu w zakresie arbitralnie wybiorczym, wiec granice musza byc szczegolowiej okreslone. Trzymam teraz w rece podrecznik, taki zwykly licealny podrecznik do fizyki, i nie widze problemu z dopasowaniem rozdzialow ksiazki do zagadnien w informatorze. Nie sadze zeby istnialo cos takiego jak szukasz, bo wszystkie takie opracowania musialyby byc oparte na wspomianym informatorze, jako jedynym pewnym zrodle. Ale moze troche od drugiej strony, podstawa programowa nauczania fizyki w liceum:
zobacz-ten-plik.pdf
(149.02 KiB) Pobrany 20 razy
(pewnie jest tez do znalezienia na stronie MEN)
Tu jest bardziej szczegolowo, i sila rzeczy jest to spokrewnione z zakresem matury, choc nie jest to to samo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości