matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Candy1992 »

Grrrr / Dlaczego nigdzie nie ma arkuszy .? Wrzuci ktoś z Was link, jakbyście coś znaleźli ?
wojtek4k
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2009, o 20:14

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: wojtek4k »

No własnie ja też szukam i nic. To niesprawiedliwe, że z innych przedmiotów są , a z chemii nie ma!
ukibio
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:42

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: ukibio »

Ja pisałem właśnie z chemii tą maturę i powiem że jestem załamany rozwiązałem tyle arkusze z poprzednich lat i mój najgorszy wynik to 83% jak siedziałem i rozwiązywałem tą to zrobiłem arkusz do połowy i oddałem bo nie miałem na nią siły, mam nadzieje że to był po prostu gorszy dzień albo te zadania były takie masakryczne a wy co myślicie o tej maturze?
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Madridistka »

Ciężko mi powiedzieć, wyników jeszcze nie mam, a w necie nigdzie nie można znaleźć ani odpowiedzi ani arkusza
Wydaje mi się, że niektóre teksty wstępne miały się nijak do zadania, tekst na pół strony niedługo o niczym co jest konkretnie związane z zadaniem.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Kester »

Coś tam się ruszyło z tym arkuszem z chemii?
Awatar użytkownika
ljubcia
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2011, o 17:57

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: ljubcia »

Chemii nie ma, a biologię R ktoś ma?
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Nene »

Ja też jeszcze nie mam wyników, ale chciałabym sobie sprawdzić coś to nie bo nie ma :C
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Kester »

Biologii nie robiłem, ale tutaj masz:
natablicy.pl/probna-matura-2013-z-oke-poznan-historia-wos-biologia-geografia-arkusz-test-odpowiedzi-rozwiazania,artykul.html?material_id=50ebc209142d5cf966000000
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Candy1992 »

Nie rozumiem czemu nie chcą tego zamieścić, chyba specjalnie. Ja tego nie pisałam. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat trudności tej maturki ? No i z czego zadania mniej więcej były. Jakieś elementy zaskoczenia ? Czy wszystko czarno na białym ? A może znowu zawiła treść zadań jak na tej z 2012 ?
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Rogata »

Hmm.co osoba, to powie, że trudna lub łatwa. Patrząc jednak na średnią w mojej klasie (pisało 5 osób), to nie jest różowo. Średnia 43%, ja miałam pięć dyszek, a nie miałam przerobionej tylko elektrolizy.

Dużo organicznej, mało obliczeniówki (bodajże trzy zadania- prawo Faradaya, twardość wody i takie trochę dziwne zadanie z różnicą objętości substratów i produktów). Był czas połowicznego rozpadu też połączone z obliczeniem ile będzie ołowiu-206 po rozpadzie polonu-210 w jednej rudzie. Zawiłości w zadaniach również były, chociażby autodysocjacja metanolu, którą trzeba było przedstawić za pomocą teorii kwasów i zasad Bronsteda. Przy tym zadaniu ilu zdających tyle odpowiedzi i żadna nie była poprawna . Hmm.wiadomo stałe programu czyli konfiguracja atomu, wiązania sigma i pi, hybrydyzacja, redoksy i najbardziej charakterystyczne reakcje w organicznej. Przez nieuwagę łatwo można było się kopnąć, zadań było 36, parę było dość rozbudowanych, u mnie w szkole nie starczyło nam czasu.

Ale jak mówię.dla jednych była łatwa, dla innych trudna. Dla mnie osobiście średnia, ale nie chciałabym takiej w maju .
Alutka20081
Posty: 9
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 15:01

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Alutka20081 »

pisałaś, że znasz już wyniki. masz może arkusz? mogłabyś wrzucić? bardzo proszę, jeśli jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Rogata »

Znam wyniki, ale arkuszy nie mam . Nie zdążyliśmy ich nawet omówić, dostaliśmy do wglądu z dostępem do klucza. Mi osobiście też zależy na posiadaniu chociażby mojego arkusza. Nie jest to jednakże możliwe, bo wg litery prawa, podobno, nie powinniśmy ich nawet w swoich pięknych rączkach trzymać, a profsorka za to, że nam je udostępniła i tak nieźle się narażała. Wiecie, ołówki, gumki i te sprawy .
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2013

Post autor: Madridistka »

Lymeria chodzisz do LO do Pz czy Swarzędza?
Jeśli chodzi o to co było na tej maturze, to były 2 zadania z izomerii optycznej, jakieś zadanie z iloczynem rozpuszczalności (Lymeria możesz chociaż podać jaki był wynik w tym zad. bo jestem ciekawa?), otrzymywanie kwasu acetylosalicylowego, były zadania na temat związków żelaza. Dużo tekstów wstępnych, które dla mnie były czasami wręcz usypiające.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości