Głupota bez granic - legowisko jednorożca w Korei Płn.

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Beskidzianin
Posty: 22
Rejestracja: 4 sty 2010, o 20:13

Głupota bez granic - legowisko jednorożca w Korei Płn.

Post autor: Beskidzianin »

Jak widać są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło. Ciekawe, co by odkryli gdyby prowadzili badania na Marsie
Źródło:

Kod: Zaznacz cały

gizmodo.com.au/2012/12/north-korean-archaeologists-claim-to-discover-ancient-unicorn-lair/]North Korean Archaeologists Claim To Discover Ancient Unicorn Lair
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej". Albert Einstein
Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz ludzkie serce". Albert Einstein

W naszej rzeczywistości też nie jest najlepiej. Irracjonalizm i subiektywizm = zagłada życia na naszej błękitnej planecie. Szukamy gorączkowo życia na innych planetach - i dobrze - ale dlaczego jednocześnie niszczymy je na swoim podwórku

"Żyjemy w epoce, która coraz częściej bywa nazywana ponowoczesnością. Jedną z typowych, a jednocześnie niepokojących cech naszych czasów jest ucieczka od logicznego myślenia w irracjonalizm i subiektywizm. Coraz więcej zwolenników znajduje obecnie naiwne przekonanie, że wszystko jest subiektywne i że każdy ma prawo kierować się w życiu własną prawdą. Nic zatem dziwnego, że na początku XXI wieku coraz więcej ludzi wierzy w horoskopy i zabobony, wróżby i przepowiednie."

Źródło:

Kod: Zaznacz cały

um.boleslawiec.pl/umbc/index.php?option=com_content&view=article&id=1680:wychowywa-ale-jak&catid=7
tischner.pl/aktualnosc/275/1/ks-michal-heller-o-powszechnej-ignorancji
copernicuscenter.edu.pl
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Głupota bez granic - legowisko jednorożca w Korei Płn.

Post autor: deVries »

Hehe to jest zdaje się kolejna dawka trollingu z 4chan
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Głupota bez granic - legowisko jednorożca w Korei Płn.

Post autor: dzikus »

coraz więcej ludzi wierzy w horoskopy i zabobony, wróżby i przepowiednie.
Potwierdzam, spotykam takich ludzi (dwudziestoparoletnich!), ze studiami wyzszymi badz w ich trakcie i. wierzacymi w astrologie, uroki, wahadelka i inne pierdoly, ktore dla mnie sa zupelnie nielogiczne tak jak i ten koreanski jednorozec :p
santopelek
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2011, o 20:28

Re: Głupota bez granic - legowisko jednorożca w Korei Płn.

Post autor: santopelek »

Ja mam takiego znajomego, gorliwy katolik, co to nie ON
a ulubiona gazeta to: gwiazdy mówią czy jakoś tak
i na dodatek on wierzy święcie w to co tam pisza P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości