Przygotowania do OWE 2013

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: skellen »

everyday,
To na pewno regulacja wewnątrzszkolna, więc wystarczy się koło odpowiedniej osoby zakręcić, żeby pomimo bycia w 3 klasie, móc wystartować
Awatar użytkownika
Owski
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2013, o 11:36

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Owski »

Siemka wam
Akurat w tym roku mi się udało mi się bez problemu przejść etap szkolny, teraz tylko przygotowywać się na wojewódzki.
Odnośnie książek z jakich się przygotowuje na etap wojewódzki to m.in.
-"Ekologia w pytaniach i odpowiedziach - Oficyna Wydawnicza Tempus
-"Leksykon Ekologiczny - Karol Gajewski, Zygmunt T. Mendaluk
-Oczywiście Vademecum Operonu z Biologi 2012, Dział Ekologia, Ochrona Środowiska
No i jeszcze do przejrzenia mam Rośliny Inwazyjne - Zygmunt Dajdok
Awatar użytkownika
DorisDay
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:24

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: DorisDay »

A co myślicie o Ekologii z ochroną środowiska, Ewy Pyłki-Gutowskiej?
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: mariola2608 »

Girion pisze: Znacie jakieś strony internetowe o aktualnościach ekologicznych?
Plan nauki? Szczerze mówiąc nie chce mi się takiego układać - w zeszłym roku rozpisałam sobie w kalendarzu tematy, o których muszę w danym dniu poczytać - średnio pomogło. Teraz to ja się bardziej do matury uczę.
Moja strategia uczenia się (sprawdza się zawsze) - czytanie i rozmawianie z kimś (mam pamięć wzrokowo-słuchową) np. moja mama dobrze orientuje się w sprawach ekologicznych i jak coś sobie z nią przegadam to zapamiętuję najlepiej Kiedyś robiłam notatki, ale to tylko strata czasu i papieru, bo potem do nich nie zaglądałam.
No i co tam jeszcze. a no proponuję przejrzeć jakiś atlas roślin i zwierząt
Rok temu na wojewódzkim miałam taką sytuację, że w noc poprzedzającą test nie mogłam zasnąć cały dzień chodziły za mną gatunki inwazyjne, więc weszłam o północy na neta i czytałam wszystko co Google na pierwszej stronie pokazało. W ten sposób zgarnęłam 5 pkt na ustnym Cóż. różne rzeczy się na świecie dzieją.
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: mariola2608 »

DorisDay pisze:A co myślicie o Ekologii z ochroną środowiska, Ewy Pyłki-Gutowskiej?
Przydatna - w zasadzie jest tam cała podstawowa wiedza do OWE, przystępnie napisana i nie tak opasła jak niektóre książki.
Ta olimpiada polega na tym, że wiąże kilka dziedzin nauki. Dlatego trzeba zachować trzeźwe myślenie, być obeznanym z maty, gegry, bioli i chemii. I za to ją lubię - dostają się ludzie prawdziwie mądrzy - nie kujony, które siedzą godzinami w domu i zakuwają, albo mają zwolnienia z W-Fu
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: biomedka »

mariola2608, witaj w gronie OWE-maturzystów! D
Olimpiada + matura = parujący mózg W tym roku ograniczam przygotowania do przejrzenia notek z zeszłego roku i. idę na żywioł
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: mariola2608 »

Haha, biomedka, też chyba tak zrobię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości