Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Wendigo »

charliebrown, witamy!

Ja osobiście odradzałbym rozwiązywanie zadań z zakresu podstawowego. Podczas ubiegłorocznych przygotowań do matury tez mnie kusiło, by się w to pobawić, ale po rozwiązaniu paru arkuszy doszedłem do wniosku, że niczego nowego się nie nauczyłem.
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: charliebrown »

Dziękuję za odpowiedzi
v01
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:51

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: v01 »

Hey wracając do tematu dot. doświadczeń: czy moglibyście polecić jakiś fajny zbiór z zadaniami tego typu?

aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: aretse »

mar2451 pisze:Sposobu raczej nie ma, trzeba zrozumieć sedno - czego dotyczy doświadczenie.
Problem badawczy najczęściej ma formę zdania pytającego, zaczynającego się od np.: czy.", jaki wpływ.", jaka jest zależność.", itd. .
Hipoteza jest natomiast założeniem, które mamy udowodnić badaniem, czyli jest to zdanie twierdzące, które zakłada daną zależność wynikającą z wpływu jakiegoś określonego wcześniej czynnika (bądź też kilku czynników).
Nie da się tego nauczyć na pamięć, ponieważ istnieje nieskończona ilość potencjalnych doświadczeń, które można przeprowadzić.
Wszystko opiera się na zrozumieniu sedna - do tego potrzebna jest wiedza z zakresu badanego przedmiotu, żeby móc stwierdzić jakie czynniki należy określić i jakie czynniki będą miały wpływ na końcowy rezultat doświadczenia.
Dziekuje za odpowiedz ale tak naprawde to dla mnie jest ro bardzo trudne zeby napisac to co oni chca
Ksiazki z serii trening przed matura maja duzo tego typu zadan

v01
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:51

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: v01 »

Trening przed maturą mam, myślałam o jeszcze innych zadaniach tego typu. Dzięki

pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

mmatuszewski12 pisze:A czy gdziekolwiek w Polsce weterynaria jest na uniwersytecie medycznym ? Pierwsze słyszę . zawsze jest, była i będzie na przyrodniczym czy np. jak w Warszawie na SGGW. Co to by było gdyby weterynaria była np. na WUM, albo UMwL . medyczny to medyczny
Tzn ja wiem ze na przyrodniczym, ale zrozumialam ze wyzej pisali ze jest na medycznym czasem na telefonie nie wyswietlaja mi sie niektore wiadomosci wiec moglam cos pokrecic, niewazne

Mam problem z reakcja S+HNO3 stezony Produktami beda woda,NO2 i H2SO4 ?

pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

Pomoze ktos z ta reakcja?:( nie wiem czy jest banalna tylko ja cos kombinuje?oO

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Google mówi tak jak Ty, więc raczej tak.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

Zajrzalam do podrecznika bo sama nie bylam pewna tej reakcji i w 1 czesci WSiP-owskiej chemii wyglada ona tak:
S + 2 HNO3(st) H2SO4 + 2 NO
Yogi94
Posty: 176
Rejestracja: 14 lip 2012, o 10:04

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Yogi94 »

v01 pisze:Trening przed maturą mam, myślałam o jeszcze innych zadaniach tego typu. Dzięki

polecam zbiór Iwony Żelazny jest taki dział analiza, wnioskowanie i interpretacja danych są tam same zadnia właśnie z : hipoteza, problemem badawczym, wnioskowaniem itp.
v01
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:51

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: v01 »

O, super dzięki wielkie!

Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: _Samira_ »

MsHannah pisze:Zajrzalam do podrecznika bo sama nie bylam pewna tej reakcji i w 1 czesci WSiP-owskiej chemii wyglada ona tak:
S + 2 HNO3(st) H2SO4 + 2 NO
Dyskutowanie z podręcznikiem jest trochę głupie, ale czy reakcje stężonego kwasu azotowego nie dają NO2?
pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

_Samira_ pisze:
MsHannah pisze:Zajrzalam do podrecznika bo sama nie bylam pewna tej reakcji i w 1 czesci WSiP-owskiej chemii wyglada ona tak:
S + 2 HNO3(st) H2SO4 + 2 NO
Dyskutowanie z podręcznikiem jest trochę głupie, ale czy reakcje stężonego kwasu azotowego nie dają NO2?
Hmm no wlasnie ? Tez mi sie wydaje ze powinno NO2 byc

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości