drozdze- doswiadczenie

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
cukierziemny
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2013, o 22:48

drozdze- doswiadczenie

Post autor: cukierziemny »

Witam wszystkich,

Mam pytanko odnosnie doswiadczenia, mamy 4 probowki z drozdzami woda i po 1 łyzce cukru w kazdej z probowek. Jedynie co sie zmienia podczas doswiadczenia to czas od 5-15 min w temperature od 20-50 stopni, dodatkowo obserwacja wydzialania CO2 na podstawie wzrostu objetosci balona. Doswiadczenie zostalo przeprowadzone, objetosci zmierzone tylko cos mi nie pasuje i w sumie chce prosic o rade.

Wiadomo im wyzsza temp, tym wyzszy metabolizm intensywana fermentacja= wydzialenie CO2=wzrost balona.

Do doswiadczenia sa pytania w stylu:
1) W jakiej temp balon urosnie najszybciej?
2) W jakiej temp balon nie rosnie intensywnie?
to wiadomo jaka odp, ale nie wiem co dodac do odpowiedzi na pyt:
3) w jakiej temp pod koniec eksperymentu balon bedzie najwiejszy?
4) w jakiej temp pod koniec eksperymentu balon bedzie najmniejszy?

W sumie z analizy odpowiedzi sa podobne do odpowiedzi na 1 i 2 pyt i w zasadzie nie wiem co jeszcze dodac,bo dla mnie te pytania to lanie wody , co o tym sadzicie hmm wiadomo ,ze to pewnej temp drozdze rosna ponizej proces jest hamowany,ale z wynikow wynika, ze wzrost intensywny w 50C, a mniejszy 2 20C.
JohnyM

Re: drozdze- doswiadczenie

Post autor: JohnyM »

Troszeczkę ciężko zrozumieć, co chcesz przekazać.
Zakładając, że użyłeś szczepu Saccharomyces cerevisiae o polepszonych zdolnościach fermentacyjnych to najintensywniejsza fermentacja powinna przebiegać w około 36 stopniach a w 42 powinno nastąpić zatrzymanie namnażania.
Pytanie, jaka była temperatura pożywki w momencie wprowadzenia inokulum (czy od razu wyniosła 50 stopni, czy była dopiero podgrzewana) i czy zaszczepione zostały podobną ilością inokulum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość