czy w fotosyntezie zachodzi proces wiązania dwutlenku węgla

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
danielchodzidoliceum
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2013, o 12:16

czy w fotosyntezie zachodzi proces wiązania dwutlenku węgla

Post autor: danielchodzidoliceum »

nie jestem pewny co do tych pytań.
1. czy w fotosyntezie zachodzi proces wiązania dwutlenku węgla? wydaje mi się że nie. ale nie jestem pewny na 100%

2. mam uporządkować sformułowania tak, aby odzwierciedlały właściwą kolejność przemian energetycznych w fotosyntezie.
A. energia skumulowana w ATP i NADPH2,
B. energia cząsteczek węglowodanów – trioz,
C. energia elektronów wybijanych z chlorofilu,
D. energia fotonów światła.

3. nie wiem czy zdania są prawdziwe.
1. Pełna siła asymilacyjna (zarówno ATP jak i NADPH2) powstaje w fosforylacji fotosyntetycznej cyklicznej.
2. W fosforylacji fotosyntetycznej niecyklicznej elektrony wybite przez kwanty światła z cząsteczki chlorofilu znajdującej się w PSII wędrują przez cytochromy (C) do PSI.
3. Fosforylacja fotosyntetyczna niecykliczna zachodzi w każdych warunkach, nawet w przypadku deficytu wody, gdyż zaangażowany jest w nią zarówno fotosystem PSI jak i PSII.
4. Centrum reakcji PSII uzupełnia brakujące elektrony bezpośrednio z wody, która ulega rozpadowi (fotolizie).
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: fotosynteza- pomocy...

Post autor: gej »

Polecam lekturę pani Salomon. Owe pytanie nie są na tyle skomplikowane, aby nie móc samodzielnie znaleźć na nie odpowiedzi.

Całuję!
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: fotosynteza- pomocy...

Post autor: AnnaWP »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Fotosynteza
Zacznijmy od tego - siadasz do lektury, a później pomożemy Ci wyjaśnić niejasności. Skoro nie potrafisz odpowiedzieć na pierwsze z pytań, mam przekonanie, graniczące z pewnością, że nie tknąłeś podręcznika. Błąd - żadne pytanie, na które ktoś poda Ci odpowiedź, nie pozostawi śladu w Twojej głowie, dopóki sam nie zaczniesz myśleć i szukać.

Jeśli poczytasz i dostaniemy tu informacje zwrotne od Ciebie, naprawdę chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości