Jaka praca po biologii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
yeast

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: yeast »

Po biotechu zasadniczo jest praca, ale glownie zagranica. U nas mozna sie zaczepic na uczelni albo zostac przedstawicielem medycznym. No i sa jeszcze osoby, ktore pracuja w Sanepidzie albo na medycynie sadowej i robia PCRy. Moze to sie zmiani za jakis czas, mam nadzieje.
Absolwent-UMK

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Absolwent-UMK »

To muszę cię zaskoczyć bo po biologii absolwenci mogą robić dokładnie to samo. To zasadniczo odnosiło by się więc takŻe do biologii. A z tym zasadniczo to według mnie mocno przesadzone, spróbuj znaleŻć pracę w sanepidzie lub w szpitalnym labie (bo wygląda na to Że chyba nie próbowałeś).
ela

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: ela »

Ja tez jestem po studiach na Uniwersytecie Szczecińskim obecnie poszukuje pracy co nie jest łatwym zadaniem uwaŻam , Że popełniłam bład idąc na te studia choć bardzo lubiałam biologie to nie jest kierunek po którym moŻna znaleść pracę i odradzam wszystkim .Ja popelnilam ten błąd 5 lat temu gdybym miała jeszcze jedną szanse wybralabym chociaŻby turystyke a wiecie dlaczego ? MoŻe i po niej tez nie miałabym pracy ale nie kulabym nocami wszystkich regulek , które do niczego mi się nie przydały .Przez 4 lata zakuwałam z ksiązek z których uczą sie studenci medycyny z tą róznicą ze oni wiedzą po co tyle się męczą a niestety studenci biologi robią to na marne.Wiem równieŻ Że cięzko jest decydować w tym wieku o kierunku studiów ale uwierzcie mi ta wasza wymarzona Biologia wcale nie jest taka fajna jak wam sie zdaje .
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Ziutaa »

ela pisze:Ja tez jestem po studiach na Uniwersytecie Szczecińskim obecnie poszukuje pracy co nie jest łatwym zadaniem uważam , że popełniłam bład idąc na te studia choć bardzo lubiałam biologie to nie jest kierunek po którym można znaleść pracę i odradzam wszystkim .Ja popelnilam ten błąd 5 lat temu gdybym miała jeszcze jedną szanse wybralabym chociażby turystyke a wiecie dlaczego ? Może i po niej tez nie miałabym pracy ale nie kulabym nocami wszystkich regulek , które do niczego mi się nie przydały .Przez 4 lata zakuwałam z ksiązek z których uczą sie studenci medycyny z tą róznicą ze oni wiedzą po co tyle się męczą a niestety studenci biologi robią to na marne.Wiem również że cięzko jest decydować w tym wieku o kierunku studiów ale uwierzcie mi ta wasza wymarzona Biologia wcale nie jest taka fajna jak wam sie zdaje .
po takich opiniach człowiek może się załamać
nie wiem czemu nie mozecie znalesc sobie pracy znam trzy osoby, ktore ukonczyly ten kierunek. Jedna pracuje w firmie farmaceutycznej, druga pracuje w bolsie i bada alkohole - obie zarabiaja duzo kapuchy, trzecia jest nauczycielem bo chciala nim zostac (a miala propozycje pracy w instytucie za 2,5 tys na reke), wiec o co chodzi? Czy te osoby miały mega szczeście, czy po prostu nie umiecie sie dobrze rozejrzeć? (bez urazy)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Savok »

Ziutaa, te osoby nie mialy megaszczescia, tylko cenily siebie i studia traktowaly z pasja, a nie jako srodek do magistra a pozniej kasy. Tak wynika z moich doswiadczen.

<generalizowanie mode
Przykladajac sie na studiach nie tylko do nauki, ale rowniez do pracy naukowej, zdobywajac doswiadczenie praktyczne, przy odpowiednim podejsciu rowniez publikacje i staze w odpowiednio niebanalnych miejscach duzo zyskujesz. Biologia jest jednym z tych kierunkow (a przynajmniej tak bylo w poprzednim systemie), na ktory szlo wiele niedoszlych humanistow czy chemikow. Nie spelniali sie na studiach i chcieli otrzymac tylo tytul. Konczac studia reprezentowali soba wylacznie konieczne minimum, a jaki pracodawca przyjmie z otwartymi rekomasredniaka i da mu jeszcze za to duza kase? Trzeba umiec sie sprzedac po studiach, a zeby sie sprzedac, trzeba miec cos wartego uwagi w CV.
</generalizowanie mode
Absolwent-UMK
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2007, o 07:26

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Absolwent-UMK »

Po primo Savok jak sam zauważyłeś generalizujesz i to bardzo bo nie tylko średniacy mają problemy ze znalezieniem roboty, mają go też naprawdę dobrzy studenci biologii, którzy wbrew temu co powiedziałeś cenili te studia i poszli na nie z powołania.

Masz troszkę racji z tym że na biologię nie idą tylko Ci którzy zupełnie nie wyobrażają sobie życia bez biologii to fakt ale utrzymanie sie na tych studiach to inna sprawa.

Co do szukania pracy po magistrze, to musimy też rozpatrzyć gdzie kto szuka tej pracy. Osobiście jestem z Torunia i możecie mi wierzyć tu po prostu nie ma pracy w zawodzie, a na wyjazd do Warszawy i utrzymanie (jeśli się nie ma na początku gdzie zahaczyć) mnie nie stać.
Ziuta jeśli naprawdę chcesz studiować biologię to studiuj, może jak będziesz naprawdę naprawdę dobra i będziesz miała dużo szczęścia to zostaniesz na uczelni.
W każdym razie jak nic się nie zmieni, to nie będziesz mieć pretensji że nikt tu na forum Cię nie ostrzegał.

P.S.
Savok masz rację że człowiek naprawdę dobry osiągnie sukces, ale równie dobrze możesz zapisać się na kurs operatora łopaty i być tak ekstra dobrym że będziesz zarabiał krocie - to możliwe, ale czy prawdopodobne?
Oczywiście można swoje CV urozmaicić np. następnymi studiami.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Ziutaa »

Absolwent-UMK pisze: Ziuta jeśli naprawdę chcesz studiować biologię to studiuj, może jak będziesz naprawdę naprawdę dobra i będziesz miała dużo szczęścia to zostaniesz na uczelni.
W każdym razie jak nic się nie zmieni, to nie będziesz mieć pretensji że nikt tu na forum Cię nie ostrzegał.
biologia mnie interesuje, ale nie na tyle żeby kisić sie do emerytury na uczelni, poza tym nie mam ochoty na wyścig szczurów - pozostawię to ambitnym, zdolnym i kujonom. Co do studiowania to już podjęłam inny wybór
Absolwencie UMK może rozejrzyj się w okolicach Poznania? Próbowałeś znaleźć prace w jakiejs firmie farmaceutycznej (działy jakości itp)?
A może kryminalistyka? Wybierz się do szkoły policyjnej, a później może będziesz pracował w laboratorium. Nie wiem na ile realna jest taka opcja, ale z pewnością ciekawa praca. Pozdrawiam
anka

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: anka »

ja nie wiem ale ja ide w tym roku na biole bo chce ale mam zamiar za rok zdawac na stomatologie jak sie nie dostane to bede dalej kuć biole i uwazam ze jak ktoś chce znalezc prace to ja znajdzie dzis nie liczy sie papier z uczelni tylko znajomości i to w duzej mierze.
AddoN
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2007, o 11:57

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: AddoN »

Znajomy ktory pracue w UK pisal mi ostatnio, ze biolodzy oceaniczni bardzo duzo zarabiaja na wyspach. Akurat pracuje blisko wybrzeza, wiec ma tam kilku znajomych.

Moze to jest przyszlosc? Isc przebojem do przodu - zrobic kurs nurkowania i plum - badac rowy marianskie?
magda

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: magda »

ela nie zgadzam sie w ogole z Twoja opinia. Po biologii jest mnostwo pracy w roznych firmach farmaceutycznych, jako przedstawiciel medyczny, w laboratoriach, w szkole, w infrastrukturze rolniczej, w ogrodach botanicznych, i wiele innych mozliwosci. biolodzy sa wrecz rozchwytywani. jesli ktos chce to znajdzie bardzo dobra prace. Jest to jeden z najlepszych kierunkow. fakt , ze trzeba ostro zakuwac, bo wiem z doswiadczenia, ale naprawde warto, uwierzcie mi. Biologia jest pasjonujaca i nawet z tego wzgledu warto na nia sie wybrac. A jesli ktos po niej nie ma pracy,to poprostu nie chce jej miec. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Ziutaa »

magda pisze:ela nie zgadzam sie w ogole z Twoja opinia. Po biologii jest mnostwo pracy w roznych firmach farmaceutycznych, jako przedstawiciel medyczny, w laboratoriach, w szkole, w infrastrukturze rolniczej, w ogrodach botanicznych, i wiele innych mozliwosci. biolodzy sa wrecz rozchwytywani. jesli ktos chce to znajdzie bardzo dobra prace. Jest to jeden z najlepszych kierunkow. fakt , ze trzeba ostro zakuwac, bo wiem z doswiadczenia, ale naprawde warto, uwierzcie mi. Biologia jest pasjonujaca i nawet z tego wzgledu warto na nia sie wybrac. A jesli ktos po niej nie ma pracy,to poprostu nie chce jej miec. Pozdrawiam
a mozna wiedzieć jaką Ty masz prace?
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: sosen »

Witam. Co do pracy to ogólnie jest z nią niezbyt dobrze i to nie tylko po biologii tylko po wielu zawodach i dużo zależy od szczęścia i od danej osby.

Ja studiuję biologię a dokładnie biochemię i naprawdę jeżeli ktoś to lubi to jest to interesujący przedmiot i nie wyobrażam sobie żeby ktoś kogo interesuje ten przedmiot studiował np. turystykę.

A co do chemii to jej znajomojość na biologii jest konieczna i bez nie4j będą już problemy na pierwszym roku.

A co do pracy to jedni ją znajdują a inni nie i tak jest w każdym zawodzie z kilkoma wyjątkami ))
EWULA
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2008, o 13:48

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: EWULA »

WITAM CIE KAMILO

TAK SZCZERZE MÓWIĄC TO BEDĄC W TWOIM WIEKU MIAŁAM TAKIE SAME WĄTPLIWOŚCI JAK TY. BARDZO CHCIAŁAM BYĆ NAUCZYCIELEM BIOLOGII, ALE OBAWIAŁAM SIE CHEMII. A TERAZ JESTEM NAUCZYCIELEM I SKONCZYŁAM BIOLOGIE NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM. OWSZEM JEST DUŻO CHEMII NO BO TO JEDNAK JEST ZE SOBA POWIAZANE, ALE JEŻELI BARDZO CI BĘDZIE ZALEZAŁO TO DOPNIESZ SWEGO. JA TEŻ NIE BYŁAM NAJLEPSZA Z CHEMII, ALE AKURAT MÓJ MĄŻ JEST PO STUDIACH,GDZIE STUDIOWAŁ CHEMIE, WIEC MIAŁAM POMOC, ALE PO JAKIMS CZASIE SAMA ZROZUMIAŁAM.WIEC NAPRAWDE NIE DIABEŁ TAKI STRASZNY. WARTO SPRÓBOWAĆ, NIE MA CO SIE PODDAWAĆ. [


chcesz być widoczna, że piszesz wielkimi literami? to niezgodne z regulaminem. Dlatego zmniejszę Twoje literki- mod.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, o 18:36 przez EWULA, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość