Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: pure morning »

sorry, że trochę offtopuję, ale ile zarabia analityk medyczny?
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Anielica88 »

Mysle ze nie kazdy idzie na jakis kierunek dla kasy. nie wyobrazam sobie robic cale zycie cos czgeo bym nie trawila i nieznosila. i kazdego ranka powtrzala sobie jeju znowu do tej glupiej roboty?! Niektorzy kochaja biologie (ogolnie medycyne) i korzyscia dla siebie pomagaja tym ktorzy tej pomocy oczekuja Jak ktos wczesniej wspomnial dobry sprzest kosztuje do tego dochodza oplaty za wynajem budynku.ogolne rachunki- prad, wodawynagrodzenie dla pozostalych pracownikow.Dlatego dentysci prywatni tak sie dobrze cenia. wiedza jakie rachunki ich czekajaWszytsko wyglda dobrze na papierze a w rzeczywistosci troszke inaczej jak to w zyciu bywa raz jest dobrze a raz zle.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: rigor mortis »

Sądzisz, że jeśli skończysz wymarzone studia (medycyna?) to nigdy nie obudzisz się rano i nie powieszznów do tej cholernej roboty"? Że każdy dzień to będą radosne chwile, pełne satysfakcji z pracy?
Nie wiem, skąd takie założenie u ludzi, że przeznaczona jest im tylko jedna konkretna praca, która przyniesie im szczęście.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: dawidw »

malo jest ludzi, ktorzy po 20, 30 latach pracy ida znowu z pelna satysfakcja i zadowoleniem do niej. radosc wielu osobom sprawia tylko poczatek zawodowej kariery.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Anielica88 »

rigor mortis pisze:Sądzisz, że jeśli skończysz wymarzone studia (medycyna?) to nigdy nie obudzisz się rano i nie powieszznów do tej cholernej roboty"? Że każdy dzień to będą radosne chwile, pełne satysfakcji z pracy?
Nie wiem, skąd takie założenie u ludzi, że przeznaczona jest im tylko jedna konkretna praca, która przyniesie im szczęście.
na dzien dzisiejszy tego nie wiem. wiadomo ze w zyciu roznie sie uklada raz jest dobrze a raz zle czasem klopoty rodzinne moga przewazyc nad prac przez co dzien moze zaliczyc sie do nie udanych. ale nie chcilabym robic czegos co nie dawaloby mi zadnej zyciowej satysfkacji nawet przez chwile. nie zakladam ze jest mi przeznaczona jedna jedyna praca. ale nie kazdy ma szanse np w polsce ja zmienic zwlaszca ze na rynku pracy trwa wielka bitwa o przetrwanie i kazdy bierze sie za bylejaka prace po to by ja miec. bez wzgledu czy to praca z wyuczonego zawodu
dawidw pisze:malo jest ludzi, ktorzy po 20, 30 latach pracy ida znowu z pelna satysfakcja i zadowoleniem do niej. radosc wielu osobom sprawia tylko poczatek zawodowej kariery.
racja.
Francessco
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2007, o 18:26

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Francessco »

W mojej rodzinie jest dentysta, pracujący w przychodni swego czasu publicznej, teraz sprywatyzowanej, co jednak nie zmienia faktu że zarabia ok. 1200 zł. /na rękę /

Doprawdy, nieźle płatny zawód
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: undariel »

Ja tam może jestem młody i głupi. Ale wydaje mi się, że jak ktoś jest naprawdę dobry w tym, co robi - i potrafi o siebie zadbać - to i będzie zarabiał adekwatnie do swojego profesjonalizmu. A że stomatolog może dobrze zarabiać - to chyba wiadome.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: ollciaq »

na samym początku będzie z pewnością trudno ale jak to ujął mój przedmówca z czasem jak się zyskuje doświadczenie jest się bardziej opłacanym ] od razu po studiach kokosów się nie zarobi, nauka będzie trwała . specjalizacje i takie tam ]
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: doktor »

Stomatolodzy radza sobie calkiem niezle. Wazne sa umiejetnosci, praktyka, szkolenia. Im dalej w las tym lepiej co nie zmienia faktu ze jesli sie nie ma kasy na poczatku to trudno postawic swój gabinet itd.
Wazne by miec stałą klientele i zabiegac o cudzoziemców. Dobrze wiec postawic gabinet gdzies przy granicy niemieckiej albo na pomorzu.
Ich start jest i tak o niebo lepszy ( nawet bez specjalizacji) niz start lekarza.
Młoda11
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2008, o 19:29

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Młoda11 »

Czy stomatologia jest bardzo trudnym kierunkiem?
konturek

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: konturek »

M&#x142oda11 pisze:Czy stomatologia jest bardzo trudnym kierunkiem?
Owszem stomatologia jest bardzo bardzo ciężkim kierunkiem.
A co do pieniędzy to mojej koleżanki mama jest dentystką i po kilku miesiącach kupiła sobie samochód terenowy (nie pamietam marki) ale kosztował ponad 150 000 zł. Już nie mówiąc o wypasionej chacie.
Poza tym ludzie leczyli, leczą i ZAWSZE będą leczyć zęby.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

zielony666 pisze:A co do pieniędzy to mojej koleżanki mama jest dentystką i po kilku miesiącach kupiła sobie samochód terenowy (nie pamietam marki) ale kosztował ponad 150 000 zł. Już nie mówiąc o wypasionej chacie.
Owszem ale, zeby tyle zarobić trzeba mieć prywatny gabinet. Jak sie chce mieć gabinet to trzeba mieć za co go wyposażyć. Nie każdy ma za co - niektórzy pracują za kiepską kase w przychodniach.
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: veg999 »

To każdy gabinet trzeba wyposażyć. Z tego co wiem to okulista i dermatolog ma stosunkowo prosto z wyposażeniem gabinetu i nie pochłania im to aż takiej kasy.
Mylicie, że jakby ktoś wziął kredyt na wyposażenie gabinetu to po pewnym czasie by mu się zwracało z zyskiem?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości