Matura matematyka maj 2013

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Matura matematyka maj 2013

Post autor: black-cat »

Jak wam poszło?
Moim zdaniem matura była bardzo łatwa i tu jest problem- bo będzie mi bardzo głupio jeśli to spierniczyłam Wszyscy wyszli zadowoleni i liczą na ponad 80-90% Niestety ja nie bardzo, bo nie pamiętam wszystkich moich odpowiedzi. Z zamkniętych, o ile dobrze pamiętam i dobrze zaznaczyłam mam 23/25. Z otwartych zrobiłam dobrze zadanie z ostrosłupem (choć nie pamiętam czy wynik zapisałam dobry, czy przypadkiem z rozmachu nie napisałam 700 zamiast 400, ale generalnie wysokość, podstawienie do wzoru, rysuneczki i obliczenia napisałam chyba poprawne), z prędkościami wyszło mi dobrze. Ponadto zrobiłam równanie i nierówność kwadratową, funkcję kwadratową, te sinusy itd (wyszło mi 0, chyba tak powinno być). Ale jestem bardzo zła na siebie bo spierniczyłam zadanie z okręgiem i trójkątem rozpisałam się na 2 strony z tymi kątami, napisałam, że niektóre odcinki są równe (trojkąty rownoramienne) ale nic z tych moich wypocin nie wyszło, jak dostanę z 1 pkt za to zad to będę zadowolona. No i zadania z dowodami też mi nie poszły. Podsumowując: na pewno mam źle 2 zadania z zamkniętych, zadania z dowodami i to z trójkątem (ale próbowałam robić te zadania, nie chciałam zostawić pustych miejsc). Nie wiem na jaki wynik liczyć. A jak wam poszło?
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: egocentryk »

mi tez za dobrze nie poszlo tzw. miedzy 80%-90% i jestem bardzo zla.bo w szkole mialam przez 3 lata rozsz. mat. i robilam trudniejsze zad. ja mam 1 blad w zamknietych oraz zle zrobilam z okregiem ( szukalam trudnych rzeczy a to banal byl ) i oczy wiscie z ostroslupem wszystko ok. ale na koniec nie pomnozylam przez 1/3 bu ale jest szansa, ze napiszemy to jeszcze raz, gdyz podobno znowu byly przecieki zdj w internecie. choc osobiscie pewnie i tak nie powtorza calego egzaminu bo to kosztowne sprawy. ale zaluje, ze nie zadeklarowałam rozsz. z mat
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: tchorz »

Ale nie rozumiem problemu.Jeśli wybieracie sie na medycyne do Krakowa czy Warszawy to pech bo potrzeba około 100%.Jeśli nie jest matematyka potrzebna na studia to może byc 30%,nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: lycha13 »

Ja będę mieć minimum 78%. Dla mnie mega słabo bo próbne szły nawet na 96%. Maturka banalna, ale miliard głupich błędów i rachunkowe niestety też:/ Bez problemu w tradycyjnych warunkach miałabymgt90, dlatego teraz boje sie chemii, żeby tam głupich błędów nie narobić. Matma w sumie nie była moim priorytetem, bo najbardziej zależy mi na Wrocławiu albo Poznaniu, ale jednak większy wynik mógłby się w razie W przydać. Pozostaje powiedzieć K**** *** !
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: egocentryk »

mnie to troche robi roznice, gdyz w miescie, ktorym mieszkam liczy sie mat. a wiec pozostaja jeszcze inne miasta. choc liczylam ze obejdzie sie bez przeprowadzki. ew. za rok poprawic mat. oraz jeszcze nie wiadomo jak tam bedzie z chem. czy biol. zatem zobaczymy po tych 2 egzaminach
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: Lunette »

Ja podstawę napisałam na 96% (z czego osobiście nie jestem zadowolona, bo u mnie od każdego procenta zależy to, czy się dostanę czy nie), rozszerzenie na około 80% i to mnie ratuje.

A co do samego poziomu - zadania schematyczne, kilka podchwytliwych, ale generalnie ja uważam, że banał. Ludzie z mojej klasy też są raczej zadowoleni.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: black-cat »

Gratuluję! Ja też uważam, że to był banał, ale cóż- musialam zrobić kilka błędów. Mam 2 błędy w zamkniętych więc o ile dobrze przeniosłam odpowiedzi to 23/25. Zadań z wykazywaniem nie zrobiłam, tzn zaczęłam ale nic z tego nie wyniknęło więc kolejne 4 pkt w d**pę (chyba że jakiegoś punkta mi przyznają, zobaczymy) no i to nieszczęsne zadanie z okręgiem i trójkątem, rozpisałam się na 2 strony, ale nie wyszło mi nic konkretnego, niestety, może przyznają mi z 1 pkt Więc w najlepszym przypadku będzie z 82% ale niczego nie mogę być pewna, nie wiem jak to ocenią. Może się jeszcze okaże że wogóle tego nie zdałam, nigdy nic nie wiadomo, zobaczymy w czerwcu. Zastanawiam się więc czy nie zdawać poprawki w sierpniu, chociażby po to, by choć trochę poprawić ten wynik, ale boję się że napiszę to gorzej. Ale słyszałam, że chyba biorą pod uwagę najlepsze wyniki z matur, które się dotychczas pisało, więc nie wiem- ryzykować w sierpniu?
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: black-cat »

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- jakbym np. za rok spróbowała pisać matmę R, to będą brać pod uwagę wynik z rozszerzenia czy podstawy?
sas-anka
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2013, o 19:48

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: sas-anka »

no właśnie też się nad tym zastanawiam, podpowie ktoś?
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: tylebyłodni »

sami decydujecie co chcecie zeby brali pod uwagę:) czytaj: to co wam daje wieksza ilosc punktów)
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: black-cat »

Rozumiem:)
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jakbym np poprawiała maturę z matmy w sierpniu w tym roku i za rok pisała biologię R i też bym ją chciała potem poprawiać w sierpniu (za rok) to będę mogła, czy nie? Po prostu chodzi mi o to, czy w sierpniu będę mogła poprawiać jedynie 1 raz?
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Matura matematyka maj 2013

Post autor: 1sacca1 »

O ile pamietam, co mowili u nas w szkole, w sierpniu sa poprawki dla niezdanych matur, a podwyższanie wyniku w maju.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości