Jak napisać równanie przemiany promieniotwórczej?

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Nenia
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2013, o 15:20

Jak napisać równanie przemiany promieniotwórczej?

Post autor: Nenia »

Szukałam takiego wątku ale nie znałazłam także uruchamiam nowy wątek.


Chodzi mi ścislej o takie zadanie Izotop 28Mg rozpada się do 28Al i mam zapisać równanie tej przemiany promieniotwórczej.


Wszędzie gdzie szukałam są tylko rozwiązania za pomocą alfa, beta i gamma. Ale nie wiem czy w tym zadaniu też mam się tym posłużyć także jeśli ktoś wie proszę o odpowiedz:)
kokolinka9
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 19:40

Re: Jak napisać równanie przemiany promieniotwórczej?

Post autor: kokolinka9 »

rozpad beta minus

2812Mg2813Al +0-1e
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Jak napisać równanie przemiany promieniotwórczej?

Post autor: bo11 »

Nie chce tworzyć nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Odkryty prze Curie polon-210 ma t1/2 = 138.3 dnia. Izotop ulega rozpadowi alfa, w wyniku czego pwostaje trwały izotop ołów-206. W przyrodzie polon-210 wystepuje w ruach uranu. W jednej tonie rudy znajduje sie 0,064 mg polonu. ,

Oblicz ile mg ołowiu powstanie z polonu210 w jednej tonie rudy uranu po 276dnia. Wynik podaj z dokładnością do trzech miejsc po przecinku.

I ok ok, liczę ile się rozpadło z tego 0,064 mg czyli rozpadło się 0,048, i ile powstanie tego ołowiu nie tyle ile sie w tonie rozpadło polonu czyli 0,048? bo w odp. jest proporcja i wynik 0,047.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości