WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Bud
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2013, o 16:20

WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Bud »

Witajcie.

Jeżeli zamierza ktoś iść na pielęgniarstwo ( WUM) to niech się wpisuje .

BTW piszcie jak wam poszła matura .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aureliia
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2013, o 17:56

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Aureliia »

Witajcie,

Zamierzam w tym roku iść na WUM na pielęgniarstwo.
Na maturze pisałam dodatkową biologię podstawową, mam nadzieję że się dostanę

Wiecie ile jest osób na jedno miejsce? I czy ciężko się dostać?
Arshenic
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2012, o 07:53

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Arshenic »

Hej, ja jestem właśnie na I roku pielęgniarstwa na WUM-ie. Jak macie jakieś konkretne pytania to piszcie, chętnie odpowiem

Na mój rok aplikowało 579 kandydatów, a próg wynosi 220. Próg wynosił 265, 80 punktów i spadał bardzo leniwie w dół co oznacza, że ciężko się dostać.
Ja też pisałam biolę podstawową, ale do liczenia dałam matmę i w sumie miałm 292 punkty, więc dostałam się w 1 turze.

Uprzedzając wasze pytanie czy studia są ciężkie? to powiem szczerze, że są na początku kiedy masz zajęcia od 8 rano do 8 wieczorem i z przerażeniem ogarniasz, że nie masz czasu żyć a co dopiero się uczyć. No ale sporo pytań w testach się powtarza, więc wszystko da się zrobić. W II semestrze jest dużo luźniej w kontekście zajęć, ale dużo więcej nauki. Ale odrobina samozaparcia i wszystko da się zdać, bez spiny, bo są drugie i trzecie terminy
Bud
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2013, o 16:20

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Bud »

Ja mam pytania

1. Jak wyglądają zajęcia prosektorium ? Wchodzicie do sali i leży ciało i wykładowca zaczyna robić typową sekcje zwłok ? Jeżeli tak to jestem ciekaw czy można asystować

2. Czy bardzo cisną z językiem , mam tu na myśli angielski .

Dobra to tyle .
Arshenic
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2012, o 07:53

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Arshenic »

1. Niestety nie mamy zajęć w prosektorium
2. Wystarczy, że notujesz wszystkie słówka, których nie rozumiesz a zdasz na 3 na pewno. Gorzej, gdy olewasz ang konkretnie i siedzisz na zajęciach czekając, aż ktoś coś zrobi za wszystkich. Wtedy możesz mieć problemy.
Bud
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2013, o 16:20

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Bud »

Dzięki za odp.

Teraz pozostaje tylko czekać na wynik z biologi .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aureliia
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2013, o 17:56

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Aureliia »

A wiesz ile mniej więcej osób jest na jedno miejsce?

Trochę mnie przeraziłaś tymi kandydatami no i progiem punktowym. Nie myślałam że tak dużo osób chce studiować ten zawód!

Gdy składałaś papiery na uczelnie to miałaś dodatkowo kurs pierwszej pomocy? Na stronie napisane z wymaganiami widzę że jest +100pkt za niego Wiesz może coś na ten temat? Gdzie można go zrobić?:)
Arshenic
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2012, o 07:53

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Arshenic »

50 punktów, a nie 100. Sto jest za dyplom zawodowy zgodny z wybranym kierunkiem. Za kursem musisz rozejrzeć się w swojej okolicy najlepiej.
chocolate00
Posty: 20
Rejestracja: 31 gru 2011, o 11:55

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: chocolate00 »

Również jestem z I roku. Na jedno miejsce pewnie przypada ok 3 osob Również pisałam biologie podstawową, ale suma sumarum wzielam matematykę kurs mnie uratował i tak oto jestem. Zgodzę sie z kolezanką wyzej, zajęcia w I sem są pościskane, albo śmieszne okienka gdzies są, zajecia rozrzucone po warszawie. Ale da sie przezyc. W II sem są fajniejsze zajecia, ale siedzenie na wykladach do 20:30 to dopiero mordęga. Nie wspomnę o przedmiotach, ktore sa naprawde hard na pielegniarstwie (anatomia, mikrobiologia, parazytologia) . nie oszukujmy się, uczyc sie trzeba. W sumie to duzo sie uczyc. W I sem było tak, ze prawie 3 kolosy nam sie jakos nałożyły , bodajze z anatomii, biochemii i biofizyki. Ale większość dała rade
Awatar użytkownika
dominika405
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 16:37

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: dominika405 »

Ja się waham między pielęgniarstwem,a położnictwem z naciskiem chyba na pierwsze.Pisałam maturę w zeszłym roku i dostałam się na pielęgniarstwo jako 10,bez specjalnego wysiłku(z kursem pp).Wybrałam co innego,ale to nie było dla mnie.W tym roku ponownie startuję na WUM.

Arshenic,chocolate00 na jakich oddziałach chciałybyście potem pracować?
emilja1993
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2013, o 18:57

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: emilja1993 »

hej
Również w tym roku zamierzam się dostać na pielęgniarstwo, jednak wszystko zależeć będzie od wyników matury.
Więc chyba póki co zostaje nam czekać na wyniki, a później na rekrutację.
pauline_s
Posty: 39
Rejestracja: 10 cze 2013, o 11:08

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: pauline_s »

Śledziłam taki sam wątek poprzedniego roku i bardzo się ucieszyłam, że mamy swój

Z moich wyliczeń wynika, że mam 267.4pkt, mam nadzieję, że wystarczy
j.polski podst. pisemny - 63%
biologia rozsz. pisemna - 43%
j.angielski rozsz. ustny - 80%
kurs pierwszej pomocy - 50pkt
Bud
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2013, o 16:20

Re: WUM Pielęgniarstwo 2013/2014

Post autor: Bud »

Próg będzie mniej więcej taki sam jak rok temu .

Więc powinnaś się dostać .

Ja będę mieć +/- 260 pkt , mam nadzieje że się dostane

Chcesz się dostać tylko na pielęgniarstwo czy jeszcze na inne kierunki ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości