Dlaczego organizmy żywe rozmnażają się - geneza

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Dlaczego organizmy żywe rozmnażają się - geneza

Post autor: Magda93 »

Witam.

Chciałabym spytać Was o zdanie oraz podyskutować o tym, co sprawiło, że organizmy żywe zaczęły się rozmnażać, chcieć mieć potomstwo, skoro tylko na tym tracą energię oraz i tak po śmierci nic nie będą z tego miały. Dlaczego ewolucja tak nami pokierowała? Nie po co, bo to wiemy - dla przetrwania gatunku, a DLACZEGO?

Słyszałam opinię typu: bo to pozwala po śmierci zachować świadomość, dopóki jakieś nasze potomstwo żyje i póki ono również ma dalsze potomstwo - oczywiście to już tylko kwestia wiary.

Jak sądzicie? A może jest to już wyjaśnione naukowo, tylko ja o tym nie wiem?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Dlaczego organizmy żywe rozmnażają się - geneza

Post autor: AnnaWP »

To nie organizmy zaczęły się rozmnażać, a rozmnażające się struktury stały się organizmami. Rozmnażanie, a wlaściwie namnażanie było pierwsze.

Dlaczego? Raczej - dlaczego tylko te organizmy, które się rozmnażają, trwają.
Nie ma zakazu powstania cechy skutkującej niechęcią do rozrodu. Ale cecha ta wyginie wraz z nosicielem jej, a więc nie ma znaczenia ewolucyjnego. Pozostaną tylko te osobniki, których rodzice chcieli.

Jestem skrajnym sceptykiem i nie doszukuję się głębszego sensu tam, gdzie go nie ma. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy doszukiwać się naszej spuścizny w np. dzieciach lub owocach pracy - to zupełnie zrozumiałe emocje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości