[Film] szubak smirnova

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
PaLF
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:17

[Film] szubak smirnova

Post autor: PaLF »

Od pewnego czasu znajduję ich kilkanaście dziennie, nie mam pojęcia co to jest, a w związku z tym jak i czy w ogóle z tym walczyć. Pierwsze egzemplarze znalazłem kilka tygodni temu. Teraz nawet do 20 dziennie.

Film z egzemplarzem leżącym niestety nie mam odpowiedniego sprzętu aby zrobić wyraźne zdjęcie:


Mieszkanie na dwóch ostatnich piętrach w kamienicy (ostatnie piętro + poddasze). Na parapetach często siadają gołębie (przeganiam jak tylko widzę). Na dolnym poziomie drewniana podłoga.
80% osobników znajduję na dolnym poziomie w okolicy okien, ale tylko skierowanych na zachód/podwórze z krzewami i drzewami. 20% w górnej łazience.

Co do samego owada:
- kilka par odnóży (ale nie wiem ile)
- różnej wielkości (od 1mm do około 4mm)
- twarde przy zgniataniu
- wydaje mi się, że mają skrzydła (co też widać na filmiku), ale ani razu nie widziałem ich w locie"
- szybko chodzą
PaLF
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:17

Re: Owad do rozpoznania - kilkanaście dziennie...

Post autor: PaLF »

Załączam dwa zdjęcia - może w sumie z filmem uczynią identyfikację łatwiejszą.
Załączniki
zdjęcie.JPG
zdjęcie-kopia.JPG
PaLF
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:17

Re: Owad do rozpoznania - kilkanaście dziennie...

Post autor: PaLF »

Bardzo Was proszę, może ktoś jest w stanie mi pomóc?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Owad do rozpoznania - kilkanaście dziennie...

Post autor: Trzyszcz »

Może szubak smirnova.
PaLF
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:17

Re: Owad do rozpoznania - kilkanaście dziennie...

Post autor: PaLF »

Dzięki. Zaczynam się mocno martwić, miałem nadzieję, że wlatują mi przez okno, ale nie było nas 3 dni w domu i po powrocie zebrałem ich prawie 40szt na parapecie i w okolicach (w tym część martwych), a okna były zamknięte :-(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości