jak ciemno musi być? pracownia mikroskop fluorescencyjny

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Bacteria
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2013, o 15:26

jak ciemno musi być? pracownia mikroskop fluorescencyjny

Post autor: Bacteria »

Jakie jest minimalne wymagane zaciemnienie do:

a) przygotowywania probek z barnikami fluorescencyjnymi (np. jakies oznaczenia czy jakies czynnosci z roztworami znaczonych bialek, komorek itp).
b) pracy z preparatami znaczonymi fluoresc. pod mikroskopem fluorescencyjnym?

Problem jest taki, ze zakladane jest laboratorium biologiczne w ktorym ma byc wlasnie mikroskop fluorescencyjny. Z tym ze. nie ma zaluzji na zewnatrz. Jest (glownie finansowy) problem z ich zalozeniem. Jak sie upre to zaloza ale moze starcza ciemne rolety wewnatrz? Mozna by tez zabudowac ten mikroskop w labie ale gdzie ja wtedy probki przygotuje?
Jak ciemno musi byc zeby pracowac z takimi substancjami? Starcza rolety (wiadomo ze nie bedzie wtedy jak w ciemni i bedzie przechodzic swiatlo chocby szparami) czy bezwzglednie uprzec sie na te zaluzje zewnetrzne?
JohnyM

Re: jak ciemno musi byc?

Post autor: JohnyM »

Im ciemniej, tym lepiej. Zazwyczaj dla mikroskopu fluorescecncyjnego jest osobne, małe pomieszczenie. Jakich fluorochromów będziecie używać? Generalnie im ciemniej tym lepiej, nawet niektóre preparaty muszą być przygotowywane w ciemni, bo światło powoduje rozpad fluorochromu.
Bacteria
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2013, o 15:26

Re: jak ciemno musi byc?

Post autor: Bacteria »

JohnyM pisze:Im ciemniej, tym lepiej. Zazwyczaj dla mikroskopu fluorescecncyjnego jest osobne, małe pomieszczenie. Jakich fluorochromów będziecie używać? Generalnie im ciemniej tym lepiej, nawet niektóre preparaty muszą być przygotowywane w ciemni, bo światło powoduje rozpad fluorochromu.
Nie wiem jakich bedziemy uzywac bo to zalezy co bedziemy robic:) a tego nie jestem w stanie narazie przewidziec. Na ciemnie to nie mam co liczyc raczej, ewentualnie wtedy bede szukac jakiesgo rozwiazania (inny instytut, pokoj bez okien itd). Troche lipa, ja nie wiem jak oni to planowali:/.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: jak ciemno musi byc?

Post autor: przyrodnik »

może coś takiego (przykładowa aukcja, nie reklamuję sprzedawcy, podaję pierwszy popularny wynik): allegro 3247442682 1,6zł/cm. Roleta 100%zaciemnienia"
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: jak ciemno musi być? pracownia mikroskop fluorescencyjny

Post autor: planapo »

Swoja droga dziwne ze instytucja ma niemale przeciez srodki na zakup takiego mikroskopu, a na zrobienie ciemni juz nie (

W naszej ciemni fotograficznej w szkole okna po prostu byly zabite plytami OSB pomalowanymi na czarno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość