przetłuszczajace sie wlosy

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: mila1301 »

To jesteś naprawdę szczęściarzem
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Eklerka »

mila1301 pisze:A o żółtku jaja kurzego również słyszałam,
po jajku włosy sa super, takie mieciutkie jak u małego dziecka. Ja kiedys robiłam maseczke na włosy z jajka i oliwki. Naklada sie na glowe zaklada recznik i chodzi tak ile sie da
Btw tez muszemyc wlosy co 2 dzien albo kazdego dnia.
dziewanna

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: dziewanna »

Dobrze dziala na przetluszczajace sie wlosy mydlo siarkowe (najpierw mydlem myjemy wlosy pozniej szamponem), mozna tez to samo mydlo stosowac do tlustej skory np. plecow.

A na lupiez dobry np. jest szampon z Dziegciem.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: biolga »

Ja mam odwrotny problem- włosy suche- ale dobra maska i po kłopocie:)
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: stokrotka7 »

Eklerka pisze: Ja kiedys robiłam maseczke na włosy z jajka i oliwki. Naklada sie na glowe zaklada recznik i chodzi tak ile sie da .
no dobra
podsumowując: narazie mamy połaczenie jajko+odzywka i jajko+oliwa tyle ze ja pare pytan byc może zbyt przyziemnych.

jajko chodzi o samo żółtko czy żółtko i białkoczy samo białko
oliwka jaka dziecinna zwykła kuchenna jak olej kujawski czy hakas specjalna do włosów
odzywka yy obojętnie jaka odżywka
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Eklerka »

ja daje całe jajko i oliwe z oliwek
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: mila1301 »

stokrotka7 pisze:jajko chodzi o samo żółtko czy żółtko i białkoczy samo białko
Ja radziłabym raczej nie dawać całego jajka, choć to zależy od tego czy jajkiem myje się głowę czy też chodzi jak w maseczce. A jeśli już myć całym jajkiem to nie spłukiwać włosów gorącą wodą (co w końcu też nie jest wskazane), gdyż może nastąpić niezbyt miłeścięcie się białka na włosach iefekt łupieżu gwarantowany
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Kingu$ka »

mila1301 pisze: Ja radziłabym raczej nie dawać całego jajka, choć to zależy od tego czy jajkiem myje się głowę czy też chodzi jak w maseczce. A jeśli już myć całym jajkiem to nie spłukiwać włosów gorącą wodą (co w końcu też nie jest wskazane), gdyż może nastąpić niezbyt miłeścięcie się białka na włosach iefekt łupieżu gwarantowany
Dokładnie. Radze samo żółtko i do tego oliwa. Serio sie scina Wiem to z własnego doświadczenia Haha
Przemo
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2007, o 09:25

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Przemo »

Miałem kiedyś łatwo przetłuszczające włosy i nie mogłem sie ich pozbyć:P Zamiast co drugi dzień myłem co czwarty szamponem przeciwłupieżowym(nie pamiętam nazwy) i bardzo dokładnie płukałem wodą(jak ktoś napisał ani nie za zimną ani nie za ciepłą).

Ostatnio natomiast kolega miał podobny problem i po prostu eksperymentował z różnymi szamponami i jak stwierdził po 2 na 4 miał łupież i tłuste włosy.Oczywiście włosy bardzo dobrze płukał po umyciu.

Mam też znajomą która np uważa że tłuste włosy albo hormonów a jak nie ich to złej diety.
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Lotka »

Ja polecam wymienione już wcześniej mydło siarkowe. Nie za często- mi raz w tyg. zupełnie wystarczyło i pozbyłam się problemu
ireth18
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2007, o 21:27

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: ireth18 »

A gdzie można dostać to mydło siarkowe?W aptece?
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: mila1301 »

ireth18 pisze:A gdzie można dostać to mydło siarkowe?W aptece?
W aptece na pewno , może jeszcze w jakimś sklepie chemicznym (tam, gdzie sprzedają mydła, pasty, proszki itp. ), ale co do tego nie jestem pewna.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Eklerka »

w realu i innych marketach tez jest
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości