przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

godzia28, z jakiej oke jesteś? Ja prawdopodobnie też mam zero za to zadanie, bo napisałem identycznie jak Ty.

Jestem z oke Gdańsk, więc nie mam wglądu do punktacji za każde zadanie, tylko podany ogólny wynik.

W sobotę wysłałem wniosek o wgląd do arkusza. Czekam na wyznaczenie terminu.

Jeśli będę miał zero za to zadanie, złożę wniosek o ponowne sprawdzenie pracy i uzasadnienie, dlaczego nie przyznają punktu za taki zapis.

Uważam, że jest on merytorycznie poprawny. Tak samo uważa mój nauczyciel od chemii, dlatego nie wahaj się tylko złóż wniosek o wgląd.

W moim przypadku ten jeden punkt prawdopodobnie zdecyduje o tym, czy dostanę się na lekarski, dlatego będę walczył.
godzia28
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2013, o 17:22

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: godzia28 »

arek1992, jestem z OKE Kraków. Dzisiaj faxem właśnie wysłałam wniosek o wgląd do pracy. Jak coś będę prosić o ponowne sprawdzenie, niby tu na forum ktoś wcześniej pisał, że można tylko na 0 albo na PLUS wyjść, także chyba warto:) Ja chce na farmację i każdy punkt też dla mnie się liczy:)
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: lycha13 »

Mam pytanie do osób które wiedza w jakich zadaniach dostały punkty. Czy ktoś kto w zadaniu gdzie trzeba było naposiac reakcje sumaryczną ogniwa miał zapis h+ i so42- zamiast h2so4 dostał tam punkt?

skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: skface »

lycha13 pisze:Mam pytanie do osób które wiedza w jakich zadaniach dostały punkty. Czy ktoś kto w zadaniu gdzie trzeba było naposiac reakcje sumaryczną ogniwa miał zapis h+ i so42- zamiast h2so4 dostał tam punkt?
Pewnie dużo ludzi, bo taki zapis jest dopuszczalny w kluczu.
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: lycha13 »

Dzięki slayer, a ktos może to jeszcze potwierdzić? Bardzo mi na tym zależy bo troszkę za duzo mi ucieli z chemii i podejrzewam ze może między innymi za to.

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kokardka »

lycha13, ja tak napisałam i mam punkt
Awatar użytkownika
kindziaa
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2013, o 22:00

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kindziaa »

Przygotowuje się do wizyty w OKE na wglądzie i mam pytanie odnośnie klucza do matury z chemii.
1. Czy jest ktoś z was kto ma ucięty punkt za niepodanie temperatury nad strzałką w reakcji z wodorkiem litu? Z tego co widzę w oficjalnym kluczu CKE też tej temperatury nie ma a widzę że otrzymałam za to zadanie 3/4 pkt a resztę mam na pewno dobrze więc musieli mi za temperaturę zabrać. Myślicie że da radę o to zawalczyć?
2. Zad 20 podpkt. a) Piszą żeby podać związek X a ja przez przeoczenie podałam Y Rozumiem tu stratę jednego punkta ale odcięli mi chyba przez to 2 punkty za podpkt. b) gdzie reakcje są na 100% zapisane prawidłowo i zgodnie z tym co widzę w kluczu nie ma informacji że jeśli a) jest źle do odbierają również za b). Czy ktoś ma tu podobną sytuację?

Z góry dziękuję za wszelkie Wasze rady
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: szska »

1. Jesteś w 100% pewna że nie zapomniałaś nigdzie napisać plusa albo minusa? Za brak temperatury punktów nie obcinają. Jeśli jednak okaże się, że to za temperature to myśle, że wywalczysz punkt. Mój chłopak nie napisał i punkt ma.

2. To samo co wyżej, możesz nawet nie wiedzieć, że nie napisałaś gdzieś węgla albo coś, oni to sprawdzają pod lupą ( to nie żart ).

Ale odwołuj się, to wciąż tylko ludzie więc mogli się pomylić Powodzenia!
Awatar użytkownika
kindziaa
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2013, o 22:00

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kindziaa »

szska pisze:1. Jesteś w 100% pewna że nie zapomniałaś nigdzie napisać plusa albo minusa? Za brak temperatury punktów nie obcinają. Jeśli jednak okaże się, że to za temperature to myśle, że wywalczysz punkt. Mój chłopak nie napisał i punkt ma.

2. To samo co wyżej, możesz nawet nie wiedzieć, że nie napisałaś gdzieś węgla albo coś, oni to sprawdzają pod lupą ( to nie żart ).

Ale odwołuj się, to wciąż tylko ludzie więc mogli się pomylić Powodzenia!
1. Przeglądałam to zadanie i klucz ze sto razy i jestem pewna na 99,99%, tak jak mogę być nie widząc jeszcze raz swojej pracy.
2. Rozważałam taką możliwość, że coś tam pominęłam jakiś współczynnik czy cokolwiek, ale mimo wszystko to zadanie wydaje mi się podejrzane. Słyszałam o czymś takim, że w trakcie sprawdzania prac do zespołu egzaminatorów przychodzi jakiś szef i podaje informację, że taką i taką rzecz jednak się uznaje. Wtedy egzaminatorzy nie wracają do prac, które poprawili tylko uwzględniają dany błąd w kolejnych. Także łudzę się, że dotyczy to także mnie. Rozumiem, że to są ludzie i mają prawo się mylić, ale o swoje prawa muszę walczyć. Te niezrozumiane przeze mnie punkty zapewnią mi 5% jeśliby mi je doliczyli a to oznacza dla mnie medycynę, na którą teraz raczej nie mam szans.
Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: szska »

W takim razie walcz Ja w sumie chciałam jechać na wgląd biologii, ale mi się już nie chce, bo punkty na leka i tak mam Heh lenistwo jak zwykle górą Życze ci żebyś wywalczyła te punkty i udało ci się z medycyną
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: Jivan »

temat do zamknięcia, skoro już klucz oficjalny się pojawił
Awatar użytkownika
kindziaa
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2013, o 22:00

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kindziaa »

szska pisze:W takim razie walcz Ja w sumie chciałam jechać na wgląd biologii, ale mi się już nie chce, bo punkty na leka i tak mam Heh lenistwo jak zwykle górą Życze ci żebyś wywalczyła te punkty i udało ci się z medycyną
szska pisze:W takim razie walcz Ja w sumie chciałam jechać na wgląd biologii, ale mi się już nie chce, bo punkty na leka i tak mam Heh lenistwo jak zwykle górą Życze ci żebyś wywalczyła te punkty i udało ci się z medycyną
Skoro dodatkowe punkty nie zrobią ci różnicy w rekrutacji do szkoda czasu marnować na tą biurokrację i gratuluję wgl pomyślnych wyników heh dzięki walczyć będę każdy punkt dodatkowy robi dużą różnicę, a w oke kraków są w miarę przystępni ludzie (wiem z wglądu rok temu) także jeśli z ich strony jest coś nie tak to oby potrafili się przyznać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości