Ból szyi

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
lebron
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2007, o 17:51

Re: Ból szyi

Post autor: lebron »

Siemano

Jesli mowicie o bolu szyi to mam cos dla was. dzisiaj na w-f gralem w pilke nozna i kopnalem pilke i cos mi strzelilo w szyi i od tamtej pory wogole nie moge nia poruszac,tylko chodze jak robocop i patrze sie przed siebie. a najlepsze w tym jest to ze gram w koszykowke i w piatek gram mecze i nie wiem czy mi ten bol przejdzie do tego czasu.Oczywiscie smaruje ja mascia rozgrzewajaca i jeszcze robilem sobie oklady z lodu ale nie wiem czy to cos dla choc juz troche mniej boli niz rano. Jak sie tego jak najszybciej pozbyc?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Ból szyi

Post autor: tin »

Polecam lekarza. To moze być naciągnięcie ściegien, mięśni, zerwanie, kompresjja albo cokolwiek innego i moze wogole nie przejsc.
lukasz

Re: Ból szyi

Post autor: lukasz »

mnie równiez boli ale po prawej stronie obudziłem sie rano i koniec inie moge ruszac głową w prawą strone i go góry jak moze byc tego przyczyna
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Ból szyi

Post autor: Anex »

Kręcz szyi - skutek pierwotnych lub wtórnych zmian w obrębie mięśni szyi powodujących przymusowe skręcenie i przechylenie głowy w stronę po której znajduje się zmieniona chorobowo grupa mięśni (podbródek skierowany jest w stronę przeciwną). Do takiej sytuacji może dojść najczęściej w przypadku objęcia stanem zapalnym mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego oraz mięśnia równoległobocznego. W przypadku wrodzonego kręczu szyi uszkodzony zostaje w okresie okołoporodowym mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy, czego pierwszym objawem może być wzmożone napięcie tego mięśnia bezpośrednio po urodzeniu dziecka (innymi przyczynami wrodzonego kręczu szyi może być nieprawidlowe wewnątrzmaciczne ułożenie płodu lub wrodzone wady mięśnia).

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%99cz_szyi
Moja siostra miałą kręcz i lekarz przepisał jej maść rozgrzewającą, nie pamiętam nazwy, ale odrazu pomogła.
Nitaka

Re: Ból szyi

Post autor: Nitaka »

wiem co to jest za okropny ból. Myślałam ze nie wytrzymam. ale jest coraz lepiej. Choć do końca jeszcze nie.
sonictune

Re: Ból szyi

Post autor: sonictune »

Edy&#xA6ka* pisze:Heh ja kiedys gwałtownie obróciłam głową, a dopiero, co wstałam z łóŻka, szyja mi zesztywniała. i taki mi zostało na 3 dni. nie mogłam obracać głową na lewo i prawo tylko moglam trzymać prosto, jeśli juŻ chciałam się obejrzec to musialam się obrócić całym ciałem :(
Nie dołuj mnie . Przed chwilą się zwlokłem z łóŻka w identycznej sytuacji . Mam nadzieję , Że to nie będzie trwać aŻ trzy dni . Mam oczywiście rozumieć , Że domorosłykręgaŻ nie jest wskazany :?: :/
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Ból szyi

Post autor: Andzia »

Trzymam kciuki, aby tak nie było .
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Ból szyi

Post autor: dziewanna »

Takie rzeczy sa najczesciej przyczyna zlego ulozenia glowy podczas snu, bol szyi, nie moc skrecenia glowy etc.
Poza tym brak cwiczen kregow szyjnych itp.

Przede wszystkim trzeba zapelnic odpowiednie ulozenie (podtrzymywanie miesni szyi) podczas snu, niektorym pomaga goracy prysznic, wspomniane mascie rozgrzewajace i przeciwbolowe, masaz.
Ale przede wszystkim nie na sile, przekrecanie glowy na sile, sprawia,ze stan trwa dluzej. Zaczac cwiczyc gimnastyka poranna.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ból szyi

Post autor: dawidw »

może to być także skutkiem zawiania w dniu poprzednim, radze zastosowac jakąs maść rozgrzewającą
Tiemk

Re: Ból szyi

Post autor: Tiemk »

Od 3 miesięcy boli mnie szyja gdy nią poruszę. Lekarz powiedział Że to z kręgosłupa i przepisał mi jakąś maść ale nic nie pomogło. :( co robić i z czego to moŻe być?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ból szyi

Post autor: dawidw »

okres 3 miesięcy jest juz bardzo długi, jak maść nie pomaga, radze sie wybrac do porządnego neurologa. zrobić serie badań- z tym nie ma zartów
radzix

Re: Ból szyi

Post autor: radzix »

witam.
cholernie boli mnie szyja bo wczorajszej nocyni w ząb nie moge spać.rozgrzewajace okłady pomagaja tylko doraźnie,matka smarowała mi to miejsce maścia to az sie z bólu popłakałem mimo iz jestem dość twardym facetem :)najlepiej jest gdy trzymam głowe odchylona od pionu w lewą strone o jakies 10 stopnimoge pochylac w przód i w tył ale wyprostowanie głowy do pionu,owocuje okropnym bólem :o najgorsze jest to Że od trzymania głowy w tej pozycji juz zaczynają mnie plecy nawalać :( prosze o jakies rady.
smarowanie wickiem nie pomogło.
pozdrawiam Radek
za³amany

Re: Ból szyi

Post autor: za³amany »

Witam.
Dziś mam spotkanie w sprawie pracy i. cholernie boli mnie szyja juŻ drugi dzień. Boli mnie jej prawa strona oraz tył głowy, tak Że nie mogę się w ogóle dotknąć. Gdy przełykam równieŻ odczuwam ból, nie wspominając o ruszaniu szyją.
Najgorsze jest to Że nic mi nie pomaga (maść, szalik, ciepłe napoje itd.) :o

moderator: Prosze udac sie do lekarza, forum nie jest miejscem od rozwiazywania problemow zdrowotnych! Przez internet nikt nie postawi diagnozy.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2007, o 10:49 przez za³amany, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości