Stomatologia na WUM 2013/2014

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
affiche
Posty: 53
Rejestracja: 14 lip 2012, o 12:02

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: affiche »

sylwia1508 pisze:
Nutella9696 pisze:
affiche pisze:Ok, 260 może być, tylko piszą tu osoby, które się cieszą bo mają ok 250 i że raczej się dostaną. ja myślę, że może być ciężko z takim wynikiem. Nie ma co porównywać fizyki z matmą, którą większość osób wybierających się na medyczne kierunki pisze grubo ponad 90%.
Zobaczymy. Mam nadzieje ze dla tak zarozumialych osob WUM rowniez nie znajdzie miejsca.

Niczego zarozumiałego w poście affiche nie widzę. Nutella, chyba nie obraziłaś się za to, że affiche wyraziła swoje zdanie Wiarę warto mieć, że 250 styknie na stomę. Jednak myślę, że to będzie ciut za mało. (ale życzę wam dziewczyny powodzenia , nie wybieram się na stome jak coś ) Stoma to raczej będzie próg ~ 265. Mam nadzieję że będę się mylić.

DZIĘKI
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: JoannaS »

Pierwsza lista jest 9, tak ? a druga ?
Nutella9696
Posty: 232
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:24

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: Nutella9696 »

JoannaS pisze:Pierwsza lista jest 9, tak ? a druga ?
Asia 9 a pozniej jakis tydzien po juz pojutrze bedziemy wiedziec bo wawa ma to do siebie ze prog spada 3-4 pkt

coco12
Posty: 20
Rejestracja: 3 lip 2013, o 22:53

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: coco12 »

Patrzcie dziewczyny, to post osoby z innego forum może to trochę poprawi humory przed pierwszymi listami:

Czas na moje wróżby, jako że CKE opublikowało skale staninowe.

Jak widać chemia wypadła identycznie jak rok temu - wynik z tego przedmiotu teoretycznie nie będzie mieć wpływu na tegoroczny próg.

2-przedmiotowe uczelnie:
Biologia poszła dużo gorzej, próg z dużym prawdopodobieństwem powinien zmaleć. Dodatkowo biologię pisało prawie 1000 mniej osób, co statystycznie rzecz biorąc też zmniejsza grono potencjalnych kandydatów na uczelnie medyczne.

3-przedmiotowe uczelnie z przedmiotami rozszerzonymi:
Tutaj próg powinien nieznacznie się podnieść. Na tego typu uczelnie dostają się też osoby, które napiszą matematykę na poziomie 7 stanina, a tam różnice są takie same jak wypadku 8 stanina. Co prawda nie wszyscy piszą mat R, fizyka R też wchodzi w grę, ale nie sądzę, żeby to grono było w stanie znacznie zmniejszyć skutek dużo łatwiejszej matury z matematyki.

3-przedmiotowe uczelnie z matmą podstawową:
Matematyka podstawowa w przedziale, w którym wynik umożliwia bycie przyjętym na kierunek lekarski wypadła identycznie jak rok temu, dlatego tak samo jak chemia R nie będzie mieć wpływu na zmiany w tegorocznych progach. Spadek wyniku z biologii powinien spowodować zmniejszenie się progu.

Dokładnych progów wróżyć zamiaru nie mam, tyle co napisałem powyżej każdy powinien być w stanie sam wywnioskować. Zresztą pierwsze progi już jutro - zobaczymy na ile skale staninowe pokryją się z ich wahaniami.
Czas na moje wróżby, jako że CKE opublikowało skale staninowe
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: nowyanty »

Dobra, jak wszyscy się bawią we wróżki to i ja się zabawie.
Ostatnie miejsce w tamtym roku to 238 pkt (156 bio+chem, 82 fiz).
Matma podstawa - 94 - 100%, taki przedział wśród kandydatów jest pewny.
Zauważmy również, że wzrost musi być też z biologii i chemii. Fizyka odstrasza, matma nie. Im więcej osób, tym próg wyższy. Myślę, że bio+chem będzie się kształtować na podobnym poziomie jak np. w Poznaniu, czyli 170-175.
Przyjmując wartości średnie, to 172+96=268.
Mam tylko nadzieję, że się mylę, bo sam naskrobałem tylko 267.
Jednak na pocieszenie, można powiedzieć, że skoro w Wawie progi wzrosną, to gdzieś indziej mogą spaść
Pozdrawiam
Nutella9696
Posty: 232
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:24

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: Nutella9696 »


To moze szansa na slask bedzie
Ostatnio zmieniony 8 lip 2013, o 21:16 przez Nutella9696, łącznie zmieniany 2 razy.
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: nowyanty »

Jeżeli jesteś na stomie we Wrocku to nie masz czego żałować. Ze swoich (sprawdzonych!) źródel wiem, że WUM to nie jest jakaś nie wiadomo jaka uczelnia. Naukowy sprzęt gorszy, niż w przypadku np. UW. Dużo rzeczy jest starych, bo nowe potrafiły się rozpłynąć". Jako osoba mająca kontakt ze środowiskiem, wiem, że bardzo szanowani są stomatolodzy z Wrocka, czy Poznania. Nie chcę wyrokować, ale tam (a szczególnie w Pozku) jest po prostu mniejsza konkurencja, niż w dwumilionowej Wawie, gdzie, każdy tylko patrzy na swój czubek nosa w tej anonimowej dżungli.
Sam jakbym miał szczęście leciałbym do stolicy Wielkopolski. Fajne miasto, naprawdę. Tylko nie wiem, czy moje 171 mi starczy :gt
Nutella9696
Posty: 232
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:24

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: Nutella9696 »

nowyanty pisze:Jeżeli jesteś na stomie we Wrocku to nie masz czego żałować. Ze swoich (sprawdzonych!) źródel wiem, że WUM to nie jest jakaś nie wiadomo jaka uczelnia. Naukowy sprzęt gorszy, niż w przypadku np. UW. Dużo rzeczy jest starych, bo nowe potrafiły się rozpłynąć". Jako osoba mająca kontakt ze środowiskiem, wiem, że bardzo szanowani są stomatolodzy z Wrocka, czy Poznania. Nie chcę wyrokować, ale tam (a szczególnie w Pozku) jest po prostu mniejsza konkurencja, niż w dwumilionowej Wawie, gdzie, każdy tylko patrzy na swój czubek nosa w tej anonimowej dżungli.
Sam jakbym miał szczęście leciałbym do stolicy Wielkopolski. Fajne miasto, naprawdę. Tylko nie wiem, czy moje 171 mi starczy :gt
Ja jestem na farmacji! Gdybym byla na stomie to by mi bylo raczej obojetne gdzie

Nutella9696
Posty: 232
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:24

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: Nutella9696 »

nowyanty pisze:Jeżeli jesteś na stomie we Wrocku to nie masz czego żałować. Ze swoich (sprawdzonych!) źródel wiem, że WUM to nie jest jakaś nie wiadomo jaka uczelnia. Naukowy sprzęt gorszy, niż w przypadku np. UW. Dużo rzeczy jest starych, bo nowe potrafiły się rozpłynąć". Jako osoba mająca kontakt ze środowiskiem, wiem, że bardzo szanowani są stomatolodzy z Wrocka, czy Poznania. Nie chcę wyrokować, ale tam (a szczególnie w Pozku) jest po prostu mniejsza konkurencja, niż w dwumilionowej Wawie, gdzie, każdy tylko patrzy na swój czubek nosa w tej anonimowej dżungli.
Sam jakbym miał szczęście leciałbym do stolicy Wielkopolski. Fajne miasto, naprawdę. Tylko nie wiem, czy moje 171 mi starczy :gt
Ja jestem na farmacji! Gdybym byla na stomie to by mi bylo raczej obojetne gdzie

lelelele
Posty: 8
Rejestracja: 9 lip 2013, o 09:44

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: lelelele »

kurde, jak myslicie, o ile spadnie prog ? jestem 35 na liscie rezerwowej, mam 260 pkt
Nutella9696
Posty: 232
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:24

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: Nutella9696 »

lelelele pisze:kurde, jak myslicie, o ile spadnie prog ? jestem 35 na liscie rezerwowej, mam 260 pkt
Stoma w wawie zazwyczaj spada okolo 3-4 pkt.

wanda
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:55

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: wanda »

Czy dzisiejszy werdykt ucieszył kogoś, czy ten dzień jest dla kogoś szczęśliwy?
poiuyt95
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2012, o 17:58

Re: Stomatologia na WUM 2013/2014

Post autor: poiuyt95 »

Czy ktoś wie kiedy następne listy rankingowe? Bo ja nie mogę się doszukać. Jestem 15 na rezerwowej, brakuje mi 2 pkt, przyjmą mnie za następną, ciekawe, jak myślicie? tak, tak ktoś mógłby mi napisać, że skoro nie możesz znaleźć to znaczy że terminu nie podali, ale w całym swoim ogarnięciu mogłem go gdzieś przeoczyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości