Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszyć?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Red Salsa
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2013, o 00:55

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: Red Salsa »

Rzekomo pelargonia wydziela substancje odstraszajace komary i meszki, słyszeliście coś może na ten temat?

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: Trzyszcz »

LO klaudia, muchołówkę? Jakoś nie wydaje mi się żeby to mogło być skuteczne. I nie bynajmniej", a przynajmniej"!
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: dzikus »

Zdolność zjadania malych owadów, w tym komarów przez muchołówke jest oczywista, ale. choć akcja potrzasku muchołówki jest błyskawiczna, to liść może być zamkniety nawet do 2 tygodni, więc tu Trzyszcz, ma racje : ) Raczej zbyt przydatna w uniecestwianiu komarów z domowego zacisza nie będzie : )
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: Trzyszcz »

I czy w ogóle komary by chciały siadać na tych liściach? Czy ten zapach by je przywabiał?
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: dzikus »

To dobre pytania.

Z jednej strony muchołówka przyciąga owady słodką wonią i kolorowym zabarwieniem, ale wydaje mi się, że mimo to faktycznie muchołówki wcale komarów aż tak wabić nie będą - z tego co mi wiadomo, to komary przyciaga głównie cieplo i dwutlenek wegla.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszy

Post autor: DMchemik »

A ja podobnie jak Wendigo myślę, że są po prostu wrażliwe na upał, bo są po prostu małe i delikatne. Podobnie zresztą kleszcze, w dni upalne siedzą pochowane bo słońce jest dla nich zabójcze. I nie jest prawdą, że nie gryzą w dzień, wystarczy wejść w tylko w jakieś krzaki by zostać zaatakowany chmarą, po prostu siedzą tam gdzie jest cień. Albo jak się zachmurzy przed deszczem, to też wylatują w teren całymi chmarami.
Bogusław52
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, o 07:39

Re: Czemu komary nie gryzą w dzień i czym można je odstraszyć?

Post autor: Bogusław52 »

Dokładnie, komary niestety atakują również w dzień, przynajmniej u mnie w ogrodzie. Musisz mieć dość nasłoneczniony teren skoro u Ciebie za dnia jest spokój. U mnie było do tego stopnia, że na początku zdecydowałem się na odkomarzanie, a później sam stosowałem specjalistyczne opryski m.in. diablo forte. Wychodziło trochę taniej niż wynajęcie firmy, a efekt był podobny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości