Strzelanie w kolanach

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Strzelanie w kolanach

Post autor: mila1301 »

Mojemu bratu podczas przysiadówstrzelają kolana". Dlaczego tak się dzieje? Był u lekarza rodzinnego i ten mu powiedział, że możliwe, iż ortopeda będzie musiał zrobić badanie poprzez wkłucie igły w kolano. Teraz musi iść do ortopedy, ale jaki może być powód tegostrzelania". Czy to może być choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: Savok »

Zazwyczaj strzelanie stawowo jest wynikiem odkladania sie w nich pecherzykow gazow. Strzelanie w kolanach moze byc wskazaniem dla odkladania sie w stawach zbyt duzych ilosci plynu surowiczego.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: werych »

Samo strzelanie nie jest jeszcze chorobą. Jeśli będzie odczuwał bóle to najprawdopodobniej oznaczać to będzie:
a) stan zapalny - powstały np. w wyniku jakiegoś uderzenia
b) chondromalacje chrząstki

Nie wydaje mi się aby odrazu było potrzebne nakówanie kolana (nie jestem lekarzem).

Zdecydowanie odsyłam do lekarza sportowego, ortopeda też nie zaszkodzi

pzdr!
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: kamila_ania »

ja mam zwyrodnienie ale stawow skroniowo-żuchwowych i dostawalam zastrzyki w stawy.
pyszcz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lip 2007, o 17:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: pyszcz »

Echś, to coś takiego może być poważne? Mi kolana strzelają od zawsze, czasami mam problemy z prawym stawem, promieniujący ból itd., ale zawsze myślałam, że to rodzinne.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: mila1301 »

pyszcz pisze:Echś, to coś takiego może być poważne?
Jak każdy symptom, może być objawem choroby. Lepiej nie bagatelizować takich rzeczy, gdyż w przyszłości mogą być tego przykre konsekwencje.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: dawidw »

ludzie, aż żal mi was, że już w tym wieku macie zwyrodnienia.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: mila1301 »

dawidw pisze:że już w tym wieku macie zwyrodnienia.
chyba nie ma człowieka, któremu nic by nie dolegało Coraz częściej choroby (i to poważne) dopadają ludzi młodych i ich wczesne wykrycie jest bardzo ważne ze względu na możliwość uniknięcia późniejszych komplikacji.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: dawidw »

mila1301 pisze:chyba nie ma człowieka, któremu nic by nie dolegało Coraz częściej choroby (i to poważne) dopadają ludzi młodych i ich wczesne wykrycie jest bardzo ważne ze względu na możliwość uniknięcia późniejszych komplikacji.
strasznie ogólnie powiedziano, wiadomo- jeden młody człowiek będzie miał płaskostopie, drugi wade zgryzu, trzeci krzywa przegrode w nosie, inny jakaś skolioze. jest mnóstwo chorób społecznych. Ale zwyrodnienia w młodym wieku to jak dla mnie kalectwo. Oj bedzie starość nie radość.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: Claudia »

A co powiesz na to dawidw gdy dziecko choruje na chorobę dorosłych Np. Leśniowskiego Crochna albo colitis ulcerosa Teraz już dziecko ma nawet polipy i ja nigdy bym nie powiedziała, że jest kaleką
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: Pablo »

Mi w kolanie strzela, ale to dlatego, że miałem operacje i usuniętu mi dużo chrząstki . I lekarz mi powiedział, że teraz to do końca życia będzie mi już strzelać :[ . Ale to też moża wina tego, że mi rzepa wyskoczyła ale chyba w sumie to nie od tego bo już mi ją z powotem wsadzili
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: dawidw »

Claudia pisze:A co powiesz na to dawidw gdy dziecko choruje na chorobę dorosłych Np. Leśniowskiego Crochna albo colitis ulcerosa Teraz już dziecko ma nawet polipy i ja nigdy bym nie powiedziała, że jest kaleką
tak, może chorować na mnóstwo nieuleczalnych chorób. chyba kompletnie mnie nie rozumiesz, poczytaj coś o zwyrodnieniach. jak zwyrodnienia mają sie do nie tyle starości co średniego wieku. mam osobe w rodzinie w wieku 42 lat ze zwyrodnieniami, widze jak to wygląda, kaleka po prostu. więc tym bardziej współczuje tym młodym chorym. nie mieszajmy do tego innych chorób, których także jest wiele i które także są wręcz zagrażające dla życia.

Pozdrawiam
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: werych »

dawid trenujesz coś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości