Strzelanie w kolanach

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: dawidw »

hehe, podchwytliwe pytanie. bo jak napisze że tak, to powiesz mi że też będzie starość nie radość. tak jak z tym baletem w innym wątku
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: werych »

Mylisz się
Jeśli napiszesz, że nie to zaproponuje Ci wypad na boisko, siłownie i wtedy się okaże na ile jesteś strzykający a na ile nie.

Mi osobiście siedząc przy kompie nic nie strzyka poza klawiatrurą, podczas treningu nóg na siłowni czasami kolana odmawiają posłuszeństwa.

pzdr!
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: mila1301 »

dawidw pisze:strasznie ogólnie powiedziano, wiadomo- jeden młody człowiek będzie miał płaskostopie, drugi wade zgryzu, trzeci krzywa przegrode w nosie, inny jakaś skolioze. jest mnóstwo chorób społecznych.
Ale popatrz też, ile dzieci jest w hospicjach, szpitalach i tym podobnych zakładach . I nie chodzi tu o dolegliwości typu płaskostopie
dawidw pisze:Ale zwyrodnienia w młodym wieku to jak dla mnie kalectwo
Chciałam Ci powiedzieć, że to, iż ktoś w wieku 40 lat ma zwyrodnienie nie świadczy, że nabawił się go wczoraj. Ten proces trwa dosyć długo i zaczyna się przeważnie w młodym wieku!
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: dawidw »

werych pisze:Mylisz się
Jeśli napiszesz, że nie to zaproponuje Ci wypad na boisko, siłownie i wtedy się okaże na ile jesteś strzykający a na ile nie.

Mi osobiście siedząc przy kompie nic nie strzyka poza klawiatrurą, podczas treningu nóg na siłowni czasami kolana odmawiają posłuszeństwa.
werych, wyczynowo nic nie trenuje, jeździłem przez długi czas amatorsko na rowerze z zamiarem zapisania się do klubu kolarskiego, ostatnie 2 lata jestem powiedzmy w sekcji sportów siłowych, aczkolwiek chyba rezygnuje z tego. Poki ci nic mi nie strzyka, raz wypadł mi dysk, nie mogłem kompletnie nic robic(wiem ze to katastrofa), trudno sie mówi. I dzis prowadze zdrowy tryb życia Pamiętaj, abys nie przesadził na siłowni z tymi przysiadami, bo pójdą Ci stawy kolanowe.
mila1301 pisze:Ale popatrz też, ile dzieci jest w hospicjach, szpitalach i tym podobnych zakładach . I nie chodzi tu o dolegliwości typu płaskostopie
ja to wszystko biore pod uwage i mam na myśli, ale my nie dyskutujemy o tym ile jest chorych dzieci na świecie, a jest ich multum(chociażby w Afryce), tylko mówimy o zwyrodnieniach w młodym wieku.
mila1301 pisze:Chciałam Ci powiedzieć, że to, iż ktoś w wieku 40 lat ma zwyrodnienie nie świadczy, że nabawił się go wczoraj. Ten proces trwa dosyć długo i zaczyna się przeważnie w młodym wieku!
ależ ja nie przecze że tak jest, próbuje tylko powiedzieć że wyraźne symptomy zwyrodnienia w młodym wieku bardzo źle rokują na przyszłość.

Pozdrawiam
pyszcz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lip 2007, o 17:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: pyszcz »

Hm, tak tu rozprawiacie o tych zwyrodnieniach, a ja myślę, że nie demonizujmy tego aż tak bardzo, może to po prostu zwykłe niegroźne strzykanie w kolanach:) Nie mówię przez to, że trzeba to zbagatelizować, ale też nie nastawiać się od razu, że później coś z tego będzie. Mój ojciec całe życie ma problemy ze stawami a jest sprawnym pięćdziesięcioparolatkiem:)
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: mila1301 »

dawidw pisze:ależ ja nie przecze że tak jest, próbuje tylko powiedzieć że wyraźne symptomy zwyrodnienia w młodym wieku bardzo źle rokują na przyszłość.
rozumiem! No niestety, co poradzić. Czasem takie rzeczy nie są zależne od nas (siły wyższe)
pyszcz pisze:Mój ojciec całe życie ma problemy ze stawami a jest sprawnym pięćdziesięcioparolatkiem:)
Cieszę się, że nie ma w związku z tym żadnych większych problemów , ale nigdy nie wiadomo co będzie za kilka lat , życzę mu w takim razie, by nadal pozostał tak sprawny.

[ Dodano: Czw Sie 30, 2007 15:13 ]
pocieszę niektórych, mających problem ze strzelającymi kolanami, to wcale nie musi być zwyrodnienie. Mój brat był u ortopedy i ten mu powiedział, że są rózne rodzaje mazi i każda ma swoje właściwości, a on ma może po prostu jej"gorszy gatunek i stąd to strzelanie.
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: juvika »

co może powodowaćstrzelanie w żuchwie/szczęce? od paru tygodni jak ruszam szczęką slyszę odgłos jakby coś tam przeskoczylo? czy częste rzucie gumy moze byc tego przyczyna? ehh lekarz powiedział ze to normalne w moim wieku i ze moze przejdzie slyszalam ze od tego może wyskoczyć szczęka to prawda?
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: Matthiola »

juvika, bratu ciotecznemu operowac mieli miesnie szczeki bo jakos sie nie tak ukladaly i mu wyskakiwala.
zucie gumy mowili ze moze wyrobic kosciec, ale nie wiem jak to sie teraz mowi
poza tym zucie wiecej niz 20min dziennie powoduje nienaturalny rozrost miesni szczeki - efekt - krowi wyglad, co jest raczej malo damskie
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: damian552 »

juvika pisze:co może powodowaćstrzelanie w żuchwie/szczęce? od paru tygodni jak ruszam szczęką slyszę odgłos jakby coś tam przeskoczylo? czy częste rzucie gumy moze byc tego przyczyna? ehh lekarz powiedział ze to normalne w moim wieku i ze moze przejdzie slyszalam ze od tego może wyskoczyć szczęka to prawda?
Ile masz lat?
Czy wyrosły Ci ósemki?
Jak najszerzej możesz otworzyc buzie (ile cm.)?
Byłaś u lek. rodzinnego czy lek. dent.?
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: juvika »

Czy wyrosły Ci ósemki?
nie
Ile masz lat?
od wrzesnia bede w kl. maturalnej ]
damian552 pisze:Jak najszerzej możesz otworzyc buzie (ile cm.)?
hmm tak na oko ok 4 cm?
Byłaś u lek. rodzinnego czy lek. dent.?
bylam u rodzinnego, do lek.dent. ide dopiero 28.08
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: damian552 »

Aha.

To idź do tego lek. dent., bo może poprostu ósemki Ci źle rosną, mają mało miejsca i to powoduje takie dolegliwości. Może to też byc SSŻ, ale Twój lek. dent. napewno Ci pomoże. Pewnie da Ci skierowanie na zdjęcie pantomograficzne.

Powodzenia!
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: juvika »

dzięki z odp. 28 dowiem się wszystkiego co mi jest
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Strzelanie w kolanach

Post autor: Kaya »

Mi strzelają kolana, zawsze jak tylko zegnę. Mam jeszcze strzelające biodra co bardziej mi życie utrudnia bo ciężko mi się wchodzi pod górę, nie mogę założyć nogi na nogę często, itp.No i dosyc często mnie bolą. Czekam na operację już 2 lata.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości