Odżywanie się grzybów

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
lafoniz
Posty: 83
Rejestracja: 27 sty 2013, o 19:29

Odżywanie się grzybów

Post autor: lafoniz »

Niektóre grzyby (np. te z gromady sprzężniowców) są organizmami saprofitycznymi, które są cudzożywne, jednak zamiast trawić pokarmu wewnątrzkomórkowo wydzielają one na zewnątrz enzymy hydrolityczne. Interesują mnie w szczególności dwa rodzaje enzymów (o ile ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje na ich temat) - chodzi mi o enzym rozkładający maltozę i sacharozę

Nie wiem czy w ogóle grzyby pobierają pokarm w ten sposób jak mi się wydaje, gdyż większość książek (np. te licealne) mówi o tym, że pobierają one pokarm w prostej formie rozkładając złożone związki (podobnie jak robią to pajęczaki). W takim przypadku nie wiem czy wchłaniają one maltozę i sacharozę, czy może wydzielają enzymy trawiące je na zewnątrz.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje/książki/literaturę na temat wyżej wymienionych pytań i problemów, będę bardzo mocny wdzięczny za udzielenie pomocy, pozdrawiam
phpsql
Posty: 87
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 12:53

Re: Odżywanie się grzybów

Post autor: phpsql »

Ależ proszę bardzo:
zobacz-ten-plik.pdf
(658.18 KiB) Pobrany 86 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości