1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Ewelina

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Ewelina »

:x Czy te przebarwienia mi kiedykolwiek zejdąniechce miec tego całe ŻyciepomóŻcie miCzy preparat CLAIRIAL to dobry produkt czy pomagabo jest dosć drogi i niewiem czy go kupować kosztuje 87złodezwijcie sie!podajcie jeszce jakies dobre produktyczekam :(
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Aniaww »

Może przeczytaj wypowiedzi wyżej - podano kilka produktów, między innymi polski odpowiednik Cepan, który według farmaceutki jest skuteczniejszy, ale smierdzi. śmierdzi faktycznie.
Diii :)

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Diii :) »

"Ja mam na rekach blizny tradzikowe od ciaglego wyciskania i nie wiem czy takie paskudztwo da sie usunac?"

TeŻ miałam i opalając się mi to zeszłam. nie mam nic :) tylko na łopatkach trochę. i nie rozumiem tych ludzi co piszą, Że opalanie pogarsza. moŻe w wypadku jakiś powaŻnych ale takich zwykłych śladach to mówię Ci tylko opalanie! :)
patx

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: patx »

czy jeśli mam duzo pieprzyków nie owinnam sie opalać?
czy mozna zrobic coś aby sie ich pozbyc?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: dawidw »

patx pisze:czy jeśli mam duzo pieprzyków nie owinnam sie opalać?
zależy od wielkości- te duże dobrze byłoby zasłonić
czy mozna zrobic coś aby sie ich pozbyc?
można je usunąć, ale po co? troszke to kosztuje.

co do opalania to również polecam, wszelkiego rodzaju syfki jezeli miałem, schodziły ładnie po 2-3 dniach po opalaniu.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Claudia »

Powinnaś zgłosić się do dermatologa by potwierdził czy możesz usunąć pieprzyk. Czasem dobrze jest go usunąć gdy są w miejscach gdzie łatwo je uszkodzić i to może wywołać powstanie raka. Po operacji zostaje jedynie blizna.
Jeżeli chcesz się opalać to ostrożnie i radzę uzywać kremów z filtrem.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: yeast »

dawidw pisze:można je usunąć, ale po co? troszke to kosztuje.
Usuniecie pieprzykow, ktore moga byc grozne dla zdrowia jest bezplatne - usuwalam pieprzyk w zeszlym roku. Zabieg jest krotki i tkanke wysylaja do badania histopatologicznego, na wynik trzeba niestety czekac kolo 2 tygodni (przynajmniej w Gdansku).
A co do opalania - wszystko jest dla ludzi, byle nie za duzo (troche UV jest konieczne do produkcji witaminy D, czasem ma znaczenie leczniecze np. u ludzi z luszczyca).
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: dawidw »

yeast pisze:Usuniecie pieprzykow, ktore moga byc grozne dla zdrowia jest bezplatne - usuwalam pieprzyk w zeszlym roku. Zabieg jest krotki i tkanke wysylaja do badania histopatologicznego, na wynik trzeba niestety czekac kolo 2 tygodni (przynajmniej w Gdansku).
ale jak sama piszesz groźne dla zdrowia- mój brat ma na głowie 2 duże pieprzyki, był na badaniach, ma to mieć wyciete bezpłatnie, wiem ze konstulacje coś kosztowały, a wszystko już dosyć długo trwa
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: yeast »

Grozny dla zdrowia moze byc kazdy pieprzyk, ktorego srednica przekracza 5mm, jest nieregularny, ma wloski, zmienia barwe lub znajduje sie w miejscu eksponowanym na slonce albo podraznienia fizyczne (np. od bielizny). I lekarz powinien skierowac cie do usuniecia.
misia

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: misia »

yeast bez obrazy ale ty człowieku piszesz to samo co osoby wcześniej. Jak masz tak odgapiać to lepiej nic nie pisz. Powtarza sie operacja i dlaczego oraz ochrona pieprzyka.
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: dziewanna »

arbuz pisze: 2) Ma stopach są stwardnienia, obcinam to, smaruje kremami nawilżającymi, no i nadal to rośnie, coraz więcej, jak się tego pozbyć?
Moczyc w wodzie np z sola morskia i uzywac pumeksu ale trzeba dobrze rozmoczyc skore stop.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: biolga »

A może tradycyjny zielony ogórek- genialany na przebarwienia
patx

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: patx »

czy jesli bede uzywac kremu z filtrem to tez sie poale?
ile moze kosztowac usuwnie pieprzyków?
zauwazyłam ze po jakims czasie od opalania pojawia mi sie ich coraz wiecej. czy moge w tym wypadku chodzic na solarium?(((
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości