Farmacja na AM we Wrocławiu

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
cath12
Posty: 289
Rejestracja: 6 sie 2013, o 19:40

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: cath12 »

Ja pisałam o tym w ogólnym wątku, że właśnie kogoś szukam, nawet jedna dziewczyna się zgłosiła Z tym, że dopiero we wrześniu, bo mi 2 punktów brakuje na razie

[/quote]

Muszę jeszcze raz go przejrzeć. A ile teraz wynosi próg ? Myślę, że do września jeszcze trochę spadnie. Żałuję, że wcześniej nie pomyślałam o tym, żeby tu napisać, może też kogoś bym znalazła
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Dżoanka »

Ten zestaw książek nie jest czasem na lekarski, czy inny kierunek? Farmacji to nie przypomina, jedynie na biofizykę jest to z czego rzeczywiście się korzysta.
Resiu
Posty: 61
Rejestracja: 14 cze 2012, o 13:07

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Resiu »

Poza tym drogo, Miękisz może spoko, ale za skrypt z biofizyki przelecisz prawie dwukrotnie, to samo z łaciną

Kraja94
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:04

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Kraja94 »

Dzięki bardzo, ale chyba skopiowałam nie tę listę podręczników co trzeba, dlatego to chyba książki na med a nie farmę
A jeżeli chodzi o łacinę (miałam w liceum) mam podręcznik i preparacje, które wyglądają tak
mam ich nie sprzedawać rozumiem?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: deVries »

Nie sądzę, żeby były potrzebne. Jest podręcznik dla farmacji, nie pamiętam autora. Najważniejsze i tak są zdjęcia niezmienianych od lat kolokwiów końcowych, dostępne na chomiku pierwszego roku
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: pieczara07 »

Kraja94, Te książki możesz spokojnie sprzedać, też je miałam w liceum
pauline_
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 22:37

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: pauline_ »

MATERIALY DLA STUDENTOW I ROKU UM WROC
Anatomi i fizjologia:
- wydrukowane wyklady- takze z poprzednich lat
-wydrukowane cwiczenia,
- Anatomia i Fizjologia Głąb, Traczyk druk
-testy do egz
-notatki z wykl
-opracowania do pytan z kol
-Anatomia i fizjologia czlowieka Michajlik Ramotowski
-Fizjologia czlowieka w zarysie Traczyk
-skrypt opracowany przez studentow do egz

Nieorganiczna
-A Bielanski Podstawy chem nieorganicznej cz.I
-A. Bielanski Podstawy chem nieorganicznej cz IIltoba ksera
- opracowanie pytan do egz
-opracowane pyt do kol z I i II sem
-wyklady

Dorazna pomoc
- wyklady i opracowania

Socjologia i psychologia
- materialy do zaliczenia, opracowania, druki
Mikrobiologia-
-wyklady wydrukowane
-notatki z wykladow
- skrypt do Mikro
-pomoce do cwiczen i na kola
Biofizyka
- materialy do zaliczenia
-Wybrane zagadnienia Miekisz
- Skryot dla studentow do cwiczen labolatoryjnych
- materialy do zaliczenia

Lacina
-Lingua latina wspaniala ksiazeczka
-opracowania pyt na zal
-zeszyt- moj i z poprzednich lat

Biologia
-opracowania do egz, i kol
-zeszyt moj i z poprz lat

Statystyka
-wyklady wydruk

Matma
-duzo rozw zad
-wyklady
Wszystko ladnie posegregowane polecam
moj email: [at].com
desideria
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 10:07

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: desideria »

hej
myślicie że mogę mieć szansę na akademik UM we Wrocku jakbym złożyła podanie w poniedziałek? Mam całą Polskę wszerz odległości od domu, dochód 1700/os.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Aero »

Jeżeli są jeszcze miejsca to cię wezmą, bo termin składania podań upłynął 31 sierpnia, więc chyba dochód i odległość nie ma już chyba nic do rzeczy. Z tego co wiem w tamtym roku miejsc pod koniec września nie było.
aminoacylotrna
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2014, o 00:45

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: aminoacylotrna »

Witajcie
Zastanawiam się nad podjęciem studiów na farmacji we Wrocławiu i miałabym kilka pytań do obecnych studentów, najlepiej na wyższym roku. Powiedzcie tak szczerze, czy to prawda że na farmacji jest tak ciężko że prawie się nie śpi (szczególnie na III roku), nauki mnóstwo i głównie sama pamięciówka? Czy dużo osób odpadło w którejś sesji? Czy trzeba na prawdę być dobrym z chemii żeby się nie męczyć? Jak to jest we Wrocławiu? Bardzo proszę o szczere odpowiedzi.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: deVries »

Nauki nie ma aż tak dużo, na wszystko jest czas, o ile się za bardzo nie spinasz każdą pierdołą. Ale faktycznie można z tych studiów zrobić problem jak się bardzo chce. Przedmioty są różne, czasem trzeba więcej wykuć (botanika, mikrobiologia), czasem zrozumieć (chemia fizyczna, analityczna itd), czasem pół na pół (przykładowo fizjologia, immunologia). Więcej osób rezygnuje/bierze dziekankę niż odpada. Najwięcej chyba przed pierwszą sesją, bo mieli 3 warunki (najczęściej matma, biofizyka i chemia nieorganiczna). Im lepiej wchodzi ci chemia, tym łatwiej ci będzie na 2 pierwszych latach, ale są osoby z chemii naprawdę kiepskie, które dają jakoś radę. We Wrocławiu jest fantastycznie, na farmacji we Wrocławiu tak sobie. Zależy dużo od katedry i na jakiego asystenta się trafi.
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Dżoanka »

Łatwo nie jest, ale też bez przesady, bo czasu wolnego też jest trochę, jak się chce go mieć (bo jak ktoś lubi, można się ciągle uczyć, ale ja tam nie potrafię tak:P) Co do snu, to każdy robi jak uważa. Ja śpię. Czasem zdarzy mi się że muszę posiedzieć w nocy z książkami, ale to wynika raczej ze złej organizacji czasu i za późne zabranie się za naukę, niż z tego że jest to konieczne. Tak jak kolega wyżej napisał, wszystko zależy od przedmiotów i prowadzących, jedne idą łatwiej, drugie trudniej. Wylatują przeważnie Ci, co sami rezygnują - jak się naprawdę chce, to się jakoś da radę. Ja tam jestem zadowolona z kierunku, choć nieraz miewam ochotę rzucić to i nigdy tu nie wracać. Bo nauki jest naprawdę dużo, masa materiału na różne kolokwia, wejściówki No i jak się tego nazbiera trochę w jednym tyg. to przyjemnie nie jest
aminoacylotrna
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2014, o 00:45

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: aminoacylotrna »

Dziękuję za odpowiedzi Pytam o ten czas wolny ponieważ chciałabym wybrać studia na których oprócz nauki na zajęcia będę miała czas na naukę i rozwijanie innych zainteresowań, konkretnie chciałabym nauczyć się dobrze kilku języków i podszkolić z grafiki komputerowej, czy na farmacji jest czas na takie rzeczy? Czy trzeba się tyle uczyć że jak człowiek już ma wolną chwilkę to woli odpocząć albo się zrelaksować zamiast robić coś twórczego ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości