Jaśminowiec, kalina, rododendron, forsycja

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Marialena
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:51

Jaśminowiec, kalina, rododendron, forsycja

Post autor: Marialena »

Witam , bardzo bym prosiła o pomoc w rozpoznaniu następujących krzewów. Mogę również przesłać dokładne zdjęcia liści jeżeli to by pomogło Z góry dziękuje !
Załączniki
7.
7.
6.
6.
5.
5.
4.
4.
3.
3.
2.
2.
1.
1.
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

[Link] pomoc w rozpoznaniu krzewów- zdjęcia :)

Post autor: Pobóg »

Zajrzałem do archiwum X i zobaczyłem te nierozpoznane krzewy. Czy jeszcze pytanie jest aktualne? (minęło bardzo dużo czasu). Jeśli tak, to wrzuć te zdjęcia we właściwe miejsce forum: ro-liny-do-oznaczenia-vf43.htm
Pierwsze od góry zdjęcie (komentarz 7) to chyba jaśminowiec drugie od góry chyba kalina następne coś mi się kojarzy, ale nie mogę sobie przypomnieć z czym następne chyba rododendron następne - nie widać dokładnie nic przedostatnie (komentarz 2) to forsycja ostatnie natomiast jest dziwne (wygląda jakby splecione gałęzie dwóch krzewów) - ten ulistniony to chyba berberys, a owoce nie sa dokładnie widoczne, ale chyba dzikiej róży.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości